Autor Wątek: dyskusje o regulaminie i ubezpieczeniu  (Przeczytany 2018 razy)

Offline apollyon

• Użytkownicy
dyskusje o regulaminie i ubezpieczeniu
« dnia: Lipiec 12, 2008, 09:13:42 pm »

MOD Katu on
wydzielone z ogłoszenia o NNW:
http://forum.orkon.org/index.php?topic=1754.0
/MOD Katu off

Przypominamy: jak zawsze, obowiązkiem każdego uczestnika Orkonu jest mieć wykupione na czas trwania konwentu ubezpieczenie NNW (od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków). Każdy, jak zwykle, musi je wykupić we własnym zakresie.

pierwsze słyszę??

Poprzednio nic nie miałem wykupione i jakoś nie zostałem usunięty z konwnetu... ochrona też polis nie sprawdzała... co to niby ma znaczyć??

i gdzie to jest niby w tak oczywisty sposób napisane

Orkon odbywa się na Jurze w lipcu i trwa niecałe dwa tygodnie
Warunki są polowe: mieszkamy pod namiotami. Można jednak zazwyczaj skorzystać z udogodnień, np. agroturystyki, zakwaterowania w szkole, okolicznych knajp -- szczegóły w dziale o tegorocznej edycji
Osoby niepełnoletnie w wieku od 15 lat mogą uczestniczyć jedynie za pisemną zgodą rodziców i pod opieką oznaczonej pełnoletniej osoby. Szczegóły w regulaminie tegorocznej edycji
Udział w Orkonie wymaga akredytacji, która kosztuje obecnie 75 złotych za cały konwent -- i stanowi rodzaj zrzutki uczestników na koszty organizacji i obsługi konwentu. Można też akredytować się na kilka dni za mniejszą opłatą. Akredytacja zwykle obejmuje miejsce na polu namiotowym, ale nie wyżywienie
Do udziału w grach wymagane jest posiadanie stroju odpowiadającego konwencji gry (na ogół fantasy)
Postać na Grę Główną (a także postaci na niektóre inne LARPy) warto zgłosić organizatorom z wyprzedzeniem. Ogłoszenia o tym są umieszczane w dziale o tegorocznej edycji. Zgłaszając postać wcześniej zwiększamy szanse, że organizatorzy wplotą ją w fabułę gry, a my będziemy się lepiej bawić

ok, pogmerałem żeby znaleźć, regulamin, choć nie było łatwo

i stoi jak byk...

1. Uczestnikiem jest każda osoba, która podpisała listę uczestników i bądź uiściła akredytację, bądź jest organizatorem konwentu. Przez akredytację należy rozumieć odpowiednią opłatę, która nie stanowi przychodu i która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z organizacją i obsługą Orkonu.
nie ma słowa o ubezpieczeniu jako elemencie definiującym uczestnika...

pojawia się dopiero tu...
5. Uczestnicy opłacają ubezpieczenie we własnym zakresie.
ale to nie znaczy że je MUSZĄ mieć wykupione... oznacza to jedynie, że ubezpieczenie nie jest w kosztach konwentu...

a skoro
6. Od momentu przyjazdu na teren konwentu do momentu zakończenia imprezy każdy z uczestników ponosi za swoje postępowanie pełną odpowiedzialność finansową i prawną. Organizatorzy nie odpowiadają za wypadki ani szkody powstałe z przyczyn leżących po stronie któregokolwiek z uczestników ani za inne zdarzenia prowadzące lub mogące prowadzić do podobnych skutków.
czyli za każdy NW, odpowiadamy na ogólnych zasdach z kodeksu cywilnego, to wcale w związku z punktem 5 regulaminu nie oznacza obowiązku wykupienia ubezpieczenia...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2008, 10:04:00 am wysłana przez katu »
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Verghityax

• Użytkownicy
    • http://www.dnd.polter.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2008, 10:08:19 pm »
Ape dobrze prawi. Jak daleko sięgam pamięcią, nigdy nie było na Orkonie czegoś takiego jak przymusowe ubezpieczenie. Co więcej, na każdym Orkonie, na którym byłem nie posiadałem ubezpieczenia NNW i nie było z tego tytułu żadnych problemów. Osobiście nie uważam, żebym potrzebował jakiekolwiek ubezpieczenie. Sam ponoszę odpowiedzialność za ewentualną, wyrządzoną sobie szkodę. Mam nadzieję, że ktoś z orgów wypowie się jeszcze na temat tej dziwnej akcji ubezpieczeniowej, bo zaczynam się czuć poirytowany tymi nagłymi, coraz to ciekawszymi niespodziankami, o jakich informuje się ludzi na parę dni/tygodni przed konwentem. Najpierw nielojalne postępowanie wobec twórców larpów, którym odebrano zwolnienie z płacenia za akredytację na 2 miesiące przed Orkonem, a teraz to? Co będzie następne? Obowiązkowe ubezpieczenie przed wapiennymi formacjami Jury Krakowsko-Częstochowskiej?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2008, 10:15:38 pm wysłana przez Verghityax »
Cytrynowe curry?

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2008, 10:14:01 pm »
Fulko czy możecie ustosunkować się, bo naprawdę pierwsze słyszę o jakim kolwiek ubezpieczeniu, już pomijam że tego typu informację co Ape wykazał nie podaje się na tydzień przed konwentem.

Myślę że słowo obowiązek jest tu chyba lekkim nad użyciem, ja w każdym razie nie mam najmniejszego zamiaru się ubezpieczać. Nie odczuwam takiej potrzeby i nie odczuwałem przez te wszystkie lata jak do tej pory.

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2008, 10:19:16 pm »
@Ape, Verg-itd., Do jasnej cholery. Chcę Wam ułatwić życie, a Wy się bawicie w pieniaczy forumowych.

Wyjaśniam. Zgodnie z pkt. 5 regulaminu, uczestnicy Orkonu opłacają ubezpieczenie we własnym zakresie. Oznacza to, że kto jest uczestnikiem, ten opłaca własne ubezpieczenie. Jest to obowiązek wynikający z regulaminu.

(Z góry uprzedzam, że nie będę uprawiał niedzielnej jurysprudencji i dyskutował nad egzegezą tego fragmentu.)

Nie ma zwyczaju sprawdzania, czy ktoś je opłacił, czy nie i nie będzie to sprawdzane w tym roku. Jak ktoś nie ma, to jego problem, ale my mówimy, że ma obowiązek je mieć.

Tyle na ten temat. W tym wątku, przypominam, proszę zgłaszać, kto chce wykupić opisane ubezpieczenie. Kto nie chce, nie musi w tym wątku nic pisać.
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Verghityax

• Użytkownicy
    • http://www.dnd.polter.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2008, 10:29:57 pm »
@Ape, Verg-itd., Do jasnej cholery. Chcę Wam ułatwić życie, a Wy się bawicie w pieniaczy forumowych.

Wyjaśniam. Zgodnie z pkt. 5 regulaminu, uczestnicy Orkonu opłacają ubezpieczenie we własnym zakresie. Oznacza to, że kto jest uczestnikiem, ten opłaca własne ubezpieczenie. Jest to obowiązek wynikający z regulaminu.

(Z góry uprzedzam, że nie będę uprawiał niedzielnej jurysprudencji i dyskutował nad egzegezą tego fragmentu.)

Nie ma zwyczaju sprawdzania, czy ktoś je opłacił, czy nie i nie będzie to sprawdzane w tym roku. Jak ktoś nie ma, to jego problem, ale my mówimy, że ma obowiązek je mieć.

Tyle na ten temat. W tym wątku, przypominam, proszę zgłaszać, kto chce wykupić opisane ubezpieczenie. Kto nie chce, nie musi w tym wątku nic pisać.

Fulko, nie rozumiem, z jakiej racji od razu przyczepiasz nam etykietkę pieniaczy forumowych. Z całym szacunkiem, nasze posty w ogóle by się nie pojawiły, gdybyś nie napisał swojego wywodu w sposób wprowadzający w błąd - a skoro trzy osoby od razu zareagowały w ten, a nie inny sposób, to chyba sugeruje, że coś jest niewłaściwie sformułowane. Tyle na ten temat z mojej strony.
Cytrynowe curry?

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2008, 11:12:44 pm »
Nie ma zwyczaju sprawdzania, czy ktoś je opłacił, czy nie i nie będzie to sprawdzane w tym roku. Jak ktoś nie ma, to jego problem,
ok, trochę dziwne ujęcie rzeczy, prawo bez sankcji, ale jak dla mnie spoko...

ale my mówimy, że ma obowiązek je mieć.
i co w związku z tym??
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2008, 12:09:01 am »
Cytat: Fulko
Oznacza to, że kto jest uczestnikiem, ten opłaca własne ubezpieczenie. Jest to obowiązek wynikający z regulaminu.
Nie to wcale nie jest obowiązek - nie ma użytego słowa że uczestnik jest zobowiązany do posiadania, tak samo nie ma chyba w Polsce żadnego prawa nakazującego komukolwiek posiadanie ubezpieczenia NNW.
W poprzednich latach (tak jak ja zawsze rozumiałem) regulamin informował o tym że akredytacje nie zawiera żadnego rodzaju ubezpieczenia NNW i uczestnicy tego rodzaju ubezpieczenie wykupują sobie prywatnie niezależnie od akredytacji. Nie ma tu żadnego OBOWIĄZKU a tak napisałeś w ogłoszeniu co stwarza wrażenie wymogu koniecznego.
Cytat: Fulko
Przypominamy: jak zawsze, obowiązkiem każdego uczestnika Orkonu jest mieć wykupione na czas trwania konwentu ubezpieczenie NNW (od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków). Każdy, jak zwykle, musi je wykupić we własnym zakresie.
Oburzenie w takim razie moim zdaniem jest uzasadnione ponieważ w regulaminie nie ma wprost ZOBOWIĄZANIA do wykupienia ubezpieczenia.
Tak samo stwierdzenie "jak zawsze" jest moim zdaniem nieprawdziwe...
...We just dinged them!...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2008, 12:47:08 am »
Czy w takim razie skoro nie wolno krytykować idiotycznych pomysłów, możesz wyjaśnić skąd nagle pojawił się na tydzień przed Orkonem(co Mały dobrze przedstawił że z regulaminu nic takiego nie wynika), obowiązek wykupywania jakiegokolwiek ubezpieczenia?

O ile mi wiadomo organizatorzy nie są żadną oficjalną stroną, a więc nie odpowiadają za krzywdy które wyrządzą sobie konwentowicze w żaden sposób.

Ja osobiście jestem oburzony że na tak niedługo przed konwentem nagle wymagacie abym wypluł z siebie dodatkowe pieniądze i o ile mnie to nie zaboli to myślę że sporą część uczestników ten nagle nowy wymysł mocno uderzy w kieszeń, przede wszystkim że jest to niespodziewany dodatkowy wydatek, bez żadnego praktycznego uzasadnienia.

I o ile zechciałbyś podać tą informację w styczniu to nie było by problemu bo mający mało kasy mogli by sobie dorobić na twój wymysł w przysłowiowym Tesco o tyle na tydzień przed konwentem jest to już mało możliwe.

Zastanawiam się tylko co jeszcze przez tydzień uda się ci wymyślić?

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2008, 12:54:15 am »
Uważam, że według regulaminu każdy Orkonowicz powinien mieć ubezpieczenie. Nikt tego nie egzekwuje i nie każe nikomu nic płacić. Ten temat służy jedynie ułatwieniu życia tym, którzy chcą wykupić taniej, bo grupowo, NNW.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2008, 12:57:25 am »
To skoro nikt nie egzekwuje to skąd zapis o obowiązku.
Skoro jest to rodzi on obowiązek wykupienia...

Fulko jeżeli niema faktycznego obowiązku to po co to w ten sposób nazywać.

Wydaje mi się że lepiej usunąć zapis o obowiązku i spokojnie dalej prowadzić listę chętnych. Oczyszczając ten temat ze zbędnych w tym momencie komentarzy.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2008, 01:21:13 am »
Między powinien a musi czy ma obowiązek jest duża różnica.
Jeżeli byłby obowiązek lub przymus - dlaczego nie znalazło się to w cenie konwentu? bo to taki ukryty koszt wtedy - konwent kosztuje 75PLN ale MUSISZ wykupić sobie sam ubezpiecznie => +15PLN wzwyż

Myślę że wszyscy rozumiemy czemu miała służyć OPCJA ubezpieczenia grupowego, ale sposób w jaki ją ogłosiłeś zasugerował zupełnie co innego niż tylko możliwość - bo zostało sformułowane jako nakaz i przymus.
...We just dinged them!...

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2008, 09:28:19 am »
@Mały i Bestia: przeformułowałem posta otwierającego ten wątek zgodnie z Waszym feedbackiem. Zgodnie z sugestią Bestii proszę moda o posprzątanie (usunięcie postów innych niż zgłoszenia chętnych do ubezpieczenia). Możemy przy jakiejś okazji porozmawiać offline.