Autor Wątek: Ciekawe czy o Orkonie też tak ludzie myślą  (Przeczytany 13563 razy)

Offline Razosłav

• Użytkownicy
Odp: Ciekawe czy o Orkonie też tak ludzie myślą
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2009, 10:12:00 am »
Bez przesady. Nie każdy musi  interesować się historią i prezentować szczegółową wiedzę na temat wyglądu ludzi w każdej możliwej epoce i miejscu. Ja bym nie potrafiła powiedzieć kogo odtwarzacie patrząc na zdjęcia i nie potrafiłabym tez dokładnie sobie wyobrazić ubrań i broni gdybyś mi powiedział, że to "Słowianie zachodni z przełomu X/XI wieku), więc nie wiem czemu wymagać tego od człowieka , który  ma nieco inne zainteresowania.
Tu nie chodzi o to, żeby ktokolwiek na dzień dobry wiedział o co chodzi ale wykazywał jakiekolwiek chęci zrozumienia problemu. Są tacy, którzy jesli dawno temu zapamiętali hasło "bractwo rycerskie" albo "długowłosi szataniści w glanach" i do końca życia nie przyjmą do wiadomości innego określenia.
Jeśli chodzi o zapraszanie przechodniów i larpowanie w środku Warszawy... nie znam szczegółów tamtego wydarzenia ale jest takie powiedzenie, że najłatwiej zaszkodzić jakiejś sprawie broniąc jej w niewłaściwy sposób. Czy jakoś tak.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2009, 11:26:15 am »
To nie jest kwestia zainteresowań a otwartości umysłu. Są ludzie, którzy nigdy nie zrozumieją, że ktoś może mieć zainteresowania wykraczające poza codzienną prasę. Dla nich wszystko co nie mieści się w ich pojmowaniu przyjemnego spędzania wolnego czasu będzie zabawnym dziwactwem niegroźnych wariatów, którzy nie wiedzą co to prawdziwe życie (i obyśmy się nigdy nie dowiedzieli ;) ).

Dziedzina jest tutaj zupełnie nieistotna. Gdybyśmy się spotykali po to, żeby przez 2 tygodnie obserwować ptaki, grać w sudoku, albo wypatrywać deszczy meteorytów to komentarz byłby pewnie podobny. Pełen politowania uśmiech mówiący, tacy duzi a bawią się jak dzieci.
Co zrobić, tacy ludzie po prostu są, można im, moim zdaniem, tylko współczuć.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Prezes

• Inspektor Promise
  • Użytkownicy
  • Tolerance is a sign of weakness.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2009, 11:36:52 am »
tacy duzi a bawią się jak dzieci.
No ale faktem jest, że czasami zachowujemy się jak dzieci  :)
Toothbrush and paste are useful, but it is our indomitable will that promises the ultimate victory.

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 30, 2009, 12:03:01 pm »
Bo nie wiedzą, że zwykle dzieci bawią się najlepiej :D

Offline Theo Griffin

• Ti-joł ;D
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • To wszystko brzmi jak Zapomniana Opowieść...
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 30, 2009, 04:45:45 pm »
Bo nie wiedzą, że zwykle dzieci bawią się najlepiej :D

Dobrze gada, polać jej! ;)
Ja czuję się młody :P
"Ten pomiędzy wszystkim to ja
Powinienem wybrać lecz jak...?
Każdy dzień daje znak, że zatrzymał się czas...
Drąży myśli, to wściekłość i wrzask...
Ona chwyta mnie w locie
I powstrzymuje czyny mych zaplątanych w niebo słów...
Nie wypełniliśmy się dniem...

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2009, 06:20:04 pm »
Co do zapraszania do wspólnej zabawy, ostatnio - wieczorem w autobusie przysiadł sie  gość który na pierwszy rzut okiem wyglądał na Dresa/Kibola i był pod wpływem .Usiadł i zaczął do mnie nawijać po czym jak wysiadałem zaprosił na wspólną ustawkę gdzieś pod Warszawą:)

Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Jaro

• Użytkownicy
  • Najlepsza rasa to Orkowie
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2009, 08:12:11 pm »
Co do zapraszania do wspólnej zabawy, ostatnio - wieczorem w autobusie przysiadł sie  gość który na pierwszy rzut okiem wyglądał na Dresa/Kibola i był pod wpływem .Usiadł i zaczął do mnie nawijać po czym jak wysiadałem zaprosił na wspólną ustawkę gdzieś pod Warszawą:)

Ehh to tak jak zemną, jak jechałem do dziewczyny. Siedzę spokojnie w autobusie i podchodzi nawalony Rusek. 
-How are you. You want some beer??
-No thanks.
-How old are you?
-16
-not 20!? You want some beer?
I tak w kółko :D Jak nie o wiek sie pyta to czy chce piwo. Az wreszcie wysiadłem.

A z zapraszaniem no cóż... 
-A co to ten Orgon
-Konwent i nie Orgon tylko Orkon
-Umm... a co to konwent
-LARP
-mów do mnie po ludzku
-Wcielamy się w postacie które stworzyliśmy i gramy na żywo. Okładamy się otulinowymi mieczami i...
-Jaki ty jesteś głupi... Nie masz nic lepszego do roboty tylko okładać się pianka?

Ehh i co ja mam na to powiedzieć?
I Love Orkon xD

Ten dzień zamieni się w wspomnienie. Wspomnienie zamieni się w historie. Historia w legendę. Legenda w mit. Mit odejdzie w Zapomnienie.

Offline Kajtek

• natejak rechas
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 31, 2009, 12:20:55 am »
Trzeba było wziąć to piwo. Może była w nim pigułka gwałtu.

a teraz mniej dołeczków w kącikach ust, ale więcej hermetycznej bucówki:
konwent to takie zgromadzenie, prawda? na konwentach mogą spotykać się entuzjaści japońskiego komiksu albo rybacy (tylko, że rybacy się nie spotykają, bo ryb jest tyle a ich tyle. ale konkursy robią). szeroka odpowiedź.
larpy odbywają się w ramach orkonu, orkonu, jako taki, larpem nie jest. chybiona odpowiedź.
nie ma co robić zdziwionych emotek kiedy tłumaczy się oględnie, niechętnie i na odwal się

tym bardziej, że, jak zauważyła mi Lady, ludzie przeważnie chętnie słuchają - nawet jeśli nie pojmują.
nie powiesz chyba, Razosław, że nie trafili Ci się tacy, którzy nie byli ciekawi czym się zajmujesz i nie zadawali naiwnych, ale szczegółowych i wynikających z prawdziwego zainteresowania pytań.

Ja jak się faceta z wąsem i muszkietem pytałem co i jak to był bardzo skory i cierpliwy do tłumaczenia. A jak ktoś zainteresowany nie jest, to czym tu się fesztować - ja na odczepne tłumaczę, że na Orkonie biegam pijany po lesie i udaję czarodzieja. Przez dwa tygodnie. Czasem słyszę "acha" a czasem "jak to?". Jak dostaję "jak to" to mówię, a jak nie to mnie to wali. Może oni pukają się w głowę - ale to ja biegam po pijaku przebrany za czarodzieja.

[sprostowanie: nie gram po pijaku]
Maksymalnie 300; pozostało znaków: 262

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 31, 2009, 08:54:56 am »
[sprostowanie: nie gram po pijaku]

dobra, dobra  :D

Czasami podobne rozmowy dotyczą mojego zawodu.
- Co studiujesz?
- Historię.
- A po co?[...i to zwykle kończy konwersację, bo oznacza, że nie mam o czym rozmawiać z interlokutorem. Nie, żebym się obrażała, po prostu uważam, że to bezcelowe. Nie widzę wspólnej płaszczyzny porozumienia.] Czemu nie traktujesz historii jako swojego hobby i nie zajmiesz się czymś bardziej dochodowym?

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 31, 2009, 09:48:41 am »
(...)ja na odczepne tłumaczę, że na Orkonie biegam pijany po lesie i udaję czarodzieja. Przez dwa tygodnie. (...)
to jest faktycznie zazwyczaj najlepsze tłumaczenie - sam zwykle mówię podobnie

Offline Krasnoludek

• Zielony misiek
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 31, 2009, 03:07:19 pm »
Ja tam jakoś nigdy nie miałem takich problemów... Każdy z mojego otoczenia, rodzice (chociaż swoje lata już mają), znajomi rodziców, koledzy i tak dalej zawsze normalnie słuchali co mam do powiedzenia na ten temat i moja mama na przykład wie co to są gry RPG albo LARPY i uważa je za całkiem normalne. WIem, trochę odszedłem od tematu bo rodzina i znajomi a obcy widzący cię w stroju na larpa to jednak 'mała' różnica. Ale z tym też nie mam problemów, bo albo tłumacze po kolei co to larp (jak ktoś cierpliwy jest :P) albo po prostu mówię "Jestem dzieckiem to mogę się bawić w rycerzy, nie?" :P, to w sumie nie mają się o co czepiać bo to że dzieckiem póki co jestem kwestii nie ulega.
'A wiesz, co Krasnolud ci na to odpowie? Ishkhaqwi ai durugnul!'

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 31, 2009, 03:29:19 pm »
Tu nie chodzi o najbliższe otoczenie, bo to zwykle jest zaznajomione z myślą, że ktoś się może tak bawić. Chodzi o ludzi zupełnie obcych, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia.

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 31, 2009, 05:00:38 pm »
Tak, najbliższa rodzina zwykle jest pogodzona juz z naszym  odchyleniem od "Normalności";)...U mnie w domu to dość normalny temat rozmów np "Idziesz dziś na LARPa? Tak?To nie zapomnij topora...".Ale z ludzmi obcymi to juz inna historia .Można iść na żywioł mówić od razu o co biega- choć zwykle ludzie tego nie przyswajają i mają negatywne podejśćie.Czesto najpierw zanim zaczynam opowiadać o Orkonie czy LARPach, pytam sie delikwenta czy czytał Wiedzmina czy Harego Poterra czy tez Władce Pierścieni.Jeśli odpowie że tak i bardzo mu sie podobało, kontynuje ..jeśli nie to nie kontynuuje. A co to jest najczęściej tłumacze że jest to takie połączenie Teatru, Turnieju rycerskiego w realich Świata Władcy Pierścieni badz Wiedzmina...
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Theo Griffin

• Ti-joł ;D
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • To wszystko brzmi jak Zapomniana Opowieść...
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 31, 2009, 06:00:45 pm »
(...)ja na odczepne tłumaczę, że na Orkonie biegam pijany po lesie i udaję czarodzieja. Przez dwa tygodnie. (...)
to jest faktycznie zazwyczaj najlepsze tłumaczenie - sam zwykle mówię podobnie

Ja mam szczęście że na ogół obracam się w towarzystwie które wie co to są LARPy i w większości w takich zabawach brali udział...ponadto mam dość dużo znajomych RPGowców którzy słysząc słowo "LARP" mają statuę wolności między nogami, więc nie muszę obawiać się braku zrozumienia z ich strony ;D
"Ten pomiędzy wszystkim to ja
Powinienem wybrać lecz jak...?
Każdy dzień daje znak, że zatrzymał się czas...
Drąży myśli, to wściekłość i wrzask...
Ona chwyta mnie w locie
I powstrzymuje czyny mych zaplątanych w niebo słów...
Nie wypełniliśmy się dniem...

Offline Kajtek

• natejak rechas
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 31, 2009, 09:33:59 pm »
załóż odpowiedni wątek i opowiedz w nim o tym.
a żeby nie było -  O0
Maksymalnie 300; pozostało znaków: 262