Autor Wątek: Dyskusja O Wartach Samochodowych  (Przeczytany 9293 razy)

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: Dyskusja O Wartach Samochodowych
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 08, 2008, 09:12:18 am »
Okej, macie rację, odwołuję - mieszam bez sensu dwie rzeczy.
Jak robiłam Orkon, to warty samochodowe w ogóle były na zasadzie dobrej woli i ludzi, którzy oferowali się, że nie będą pili, żeby coś można było z samochodem zrobić w razie potrzeby.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 08, 2008, 10:03:32 am »
Z-Z nie kłam :) Warty samochodowe wymyśliliśmy z Sektą w 2006 roku jak byłaś ArcyOrkiem.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 08, 2008, 10:27:06 am »
Nie twierdzę, że nie - ale z kolei pomysł "bycia trzeźwym człowiekiem z prawem jazdy i tak każdego dnia ktoś" wziął się jeszcze z 03 czy 04 Orkonu.
A w 06 nie wiem, jakie było usankcjonowanie wart samochodowych - ile się dostawało PP, czy w ogóle sie dostawało - nie pamiętam po prostu - z tego, co wiem, to Wy za to odpowiadaliście i ufałam Wam w tym względzie ;)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 08, 2008, 12:35:22 pm »
w 2006 zostałem zwerbowany "na aferę", Zsa- Zsa wpadła do Sajgonu i zapytała się czy jest tu ktoś Trzeźwy... odpowiedział jej szczery śmiech, ale znalazłem się ja, co ledwo wróciłem z Larpa...

Podobnie było następnym razem, kiedy pojechałem, bo wiedziałem gdzie w Myszkowie jest szpital i byłem odrywany od jedzenia... a wcale nie miałem samochodowej warty... O taki byłem bohater....

o regularnych wartach to usłyszałem dopiero rok temu...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 09, 2008, 10:47:17 pm »
tak bywa Ape...dlatego masz szansę iść do nieba...
warty powstały jak Bestia napisał,,,, było tak że warty samochodowe mieli zarówno ludzie z ochrony jak i inni tacu jak Ape lub z łapanki tez sie zdarzało,,,,najważniejszym kryterium zawsze był czas reakcji...znalezienia kogoś,,,,trzeźwego...:)
cieszę sie że roku na rok robimy to w sposób bardziej usystematyzowany...
2. fax ma poraz kolejny dobre spostrzeżenia... trudno określić granice dokładne kogo z czym wieziemy...rożni ludzie przyjeżdżają z róznym progiem bólu.... i ciężko to okreslic... próżne dywagacje...
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 10, 2008, 12:44:38 am »
gotowość poniesienia przez poszkodowanego wydatku (opieram sie na wyliczeniu Bestii) równoważnemu 5 piwom lub 2 paczkom lepszych fajek, w celu dojechania do pomocy medycznej - może byc dobrym miernikiem tego, na ile poważnie poszkodowany sam  traktuje swój stan ;)
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 10, 2008, 02:29:01 am »
Rozmawiam sobie z osobami o finansów, czyli z, w efekcie, Zsa-Zsą, o tej sprawie. Średnie spalanie auta, 7l/100Km. do Myszkowa ok 25 km w obie. Więc wychodzi 15 zł za podróż. Jest to mniej więcej, proszę mnie nie oskarżać, tylko pomagać. Im lepiej to dopracujemy, tym mniejszy problem. Piszcie dalej, pomaga,

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 04, 2009, 06:03:32 pm »
Odwiedziłem sobie ostatnio jurę i temat mi się przypomniał...

to jak w końcu będzie?? Bo ja wartę samochodową biorę NAPEWNO, niezależnie od tego czy będą jakieś PPeki, zwroty kasy, czy buziaki w tyłek...

Ale skoro są te gremliny, które mają PPeki, to może wartownikom samochodowym też byłoby warto PPeki dać- nic nie kosztują...

Tak wiem- bilans gry... ale jego się nie przelicza na PLNy

szczególnie że poświęcony orkonowi czas jest bardzo podobny- bycie w gotowości do działania przez 24h... do tego jeszcze koszty, których gremliny nie ponoszą, WRĘCZ przeciwnie, orkon do nich dopłaca...

aha -  i następnym razem, niech zmiana warty samochodowej będzie dopiero o 12...
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2009, 06:16:32 pm wysłana przez apollyon »
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 05, 2009, 09:30:07 am »
Ale skoro są te gremliny, które mają PPeki, to może wartownikom samochodowym też byłoby warto PPeki dać- nic nie kosztują...

Tak wiem- bilans gry... ale jego się nie przelicza na PLNy

No czy ja wiem, Filip F. rok rocznie próbuje skorumpować orgów oferując kasę za dodatkowe PP :)

A co do PP za wartę samochodową, to wydaje mi się, że były obiecane:
http://forum.orkon.org/index.php?topic=1820.0
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 05, 2009, 12:14:34 pm »
Słavek jak zawsze czujny :)
1PP zawsze się przyda... i będzie świadectwem docenienia nas pozbawiających się alkoholu na 36h..;)
ps. zmiana warty o 12ej...no przynajmniej 0 10ej.. żeby mozna sie było już do śniadania piwa napić.. :o
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 05, 2009, 12:16:19 pm »
a faktycznie- nie zauważyłem... to ciekawe czemu wogóle ten aspekt dyskusji został poruszony

i będzie świadectwem docenienia nas pozbawiających się alkoholu na 36h..

Sekta, ja to traktuje jako błogosławieństwo, a nie wyrzeczenie...

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 05, 2009, 01:59:35 pm »
Dziękuje za zamknięcie tematu nim odpowiedziałem.

Buziaczki.