Autor Wątek: Dyskusja O Wartach Samochodowych  (Przeczytany 9286 razy)

Offline Vistim

• Szalony i Niezrównoważony
  • Promo
  • Użytkownicy
  • I think You know...
Dyskusja O Wartach Samochodowych
« dnia: Wrzesień 02, 2008, 02:40:40 pm »
Co do warty samochodowej - można ją pełnić nie mając własnego samochodu?
Ja prawdopodobnie będę już na Orkon 09 miał, ale są prawdopodobnie ludzie, którzy chcieliby ten PP zdobyć, mają prawko, a samochodu nie mają :)
life sucks. music doesnt.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2008, 02:55:52 pm »
ale są prawdopodobnie ludzie, którzy chcieliby ten PP zdobyć, mają prawko, a samochodu nie mają

ciekawy wniosek
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2008, 08:51:17 am »
Jeżeli zgłosisz się z samochodem, i kluczyki będziesz miał przy sobie podczas warty, i właściciel samochodu się zgodzi, to tak. Inaczej, nie.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:22:52 am »
to ja zadam bardziej przewrotne pytanie - czy mozna zdobyc PP nie sprawując co prawda warty samochodowej, ale użyczając na nią swojego samochodu?

O0
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:27:59 am »
a czy jazda w ramach warty samochodowej będzie za zwrotem kosztów beznyny??
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2008, 07:42:47 pm »
Schamann - 0. Użyczasz samochodu w ramach dobrej woli i miłości do bliźniego swego. Tutaj polecam, by znależć delikwenta z samochodem co już ma sam wartę samochodową. Hadysz.

Ape - Napewno nie z kasy ochrony, bo takowej nie ma. Z tym pytaniem proszę do Zsa-Zsy, ale dość spokojnie mogę powiedzieć, że nie. Nigdy tak nie było, i nie było problemów, bo trasa nie jest za długa, a człowiek potrzebuje pomocy. Robisz to by pomagać a nie robić łache Orgom... prawda...?  ;) Trrrrr.

Pozdrawiam.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2008, 09:54:10 pm »
no ja w tym roku nie dostałem zwrotu, bo i się o niego nie upominałem, a jeździłem dwa razy z czego raz całkiem spory kawałek po Myszkowie zrobiłem

w 2006 dostałem zwrot...

a Mirko w tym roku mówił, że są zwroty

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2008, 11:01:25 pm »
Zwroty zawsze były Kędzior, a to dość istotna informacja więc dobrze by było abyś się doinformowywał.

Ja bym tu pragnął przypomnieć, co przez część uczestników zostało zapomniane że istnieje instytuacja pogotowia ratunkowego, a uszczerbiony ząb nie jest wypadkiem wymagający natychmiastowej interwencji lekarskiej i wożenie ludzi, a tym samym powodem aby wozić go do Myszkowa, na koszt orkonowiczów.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2008, 11:15:18 pm »
Jest przypadkiem wymagającym natychmiastowej interwencji lekarskiej... zresztą, co powiedział Sekta, jako szef ochrony, było przypadkiem wymagającym reakcji, podczas pełnienia dyżuru samochodowego- taka służba... a warta zaczyna się od 6 rano...

Mamy chyba początek tematu, zakres obowiązków warty samochodowej...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2008, 12:13:19 am »
Niema co tu prawić dyskusji, niech Mirek bądź Kędzior określą warunki warty i zarys przypadków z którym się jeździ i w tedy można zacząć dyskutować.

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2008, 02:08:26 am »
Zwroty zawsze były Kędzior, a to dość istotna informacja więc dobrze by było abyś się doinformowywał.
Zwroty były zawsze na orkonach. Nikt ich nie notuje, bo to upokarzające, zapisywać jak ktoś rzyga...:P
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2008, 12:43:06 am »
W takim razie przepraszam, nie poinformowano mnie. Też się nie upomniałem...

Mirko też nie dał znać, ale nie poruszałem tematu. Skoro były, to będą jak najbardziej. Jeszcze potwierdze u Zsa-Zsy, ale z tego co mówicie, jak najbardziej, to się nie zmieni.

Co do zakresu wart samochodowych, odpowiemy jak będzie to dokładnie ustalone, ale nie przewiduję wielu zmian tutaj.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2008, 09:34:19 am »
a Mirko w tym roku mówił, że są zwroty

to szkoda, że mnie o tym nie mówił - bo ja takiej pozycji w budżecie konwentu nie miałem. Chyba że sam postanowił zwracać :)

A o tym żeby zwroty były zawsze pierwsze słyszę. Miewałem warty samochodowe, jeżdzic mi się zdarzyło 2 razy - w '06 - i nikt się nawet nie zająknął wobec mnie na temat jakiegokolwiek zwrotu. A przez lata '04 - '06 ni słowa na ten temat nie słyszałem od nikogo.

Niewykluczone, że jak ktos poszedł na konwencie się o to upominać, to na odczepne dostał, żeby więcej d... nie zawracał - jego korzyść, ale żeby taka zasada była nic mi o tym nie wiadomo.

edit: pomyłka w kwestii lat była :)
I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 05, 2008, 09:39:18 am »
A to dziwne, bo powineneś się upomnieć - wg mnie zużywanie benzyny do celów Orkonowych, jeśli siedzi się na warcie samochodowej, normalnie płaci za Orkon, a tylko użycza samochodu i siebie jako kierowcy - powinno się dostawać zwrot kosztów - jeżdżenia w celach orkonowych.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
Odp: Dyskusja O Wartach Samochodowych
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 05, 2008, 02:25:14 pm »
co do zasady jak najbardziej - tylko jak to policzysz poza oświadczeniem kierowcy, że mu sie wydaje, że to było tyle a tyle?

Nie ma sprawy, możemy porobic zwroty, niech sekta da liste wyjazdów, jakos na czuja to można to spróbować ustalić. Ja o takim zwyczaju nie słyszałem nigdy, więc go sam nie wprowadzałem, a moim prywatnym zdaniem skórka nie warta wyprawki. Przy innych kontrybucjach tez ludzie ponosili jakies tam wydatki i nie zawracali tym sobie głowy.
I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong