Autor Wątek: apropo elementów ozdobnych broni  (Przeczytany 5195 razy)

Offline Morwena

• Użytkownicy
apropo elementów ozdobnych broni
« dnia: Lipca 11, 2008, 12:05:03 am »
Czy moge wykonać kosz do mojej szpady z gietiego, miękkiego drucika miedzianego lub aluminiowego??
Nie miałby ostrych elementów i byłby elastyczny, na pewno krzywdy bym nikomu nie zrobiła, ba chroniłby moją dłoń przed uderzeniami.

pozdrawiam

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
Odp: apropo elementów ozdobnych broni
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2008, 12:08:16 am »
Gdybyś obkleiła to zdobienie otulina lub czymś innym miękkim-możliwe. Jednak sam "goły" metal raczej nie przejdzie, choćby przez to ze w ferworze walki mogła byś tym niechcący kogoś uderzyć w głowę, albo inne witalne miejsca.
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2008, 12:11:27 am »
powiedziane jest że broń nie może mieć elementów metalowych ani drewnianych.
Ponieważ sam rok temu nie dopuściłbym sprzętu z koszem z drutu - to teraz robiłem kosz z giętego nad gazem PCV (0.5" do ciepłej wody), o ile bez otuliny wyglądał ok, to z otuliną i taśmą ... hmmm..... finezji temu brak ale dłoń na pewno częściowo chroni - jedyne co to oklejanie tego taśmą to mordęga, albo robienie patchworka....
...We just dinged them!...

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 11, 2008, 07:00:06 am »
Mój kosz nie ma w sobie żadnego usztywnienia, sama karimata, i jest całkiem mocny, a jednocześnie elastyczny. O ile karimata zdaje się zbyt miękka, to po naklejeniu taśmy staje się o wiele sztywniejsza. Ape na ten przykład karimatę dodatkowo 'wyrzeźbił' co ponoć nadało jej fajnego, ażurowego wyglądu.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 11, 2008, 10:45:05 am »
Na Emerykonie miałem zrobiony rapier z koszem z giętego drutu (z drucianego wieszaka :D), ochroniony taśmą i otuliną (Schamann widział, jak to wygląda). Nie wiem czy by przeszedł (ja bym go dopuścił ;) )- sądzę że np. Sułek, który atestował broń na wielu orkonach nie dopatrzyłby sie w nim jakiś morderczych ani nawet potencjalnie groźnych właściwości.
IMO wszystko zależy od wykonania ale to tylko moja opinia ;)
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 11, 2008, 10:57:11 am »
zacząłem w zasadzie szukać info odnośnie materiałów z jakich może być wykonana broń i nie znajduję na stronie tego co było kiedyś powiedziane o elementach metalowych / drewnianych. Czy w związku z tym tegoroczna organizacja dopuszcza wykorzystanie innych materiałów niż:
- PCV
- pręty z włókna szklanego / węglowego
- otulina
- taśma izolacyjna / power tape etc.

chodzi mi w tym wypadku dokładnie o zdanie orgów i osób które będą zatwierdzały broń - czy można w takim razie zrobić sobie kosz do rapiera/szpady/szabli np z bardziej plastycznego tworzywa jak drut itp. (bo na razie powypowadali się eksorgowie i gracze - o ile wiem Marcin grasz a nie orgujesz tak? więc nie jesteś osoba od testowania broni ?)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 11, 2008, 12:31:33 pm »
Ja tylko mam nadzieję, że w kwestiach bezpieczeństwa broni nie zostanie przekroczona granica między rozsądną ostrożnością a obsesyjną nadopiekuńczością. Szczęśliwie, w tym względzie ufam Sułkowi. Swoją drogą, dobrze byłoby gdyby tutaj zabrał głos jako Grupa Trzymająca Broń.  ;)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 11, 2008, 12:35:22 pm »
Z całym szacunkiem dla Sułka, ale czy jest On gdzieś wymieniony jako:
- Naczelny Testowacz Broni
- Masta Bronioznawca
- Grupa Trzymająca Broń
- etc?

Nie wrabiajcie Go w coś, o czym nie wie :P
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 11, 2008, 12:35:48 pm »
Myślałem, że jest też Naczelnym Testowaczem. Bo Masta Bronioznawcą na pewno.  ;)

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline varimatras

• Champion
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • Szyję buty,zabijam smoki !!!
    • Steam&Sword
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 11, 2008, 02:55:03 pm »
to powinno rozwiązać wasze problemy  :)
http://allegro.pl/item396813085_szable_szabla_bezpieczne_do_nauki_fechtunku_kumade.html#photo
ETC =wft?  generalnie niezła broń za taką cenę,rapier pierwsza klasa i w 100% bezpieczny :)
Zapraszam na nowy Konwent http://steamandsword.pl

Offline krassus

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 11, 2008, 03:33:18 pm »
Po pierwsze - rapier z tego żaden, bo ma tylko 82 cm w sumie. Cena faktycznie do przyjęcia, ale bezpieczeństwo broni wykonanej w ten sposób było już kwestionowane na Forum a i atestu broń nie dostawała.

Jestem oazą spokoju...

Offline Młody

• officially done
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 11, 2008, 03:35:11 pm »
Eee, toż to już nawet najzwyklejsza pałka-pecefałka wygląda ciekawiej i sprawdzi się lepiej w walce. Ale - w ręku nie miałem, nie oceniam, podobnie zresztą jak `100% bezpieczenstwa`, ktore to - jak wiemy, albo i nie - jest kwestią dość subiektywną w zależności od sytuacji.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 11, 2008, 03:49:07 pm »
ano nie dostawała.  O ile pamiętam w ręku dorosłego potrafi siniaczyć konkretnie
no i ta długość "rapiera" powalająca ;>>>>
i niestety wpada w kategorię broni długiej ... przy dolnej granicy :>

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 11, 2008, 03:53:27 pm »
Jeśli to coś takiego, jak miał kiedyś Jerzy, to szybko się zniszczyło, o ile dobrze pamiętam. Możnaby ewentualnie kupić, odmontować "kosz", zamontować przy normalnej broni, ale nie wiem, czy skórka warta wyprawki - ani jakoś mega ten kosz nie wygląda, ani nie przypuszczam, żeby łatwo było go odmontować/przymontować itd.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 11, 2008, 04:22:47 pm »
Faktycznie ze cztery lata temu coś podobnie wykonanego pożyczyłem - bodajże od Radara - i używałem na GG. Atest dostało i sprawdzało się bardzo dobrze. Uszkodzone zostało dopiero w następnym roku, faktycznie jakoś prawie na samym początku Orkonu - któryś mądrala naparzał tym z takim entuzjazmem, że ostrze ułamało się paręnaście centymetrów od czubka - uszkodzenie wyeliminowało broń, ale nie zagroziło nikomu, bo materiał wokół ostrza mocno trzymał to w kupie.

Dave Matthews - "Eh Hee"