Autor Wątek: apropo elementów ozdobnych broni  (Przeczytany 5194 razy)

Offline Morwena

• Użytkownicy
Odp: apropo elementów ozdobnych broni
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 12, 2008, 03:10:17 pm »
wow, ale dyskusja się rozwinęła. :D

Myślę że taki miękki drucik miedziany w żaden sposób nie jest w stanie zrobić krzywdy, na pewno nie większą niż miedziana biżuteria

Tak czy owak pokombinuję z tą otuliną ale na pewno zatraci to efekt :/
tak czy siak szpadę trudno zrobić z rurki  ::)

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 12, 2008, 03:34:02 pm »
z Rurki, owszem, ale z włókna szklanego nie tak trudno... ja tam z mojej jestem bardzo zadowolony...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 12, 2008, 03:53:30 pm »
Ale ale, pamietaj ze szpada to broń kolna, co oznacza ze nie może mieć na Orkonie wiecej niz 80 cm..
A zeby nie był off top.Miedz jak by nie było to metal i do tego gietki, ktory przy mocnych ciosach mogłby (bardzo hipotetycznie)przebić otuline.Zabezpieczenie jezlca i wystajacych elementow jest potrzebne, bardziej niz "Festynowość" broni..
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 12, 2008, 05:31:02 pm »
ciekaw jestem Ape ile warstw otuliny założyłeś na włókno ;> jedna to zdecydowanie za mało (ja bym nie wpuścił na grę - boli ;> ) a dwie - to już słabo szpadę czy rapier przypomina - ja na ostrzu mam 3 a na płazie ok1.5 warstwy.

A wracając do drutu - żeby ten kosz spełniał zadanie to całkiem gruby drut musiałby być - inaczej nawet lekki cios to pognie - chociaż z chęcią zobaczę ;>
tak czy inaczej - nadal nie wiemy czy tegoroczni orgowie dopuszczaja metal w broni czy nie bo nikt nie odpisał na to pytanie
Czy w związku z tym tegoroczna organizacja dopuszcza wykorzystanie innych materiałów niż:
- PCV
- pręty z włókna szklanego / węglowego
- otulina
- taśma izolacyjna / power tape etc.

chodzi mi w tym wypadku dokładnie o zdanie orgów i osób które będą zatwierdzały broń - czy można w takim razie zrobić sobie kosz do rapiera/szpady/szabli np z bardziej plastycznego tworzywa jak drut itp.
...We just dinged them!...

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 12, 2008, 05:36:19 pm »
a postawisz Mały piwo, jak zobaczysz że szpada jest cienka i bezpieczna zarazem??
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2008, 05:41:31 pm wysłana przez apollyon »
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 12, 2008, 06:24:55 pm »
zobaczymy na orkonie i tak ;>

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 12, 2008, 06:46:52 pm »
Kosz rapiera, który Marcin zrobił z wieszaków to, moim zdaniem strzał w dziesiątkę - solidny i bezpieczny. A tak poza tym, coś w tym jest, że z ludzi się straszne mięczaki porobiły przez ostatnie lata.  :P
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 12, 2008, 07:05:31 pm »
Jak cię JeRzy prasnę prętem w jednej warstwie otuliny to zobaczymy kto i na ile jest twardy ;>

tak czy owak trza poczekać aż wreszcie ktoś z orgów przedstawi tegoroczne stanowisko odnośnie drutów, śrub, dociążania... (... eee.. przepraszam... "wyważania" jak to gracze zawsze twierdzą) i innych metalowych wynalazków ;>

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 12, 2008, 07:21:26 pm »
To jest tegoroczne stanowisko:

http://orkon.org/node/94

każda broń będzie dopuszczana jak zwykle - na podstawie indywidualnych testów "bito-macanych" - tyle.

metalowe wynalazki moga byc dopuszczone o ile nie czynią broni niebezpieczną.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 13, 2008, 01:35:01 pm »
Jak cię JeRzy prasnę prętem w jednej warstwie otuliny to zobaczymy kto i na ile jest twardy ;>

Ziom, jak parę lat temu grałem w orkonowe rugby, byłem jakiś miesiąc po pęknięciu mostka i żebra - goiły się jeszcze na Orkonie. Miałem w życiu czternaście zagipsowanych złamań i pęknięć plus parę takich, przy których nie chciało mi się nawet zawracać głowy gipsem i przechodziłem je w opatrunku. Wierz mi, że te siniaki, które może mi zafundować otulinowa broń, robią wrażenie tylko na mięczakach. Przypuszczam, że nawet delikatne panie z fandomu zgodziłyby się ze mną w tej materii.  ;)

Rozumiem, że nabicie siniaka może być niemiłym doświadczeniem, ale nie powodem do histerii - jest różnica między zabezpieczeniem broni tak, aby nie mogła spowodować poważnych obrażeń (jest koniecznie i nigdy tego nie podważałem), a orkonową wersją bitwy na poduszki.  ;)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline chmielu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 13, 2008, 04:06:38 pm »

Ziom, jak parę lat temu grałem w orkonowe rugby, byłem jakiś miesiąc po pęknięciu mostka i żebra - goiły się jeszcze na Orkonie. Miałem w życiu czternaście zagipsowanych złamań i pęknięć plus parę takich, przy których nie chciało mi się nawet zawracać głowy gipsem i przechodziłem je w opatrunku.

Jerzy to tylko świadczy o tym, że jesteś niezdarny, a nie twardy ;)

Ja z kolei miałem dwa razy zagipsowane ręce. Raz z powodu nieszczęśliwego wypadku ( po prostu się przewróciłem), drugi raz z powodu własnej głupoty. Teraz i obrażeń wynikających z nieszczęśliwego wypadku, i tych wynikających z własnej lub cudzej głupoty lub zaniechań chciałbym uniknąć na orkonie. Chciałbym też uniknąć siniaków. Gdyby było inaczej, to po prostu jeździłbym na Grunwald a nie orkon. I tyle. A na orkonie ma być w miarę bezpiecznie, i to, że ktoś się zastanawia czy metalowy kosz nie stanowi zagrożenia albo czy jedna warstwa otuliny wystarczy, czy nie świadczy o odpowiedzialności, a nie o histerii.
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2008, 04:10:17 pm wysłana przez chmielu »

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 16, 2008, 04:15:37 pm »
Mały off: Na Grunwaldzie obecnie również nie można się nabawić siniaków. Wykastrowano bitwę.

Miedzi, czy jakichkolwiek innych drutów zewnętrznych obawiałbym się nie z powodu obrażeń jakie mogą mi się przytrafić, ale raczej z powodu zagrożenia dla mojej broni. Metal tnie otulinę i taśmę leciutko i bez problemów. Nie jest przyjemnie pojedynkować się z kimś, a po walce konstatować, że tu się naddarło, tam jest dziura... itp.
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 16, 2008, 07:36:15 pm »
nadal nie wiemy czy tegoroczni orgowie dopuszczaja metal w broni czy nie bo nikt nie odpisał na to pytanie
Czy w związku z tym tegoroczna organizacja dopuszcza wykorzystanie innych materiałów niż:
- PCV
- pręty z włókna szklanego / węglowego
- otulina
- taśma izolacyjna / power tape etc.
Zawsze pozostaje zasada: zrób, przywieź i oddaj do atestu. Jeśli będzie bezpieczny to przejdzie ale licz się z tym, że jeśli go nie przejdzie to nie będziesz miał broni na grze. Na wszelki wypadek radzę wszystkim eksperymentatorom, żeby zaopatrzyli się dodatkowo w klasyczną pecefałę...;D
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."