Autor Wątek: Warszawski Larp Odmieńcowy  (Przeczytany 11329 razy)

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
Warszawski Larp Odmieńcowy
« dnia: Września 16, 2008, 09:10:42 am »
Uwaga!

Powoli dojrzewa w mojej głowie pomysł na kolejny larp changelingowy. Dlatego ciekawa jestem, czy znajdą się chętni, żeby w niego zagrać.  :)

Miejscem gry byłaby znowu Warszawa, ta, którą opisał S.A.S., chociaż sceneria nieco by się zmieniła. ;)

Terminu jeszcze nie ma, ale to pewnie będzie grudzień, przed świętami.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Aliena

• Elfy żyją wiecznie...
  • Użytkownicy
  • Port wielki jak świat...
Odp: Warszawski Larp Odmieńcowy
« Odpowiedź #1 dnia: Września 16, 2008, 09:13:16 am »
Aniu, nie rob mi tego. Zrob zaraz po sylwestrze :(
To bardzo poważna sprawa - nie mieć poczucia humoru.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś" MarkTwain

Offline Aliena

• Elfy żyją wiecznie...
  • Użytkownicy
  • Port wielki jak świat...
« Odpowiedź #2 dnia: Września 16, 2008, 09:14:29 am »
Tzn w weekend ostatni przed wigilia moze juz bede, ale to chyba zly terimn na larpa, poza tym to jest MOZE a nie na pewno.

Moja propozycja terminu: 10 stycznia
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2008, 09:20:41 am wysłana przez Aliena »
To bardzo poważna sprawa - nie mieć poczucia humoru.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś" MarkTwain

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #3 dnia: Września 16, 2008, 09:53:21 am »
Ja chętnie zagram :)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Września 16, 2008, 10:14:41 am »
Kraina

Nasza piękna Kraina jest niezwykła pod równymi względami, jednak przede wszystkim, dlatego, że nie rządzi nią żaden król, czy samodzielny władca. Znajduje się pod panowaniem pięciu domów sidhe: Dom Eiluned, Dom Fiona, Dom Aesin, Dom Gwydion i Dom Liam i jest podzielona na ziemie, które od wieków należą do Książąt niczym mozaika przeplatających się wpływów, niechęci i przyjaźni. Przez wiele lat Książęta walczyli między sobą starając się uzyskać przewagę niezbędną dla uzyskania Korony królewskiej. W tym celu szukali pomocy wśród władców ze wschodu, zachodu, północy i południa, jednak uzyskana w ten sposób władza nie trwała długo i sprowadzała na zwycięzców nieszczęście. Zaczęły nawet krążyć plotki, że na koronie ciąży przekleństwo ostatniego króla Krainy zdradzonego przez swego wasala. Książęta, znając tajemnicę Korony postanowili rządzić wspólnie Krainą jako suwerenni władcy każdej z ziem nie wybierając jednego władcy całej Krainy. To nie zakończyło oczywiście sporów i kłótni między nimi, ale to już zupełnie inna historia...
Mazowsze do niedawna było wyłączną domeną Domu Fiona, może nie od zawsze, ale na tyle długo, żeby się zadomowić. Ostatni prawowity książę tej ziemi, Robert z Domu Fiona powrócił po 10 latach nieobecności. Jego panowanie zakończyło się jednak następnej wiosny, kiedy to razem ze swoją ukochaną małżonką, Margaid złożyli sobie Przysięgę Miłości i poprzez ten rytuał wspólnie odeszli na wieczność do Arkadii. Jego następcą na tronie Dworu Lata został Adalbert, najstarszy syn księcia Roberta. Lady Kacey Rynna z Domu Scatach zwana Śmiechem Stali złożyła przysięgę nowemu księciu Lata. Podobną przysięgę złożyła również Sigurdowi zwanemu Ostrzem Zimy z Domu Aesin, księciu Zimy, który niedawno zamanifestował swoją władzę na Mazowszu.
Ziemie te skrywają wiele sekretów i tajemnic. Część z nich należy do Sluagh, którzy mają tu swoją siedzibą – tajemniczy labirynt nazywany Zgubą Czarnego Kota. Panuje nad nim królowa Kol Heledir. Labirynty znajdują się w podziemiach i są połączone z kanałami miasta – stolicy księstwa. Jej dwór jest ponoć dosyć liczny, ale jego mieszkańcy rzadko są widziani na dworze książęcym. Jednak podczas świąt i festiwali urządzanych na dworze książęcym królowa pojawia się wraz ze swą świtą, aby brać udział w uroczystościach.
Na rogatkach miasta mieści się karczma „Pod czterema wierzbami” prowadzona od pokoleń przez rodzinę bogganów. Każdy podróżny, który szuka schronienia przed zimnymi powiewami wiatru znajdzie tu ciepły kąt i strawę. A trzeba wam wiedzieć, że sława tamtejszej kuchni sięga najdalszych zakątków Krainy a nawet jeszcze dalej. Goście (czasem nawet z odległych królestw) zjeżdżają się, aby spróbować przysmaków podawanych przez rodzinę Listków. I pewnie właśnie, dlatego zawsze można spotkać tam najróżniejsze persony – od zwykłych mieszkańców Krainy po istoty spoza tego świata.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2008, 02:54:57 pm wysłana przez AnKa »

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Września 16, 2008, 10:19:14 am »
Dla przypomnienia umieściłam trochę uaktualniony opis Krainy.

Jeśli ktoś chciałby kontynuować swoją postać z poprzednich larpów, niech to zgłosi.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Września 16, 2008, 11:11:55 am »
Ja bym chciała.... Ale mnie zabili na śmierć :(
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Września 16, 2008, 11:40:17 am »
Ja bardzo chętnie zagram.  :) Tyle, że nie wiem, czy tą samą postacią.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Magda

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Września 16, 2008, 12:09:02 pm »
No to zdaje się, że będziemy ze sobą konkurować, bo my ze Słavkiem, Dagą i Chmielem robimy cykl czterech larpów do Changeling: The Lost.
Opis planowaliśmy zamieścić gdzieś za 2 tygodnie ;).
Between two evils, I always pick the one I never tried before. - Mae West

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Września 16, 2008, 12:37:29 pm »
Czy ja wiem, czy to konkurencja? W dobrego larpa każdy chętnie zagra - a jeśli będzie więcej dobrych larpów, to będziemy częściej grać :)

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Września 16, 2008, 12:38:04 pm »
To wobec tego nie będzie konkurencji, bo ja siedzę dalej w Changeling: The Dreaming.

Chętnie skorzystam na tej konkurencji i zagram w 4 waszych larpach, samej robiąc 1   ;)

Spis postaci umieszczę, ale dopiero za jakiś czas. Marysia już się po jedną zgłosiła a ja jej wymyśliłam coś innego  :)

Większość postaci rozdawanych to będą sluagh - przygotujcie się więc na proszoną herbatkę  ;)

Offline anathema

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Września 16, 2008, 01:06:02 pm »
chętnie
coś dziwnego?
a.k.a Sunny Sanchez

Offline Birkart Apostata

• Użytkownicy
    • AR "Argos"
« Odpowiedź #12 dnia: Września 16, 2008, 01:20:10 pm »
Chętnie dołączyłbym do zabawy, dla larpa w wesji Dreaming jestem gotów jechać nawet do tej waszej Warszawy. Macie jakiś tekst typu quickstart?  ;D

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Września 16, 2008, 01:25:38 pm »

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Września 16, 2008, 02:32:18 pm »
A ja nie znam "Changeling: The Lost".  :( Magda, czy jest szansa na jakieś wprowadzenie w realia i różnice między C:tD, a C:tL?
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"