Autor Wątek: Ciekawe czy o Orkonie też tak ludzie myślą  (Przeczytany 14095 razy)

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
Odp: Ciekawe czy o Orkonie też tak ludzie myślą
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:50:13 pm »
Zanim zacznie się szkalowanie kościoła, zapraszam do przeczytania

http://forum.oaza.pl/viewtopic.php?t=689

Wierz mi, jestem jak najdalsza od szkalowania kościoła do którego sama należę. Chodziło mi raczej o zwrócenie uwagi, że to nie jest oficjalne stanowisko kościoła w tej kwestii. Nie  można postaw jakiś oszołomów uznawać za obowiązującą powszechnie w kościele normę zachowania. Uznałam, że ten tekst jest zabawny, bo bardzo łatwo można go odwrócić tak, żeby opowiadał historię fanatyków religijnych, którzy chodząc do kościoła i często się modląc zaniedbują swoje dziecko. :)

To że na świecie zdarzają się nawiedzone dewotki i ograniczeni księża, jak dla mnie nie przekreśla jeszcze tej religii.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Prezes

• Inspektor Promise
  • Użytkownicy
  • Tolerance is a sign of weakness.
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:16:13 am »
Ora et labora.
Toothbrush and paste are useful, but it is our indomitable will that promises the ultimate victory.

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:44:57 am »
Ora nie stosuje, a labora mam ostatnio przesyt.

W/W przeze mnie przykłady pokazują tylko tendencje. Ape pokazał tendencje przeciwną. Tylko że przykłady pozytywne są nudne.

Nie mam zamiaru zaczynać tu wojny RPG vs. Katolicy, bo to było by głupie i tak naprawdę nieprawdziwe. Bardziej mi chodziło po ciekawostkowe pokazanie ludzi którzy krytykują czyjeś hobby nie mając o nim pojęcia. To że akurat trafia na media katolickie... cóż w taki kraju żyjemy. Jak pokazuje przykład "Rozmów w Toku" religia nie jest konieczna do durnych opinii o RPG.

BTW: nie znalazłem tego odcinka na sieci. jeśli ktoś wie jak go zdobyć niech napisze. pośmiejemy się.
Kłamiesz! Widziałem Rogatego Króla! Jest przynajmniej metr wyższy!

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:20:16 am »
ja tam nie jestem jakimś specem w temacie ale czasami mam wrażenie że w piętrzeniu idiotycznych uprzedzeń i zwalczania niektórych zjawisk o których nie ma się pojęcia, najgorsze polskie mohery nie dorastają do pięt amerykańskim działaczom wywodzącym się zwłaszcza z różnych odłamów ichniejszych kościołów protestanckich

inna rzecz że do opinii o erpegowcach walnie przyczyniają się różne "dzieciaki" (nie chodzi o wiek tylko stan umysłu) ekscytujące się przesadnym okrucieństwem w erpegach czy spiętrzaniem obrazobustwa itp

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:28:17 pm »
Daj spokój Ape nikt tu nawet nie zaczął szkalować krk i raczej nikt nie miał takiego zamiaru. A z fundamentalistów dowolnego wyznania wyśmiewam się zawsze i wszędzie podobnie jak i z innych ekstremistów (choć to chyba taka terapia, bo w głębi duszy takie rzeczy mnie zdrowo przerażają).

Co do protestantów Kovalu to pamiętaj, że gro pierwszych osadników wywodziło się z purytan, którzy dodatkowo na nowym kontynencie podzielili się na masę odłamów i sekt a co jeden to bardziej fundamentalny. Jak by na to nie spojrzeć nawet dobrzy braciszkowie Kramer i Sprenger wyglądają jak łagodne baranki przy niektórych "dokonaniach" purytan. Wystarczy choćby spojrzeć na historię Salem, która w europie nie ma swojego odpowiednika pod względem okrucieństwa i fanatyzmu (nawet w Witten zginęło o połowę mniej osób). Zresztą o ile krk już dawno zaczął się "cywilizować" i przeprosił za większość swoich grzeszków to nad większością purytańskich sekt w Stanach nikt nie ma kontroli i fundamentalizm religijny wciąż rośnie tam w siłę. Zainteresowanym polecam obejrzenie np dokumentu "Obóz Jezusa", film o tyle interesujący o ile przerażający.

A wracając do tematu to z tego co wiem niema oficjalnego stanowiska kościoła w sprawie RPG. I słusznie zresztą, bo to tak jakby mieli oficjalne stanowisko w sprawie np. klocków LEGO... ;)
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline telefax

• Użytkownicy
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:33:06 pm »
Slawku uprzejmie prosze o przemyslane uzywanie skrotu krk ;)
powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:36:58 pm »
I słusznie zresztą, bo to tak jakby mieli oficjalne stanowisko w sprawie np. klocków LEGO... ;)

Nie ma. Ale za to...

http://www.amyhughes.org/lego/church/index.html
Kłamiesz! Widziałem Rogatego Króla! Jest przynajmniej metr wyższy!

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:41:19 pm »
-> Fax
Uderz w stół a nożyce się odezwą :P

-> Radar
Dobre, ale z tego co kojarzę to w samym Legolandzie jest przynajmniej kilka makiet kościołów z katedrą Notre-Dam na czele ;)

Offline Prezes

• Inspektor Promise
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:48:42 pm »
Przeglądam forum (oazowe) wskazane przez Ape'a i się zszokowałem normalnie.
Pewien zakonnik najpierw pisze:

Myślę, że jeśli każdy gracz przemyśli sprawę w mocy Ducha Świętego to dostrzeże zło tych gier...

a potem:

Trudno mi sobie wyobrazić RPG w którym nie było by przynajmniej jednego elemantu zał jak np. demonizm (czasem wręcz satanizm), magia, walka, erotyzm, wylgaryzm, świato pogląd nastawiony na zdobywanie czy wygrywanie, i wiele innych...
Chrześcijański RPG musiał by być pozbawiony owych elementów, a wtedy to już by nie był RPG tylko jakaś nudna opowiastka...

Facet pokładający nadzieję w Duchu Świętym właśnie stwierdził, że chrześcijaństwo to nudna opowiastka.  ::)
Toothbrush and paste are useful, but it is our indomitable will that promises the ultimate victory.

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:57:29 pm »
Trudno mi sobie wyobrazić RPG w którym nie było by przynajmniej jednego elemantu zał jak np. demonizm (czasem wręcz satanizm), magia, walka, erotyzm, wylgaryzm, świato pogląd nastawiony na zdobywanie czy wygrywanie, i wiele innych...

To zupełnie jak w Biblii (ok może poza wulgaryzmem, bo nie do końca rozumiem co autor miał na myśli) ::)
Oczywiście z całym szacunkiem dla Świętej Księgi i nie chcąc nikogo urazić.
Niektórzy to naprawdę nie myślą o tym co mówią, pomijając już stwierdzenie o nudzie to w ten sposób powinien potępić całą ludzkość i wszystkie jej dokonania, ech...

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 15, 2009, 01:21:07 pm »
tak, też mnie trochę tamten wątek oazowy zaciekawił, i w ramach prostowania wątków dyskusyjnych pańskich nawet dodałem tam posta z przykładem rpg około-chrześcijańskiego, historyczno-detektywistyczno-religijnego, za który to scenariusz dostałem wyróżnienie w konkursie quentin 2000.

Offline Prezes

• Inspektor Promise
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 15, 2009, 01:40:02 pm »
Jak część z Was zapewne wie, połowę z Was (prawie) posłałbym na stos a połowę (prawie) ubrałbym w wory pokutne. Tych kilkoro sprawiedliwych pilnowałoby Was czy poprawnie się biczujecie. Wkrótce minie ćwierćwiecze mojej pierwszej sesji RPG.

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 15, 2009, 01:43:18 pm »
Jak część z Was zapewne wie, połowę z Was (prawie) posłałbym na stos a połowę (prawie) ubrałbym w wory pokutne. Tych kilkoro sprawiedliwych pilnowałoby Was czy poprawnie się biczujecie. Wkrótce minie ćwierćwiecze mojej pierwszej sesji RPG.

No, ja to raczej czy równo się opiekam ;)
Ale muszę Ci przyznać rację Prezesie, RPG również nie miało wpływu na moją religijność. Należy odróżnić zabawę od życia i czasem mam wrażenie, że to bynajmniej nie gracze maja z tym problemy a Ci, którzy ta rozrywkę krytykują...

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 15, 2009, 01:57:08 pm »
Troszkę ad vocem:
Z rzeczy dotyczących każdej rozrywki RPG może być szkodliwe jak każda rzecz - wystarczy albo przesadzić i nie widzieć świata poza RPG (mając powyżej lat powiedzmy dwudziestu kilku - wcześniej to jeszcze uchodzi) albo pomieszać świat fantastyczny z rzeczywistością, co wbrew pozorom zdarza się dość często tyle że nie bardzo spektakularnie.
Co do rzeczy swoistych dla RPG to z punktu widzenia krk (faks - przcież tobie chodzi o Krk nie prawdaż ;) ) -  coś jest na rzeczy. Środowisko RPG jest jakie jest i trafia się na różnych ludzi i różne publikacje, a wykształcenie lub podsycenie zainteresowań okultystycznych się zdarza bardzo często, wystarczy zainteresować się głębiej czymś co ma luźno związane z okultyzmem podstawy i zacząć grzebać dalej. A grzebanie dalej kończy się dla psychiki człowieka różnie - większość wyrośnie lub zachowa dystans - jakaś część gdzieś tam odjedzie. I jakby nie patrzeć z tej perspektywy łatwiej wleźć w okultyzm grająć w RPG niż obijając sobie twarze z kumplami pod budką z piwem. Co z punktu widzenia wiary katolickiej wlezienie w okultyzm jest dużo większym problemem niż obicie komuś twarzy.
Trochę jak czytanie apokryfów - nia każdego zostawi bez zmian, a czy na gorsze czy na lepsze to już zależy od punktu widzenia.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 15, 2009, 02:02:54 pm »
RPG również nie miało wpływu na moją religijność. Do czasu kiedy zacząłem grać już dawno wyrosłem z religii.

A ze szkodliwością RPGów jest jak z jedzeniem szczypiorku, w odpowiednich dawkach jest nawet smaczny, ale jak ktoś będzie żywił się wyłącznie szczypiorkiem to się szybko pochoruje i pewnie inni będą go uważać za kulinarnego zboczeńca.