Autor Wątek: Ciekawe czy o Orkonie też tak ludzie myślą  (Przeczytany 14094 razy)

Offline Triball

• Ulicznica
  • Użytkownicy
    • http://youtube.com/watch?v=TAVVBjrTu0w
Odp: Ciekawe czy o Orkonie też tak ludzie myślą
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 07, 2009, 04:44:38 pm »
To dlatego zawsze grałem postać w masce GIMPa...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 04:54:46 pm wysłana przez Triball »
"Dać Polsce Śląsk, to jak dać małpie zegarek" David Lloyd George 1919

Offline Kajtek

• natejak rechas
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 07, 2009, 04:47:52 pm »
Nie chcę żeby to zabrzmiało jak flejm, ale niektórzy z nas są nekromantami na co dzień i odgrywanie roli nekromanty na Orkonie to po prostu kolejne trzy dni ciężkiej harówki wyrwane z czasu urlopowego.
Maksymalnie 300; pozostało znaków: 262

Offline Leezard

• Użytkownicy
  • I am gonna love and tolerate the s**t out of you!
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 08, 2009, 05:01:22 pm »
staje sie znana coraz wiekszemu kregowi naszych malych braci.

Czuje się zownowany...

Zresztą co w tym złego? Kto by nie chciał być przez kilka dni w roku mega pakerem który może jednym słowem wysadzić kogoś w powietrze? Ja... Bo ja mogę... Ale potwierdzam regułę.  O0
Bravery and I are not on intimate terms. My natural curiosity is tempered with caution – thus I've lived long. But now, ignoring my instinct to flee or fib, I speak the truth without regard to consequence.

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 14, 2009, 01:57:54 pm »
Moich poszukiwań pt. "Co myślą ludzie który myślą inaczej?" ciąg dalszy. Tym razem kawałek napisany inteligentniej.

http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=nd200851&nr=21
Kłamiesz! Widziałem Rogatego Króla! Jest przynajmniej metr wyższy!

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 14, 2009, 02:05:16 pm »
ciekawe...
ja mam wrażenie że ten artykuł tak naprawdę nie mówi o "zagrożeniu" ze strony eRPeGów
tylko o utracie kontaktu z rzeczywistością i popierdzielonych priorytetach w życiu
równie robrze można by go napisać o graniu w MMO, kolekcjonowaniu motyli, hazardzie, surwiwalu albo brazylijskich serialach 

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 14, 2009, 02:22:15 pm »
Zabawnie byłoby odwrócić realia tego artykułu. Rodzice ogarnięci tak żarliwą wiarą, że zapominają o swoim dziecku.

Miałam kiedyś koleżankę, której babcia zabierała ją co rano przed śniadaniem do kościoła na msze. Od 6 do 11 dziewczynka siedziała z babcią głodna i zmarznięta. Na uwagi, że chciałaby coś zjeść, napić się albo zrobić siusiu, babcia odpowiadała, że powinna pamiętać jak cierpiał Chrystus na krzyżu. Jak łatwo się domyślić, jako dorosła dziewczyna nie była specjalnie przywiązana do kościoła.

Każda osoba, która zapomina o dziecku jest złym opiekunem.
Tekst jest tendencyjny
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 14, 2009, 02:36:42 pm »
A był nim zwykle Mat, który miał niespożytą fantazję (czasem stymulowaną lekko przez LSD).

buhahahahahahahahahaha

Świetne, ale czemu nie w dziale humor? Swoją droga czy zauważyliście, że to wszystko jest pisane w formie bajki?  ;D
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 14, 2009, 02:43:10 pm »
Tekst jest tendencyjny

Ależ oczywiście że jest. Jak by nie był to bym go nie wklejał. Ale to nie koniecznie jest domena podejścia z punktu widzenia wiary katolickiej. Jest wśród nas wielu bardzo wierzących i praktykujących orkonowiczów i jakoś nie widziałem by ganiali za nami z kropidłem.

Żeby pokazać że p****yć głupoty mogą też świeckie media przytoczę przykład z programu "Rozmowy z toku".

Pan i Pani. Na krzesełkach. On gracz. Ona żona gracza. On pracuje cały tydzień i w sobotę w nocy gra. Ona twierdzi że to jego granie rujnuje jej życie rodzinne. Pani prowadząca program kiwa głową i jeździ po gościu jak po łysej kobyle. Gość stłamszony i biedny że rujnuje życie żony.

Moje pytanie. A jakby gość po staropolsku nawalił z kumplami się jak Messerschmitt, przepił pensje, wrócił do domu i złał żonę na kwaśne jabłko to by było ok. Albo jak by chodził do burdelu? Do kasyna lub w inny hazardowy sposób przepuszczał kasę?

Druga strona medalu:
A jakby chodził na kółko brydżowe? Albo na spotkanie filatelistów lub numizmatyków? Albo na meeting miłośników motocyklów?

Niestety na sieci nie znalazłem programu więc opisuje z pamięci.

Sławku. Mnie to nie bawi. Prawie identyczny przykład był w naszym warszawskim światku RPGowym. Ale to nie oznacza że gość ma racje. To oznacza że są ludzie słabi którzy nie powinni mieć dzieci.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 02:46:16 pm wysłana przez Radar »

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 14, 2009, 02:55:57 pm »
Jest wśród nas wielu bardzo wierzących i praktykujących orkonowiczów i jakoś nie widziałem by ganiali za nami z kropidłem.

:o
Nie wiedziałem, że orkon to rodzaj wyznania...
:P

Sławku. Mnie to nie bawi. Prawie identyczny przykład był w naszym warszawskim światku RPGowym. Ale to nie oznacza że gość ma racje. To oznacza że są ludzie słabi którzy nie powinni mieć dzieci.

Radarze, zakładając, że ten artykuł w jakimkolwiek bądź stopniu opisuje sytuację faktyczną (w co śmiem wątpić) odpowiem Ci, że również nie bawi mnie los zaniedbywanego dziecka. Bawi mnie za to niezmiernie forma tego artykułu i to, że tak naprawdę nie wiadomo czemu ma służyć. Potępieniu zjawiska? Zwróceniu uwagi na zaniedbane dziecko? Oczywiście, że w tym środowisku takie rzeczy się zdarzają, ale jakoś chyba nieszczególnie częściej niż w dowolnym innym (weźmy np dzieci, których rodzice są tak zapracowani, że zapominają odebrać je z przedszkola, a nie jest to tak rzadkie jakby mogło się wydawać). Po co więc pisać cos takiego? Ja rozumiem, że papier jest cierpliwy, ale skoro się coś publikuje to powinno mieć jakikolwiek sens. Jeżeli go nie ma ja się z tego śmieję.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 14, 2009, 03:11:19 pm »
Ależ masz racje. I co do mojego źle sformułowanego zadania  :-\  i co do tekstu.  Widzę bowiem że potępienie raczej się bierze z braku wiedzy i zrozumienie czym są gry RPG. Jeśli człowiek jest podatny na nałogi i nie zna umiaru to fakt że gra w RPG, czy gra MMO, czy uprawia hazard, czy wali wódę, czy bierze dragi to i tak się wciągnie.

RPG jest jeszcze z tego wszystkiego najtańsze, najzdrowsze i najbardziej społeczne.

Mnie to jednak raczej martwi niż bawi. A złośliwe poczucie humoru jak wiesz mam. Rośnie bowiem nowe pokolenie. Cholera wie co usłyszą na "dobrowolnych" lekcjach religii o grach fabularnych.

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 14, 2009, 03:12:06 pm »
I słusznie, Sławku. Ja się też śmiałam :) Szczególnie z tych dziecięcych bajek gdzie są "(jedyne)prawdziwe zwierzątka". :D
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 14, 2009, 03:35:14 pm »
tiaaaa, prawdziwe zwierzątka?

ja bym się tylko chętnie zapytał tych moralizatorów czy należy też "uważać" na miłośników J.Verne'a? Alicji w Krainie Czarów?
toż to fantastyka...
że nie wspomnę o Dziadach...

ciekaw jestem kiedy (a raczej czy kiedykolwiek) ktoś napisze artykuł o tym jak fajnie jest pograć z własnym dzieckiem w erpegi i złapać poziom porozumienia o którym inni rodzice mogą tylko pomarzyć, albo o tym jak się taki kilkulatek cieszy kiedy przychodzi do niego wujek który (w odróżnieniu od rodziców) wie jak się gra w MtG, rozróżnia Annakina od Luka Skajłakera a gobliny od orków

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 14, 2009, 06:35:29 pm »
Zanim zacznie się szkalowanie kościoła, zapraszam do przeczytania

http://forum.oaza.pl/viewtopic.php?t=689

z forum oazowego... Na to forum naciąłem się jakiejś wspaniałej nocy... uchachałem się zdrowo na ich forum dla samotnych (serdecznie polecam), ale temat o RPG natchnął mnie pozytywnie- Jeśli ci opętani katolską wizją świata oazowcy nie widzą w tym nic złego, to wszystkie bajania jak to kościół marzy o zniszczeniu gier RPG, wkładam właśnie między bajki... 
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 14, 2009, 06:36:28 pm »
Tekst manipulujący (to wtrącenie o LSD było super). Poza tym stworzył tak wielkie uogólnienie, że sytuacja rzeczywista może być różna. I dobra i zła. Zależy od indywidualnego przypadku i właśnie od wyobraźni rodziców. Brak wyobraźni, to brak opieki nad dzieckiem. Chill out.
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 14, 2009, 06:38:24 pm »
Na mnie akurat w tym tekście zrobiło wrażenie porównania "dorosłej" dziewczynki, z jej poważnymi i dojrzałymi zainteresowaniami i infantylnych rodziców. Przecież to co robi na końcu córeczka, to właśnie matczyne zwrócenie uwagi - dzieci wróćcie do rzeczywistości.

Nie wiem tylko, czy mnie to rozbawiło oklepanym morałem, czy zdenerwowało formą, w której dziecko jest skrzywdzone nadmiarem wyobraźni swoich rodziców. A nie przepraszam - fantazji. Wyobraźnia jest przecież w tym artykule dobra, to fantazjowanie bez odniesienia do rzeczywistości prowadzi do utraty z nią kontaktu i braku "prawidłowego" wartościowania moralnego.

A z mieszanki tego srażenia zaczynam chyba się robić sarkastyczna  :D

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady