Autor Wątek: Hardkorps  (Przeczytany 5109 razy)

Offline telefax

• Użytkownicy
Odp: Hardkorps
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2008, 06:42:28 pm »
Dzwiedziu:

ad1: czasami najwiekszym problemem jest wlasnie samo "wyrwanie" a nie ilosc czasu, nie robi wiekszej roznicy czy na 6h larpie wyrwiesz z niego 2h, 4h czy 6h. to raz.
dwa, ze nocne warty po 2h potrafia strasznie skopac zyciorys, skoro beda krotsze, bedzie ich wiecej a ja osobiscie wole raz zarwac noc np do 6tej rano niz dwa razy, raz do 2giej i raz do 6tej.
oczywiscie az prosi sie o dyskusje "komu co bardziej pasuje". na szczescie sporo osob, ktore probowaly by wziasc udzial w tej dyskusji nie ma pojecia o wartach, byciu na warcie, zmianie warty itd itp wiec czesc wypowiedzi bedzie mozna zgrabnie przemilczec

ad2: moim zdanie to zbedne mnozenie problemow, zerknijcie punkt pierwszy postu Berserkera o zarowkach i tak zrobcie, znajdzcie jednego konretnego czlowieka, ktory zrobi Wam projekt ochrono/obslugo/sprzataczy, wg tego czego spodziewacie sie po takiej formacji a potem go przyjmijcie / zmiencie.

powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2008, 10:28:31 pm »
Z pewną dozą nieśmiałości, ale jeśli to nikomu nie przeszkadza to chciałam sie podzielić takim małym doświadczeniem z wacht (więc czegos podobnego do wart):

Przez tydzień funkcjonowaliśmy w systemie wacht 4 godzinnych. Ponieważ były tylko 4 wachty (co prawda po 8 osób), pilnowanie statku wypadało co 8,8 i 12 godzin. I choć 4 godziny od północy potrafią być szalenie nudne (i do tego zimne), to jednak dawało się spokojnie to przeżyć i o 12 do 16 stanąć na kolejną. Mam niejasne przeczucie, że za tym cudem przytomności umysłu stał nie czas wart, ale ich rozłożenie w dobie.

Od godziny 12 co 4 godziny.

Na warcie od 0.00 do 4.00 rano można stać z rozpędu po dniu zabawy na konwencie (nie ukrywajmy, że czasami do tej 3-4 siedziało się przy ognisku, albo pod wiatą). Ale na wartę 2-6 (tak jak było w tym roku) ciężko wygospodarować czas na sen. Położysz się o 23, to zrywanie się po trzech godzinach jest dla organizmu koszmarne. Ale o 6 rano już też dobrze nie dośpisz, bo o 9 upał, lub hałas wygania z namiotu.

Stąd więc moja propozycja, żeby nie skracać wart, a przesunąc je o te 2 godziny.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2008, 10:43:01 pm »
Widzisz warty są ustawione tak aby obstawić najgorętsze godziny, które zwyczajowo uspokajają się po 2 w nocy i stąd zmniejszenie ochraniaczy na bramce po tej godzinie.

Osobiście jeżeli kiedyś będę ochraniaczem to twój plan będzie wporzo, myślę że będę również domagał się masaży, ciepłej kawy donoszonej do stanowiska no i koniecznie wygodnego fotela aby ból pleców nie mógł rozproszyć mojej uwagi, podczas obserwacji terenu i picia kawy jednocześnie.

Btw. ochrona ma się nudzić. Jeżeli ochrona się nie nudzi to znaczy że jest do d..y i nad niczym nie panuje.

Offline Mirko

• Główny Strateg
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2008, 12:54:02 am »
Witam,

Ja osobiście jestem zdania, że 99% konwentowiczów poproszona o pomoc udzieli jej w miarę swych możliwości. Nie ważne czy jest to misiek, organizator czy ochraniacz ;). Wyobrażam sobie sytuację, gdy przyjeżdżam na orkon i podbiega do mnie komitet powitalny biorąc torby i rozbijając namiot, abym się nie przemęczał  ;D Masakra...

Działajmy w imię zasady: "Pomagaj, a i Tobie pomożemy" i wszystko będzie ok.  O0

Pozdrawiam,
Mirko
Do You call a MEDIC??? ;)

http://mir0slav.mybrute.com

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2008, 10:28:50 am »
kiedyś były warty w systemie zaproponowanym przez Kure.....i warta od 4-8 rano okazała się mega męcząca (4-5lat temu)...była straszna :) ...nie chce mi się pisać dlaczego... uwierzcie... tak było.. :o

ad2 krótkie warty są bardzo upierdliwe.. zarówno dla orga jak i dla wartowników...trza bardzo pilnowac czasu po pierwsze (by się nie spóźnić), rozpisanie sensownego grafiku-zgroza; więcej ludzi musi zrezygnować z larpów.. itp...odradzam
ad3. ktoś narzeka że sie nudzi na warcie, świetnie- niech zgłosi to przełożonemu i zaraz się przestanie nudzić (druga sprawa- jak ktos chce to sam sobie wymysli pozyteczne zajęcia- niektórzy potrafili-np. sprzątanie stanowiska ochrony, zrobienie podestu, wykopanie dołu itp itd..)
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2008, 01:13:41 pm »
Oki. Więc tak:

Sekta - Masz rację. Jak ktoś się nudzi, niech zgłosi się do przełożonego, coś się szybko znajdzie.

Ale Sekta, napisz dokładniej dlaczego warta 4-8 była aż tak straszna, bo brzmi to jakby był jakiś konkretny powód... I chcielibyśmy usłyszeć. Możesz na PW...

Pozdrawiam.

Offline anathema

• Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2008, 05:04:25 pm »
czyli jak zwykle
implementacja cudzych, świeżych pomysłów umarła pod naporem skostniałej większości
dalej warty będą sie nudzić, skrycie modląc się by coś sie jednak zdarzyło (prawie wszyscy, mirko :D)
mnie to w sumie nie dotyczy, bo przygodę z ochroną skończyłam od czasu L,
parcie na zmiany tez mi minęło

a.k.a Sunny Sanchez

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2008, 05:21:18 pm »
Osobiście jeżeli kiedyś będę ochraniaczem to twój plan będzie wporzo, myślę że będę również domagał się masaży, ciepłej kawy donoszonej do stanowiska no i koniecznie wygodnego fotela aby ból pleców nie mógł rozproszyć mojej uwagi, podczas obserwacji terenu i picia kawy jednocześnie.

Ciepła kawa w termosie, to podstawa każdej dobrej wachty! Znaczy się warty :)

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2008, 02:10:11 am »
A więc, jakoże ta część forum ma być przydatna i użyteczna -  Ja na "Hardkorps" nie będzie. Ochrona jest od głównie nudzenia się. Ochrona ma więcej do roboty niż się zdaje, a za rok będzie jeszcze troszkę. Jak ktoś chce ekipę do sprzątania i takich tam, to nie na forum ochrony, bo tutaj jest to Off-Top.

Niniejszym zamykam temat. Jeżeli ktoś chce go obudzić, proszę o wiadomość na priva, ale powód winien być konkretny.