Autor Wątek: Warszawski Larp Odmieńcowy  (Przeczytany 11328 razy)

Offline Birkart Apostata

• Użytkownicy
    • AR "Argos"
Odp: Warszawski Larp Odmieńcowy
« Odpowiedź #15 dnia: Września 16, 2008, 02:38:49 pm »
Eee... miałem na myśli realia Waszych larpów, samego Changelinga jakoś znam :)

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #16 dnia: Września 16, 2008, 02:53:34 pm »
Źle Cię zrozumiałam. Gramy we współczesnej Warszawie, w Krainie, której opis znajduje się już na forum.

Czy to będzie 10 stycznia dowiem się dzisiaj w Paradoxie, bo tam będzie larp.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #17 dnia: Września 16, 2008, 02:54:44 pm »
A czy nie znając ani za dobrze Changelinga, ani nie będąc obeznaną z poprzednimi larpami można zagrać? :)

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Września 16, 2008, 03:00:39 pm »
Można :)

Na forum Paradoxowym zamieszczę osobne ogłoszenie :)

Offline Aliena

• Elfy żyją wiecznie...
  • Użytkownicy
  • Port wielki jak świat...
« Odpowiedź #19 dnia: Września 16, 2008, 03:18:28 pm »
A czy jest szansa ze ten drugi larp tez bedzie jakos w styczniu :D
To bardzo poważna sprawa - nie mieć poczucia humoru.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś" MarkTwain

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Września 16, 2008, 04:34:35 pm »
Spis postaci znanych z poprzednich larpów - jeśli o kimś zapomniałam, to proszę mi przypomnieć.

Uwaga - proszę nie zgłaszać się po te postacie

Postacie do wyboru ujawnię później, to tylko przypomnienie kto grał kim poprzednim razem.

Ci, którzy odeszli:

Książę Robert z domu Fiona - Książę Lata na Mazowszu. Przez wiele lat był władcą tego księstwa. Dzięki jego zabiegom w przeciągu ostatnich 30 lat granice księstwa się powiększyły, a pomiędzy książętami Krainy zapanował pokój. Panowanie księcia zostało przerwane wraz z jego tajemniczym zniknięciem 10 lat temu. Po długiej nieobecności powrócił za sprawą swych dzieci. Kilka dni po objęciu rządów zdecydował się przekazać władzę na pół roku w ręce rodu Aesin tworzącego dwór Zimy zgodnie ze starymi prawami Krainy Snów. Wiosną, po tym jak tragicznie zginął jego brat i córka postanowił wraz z Margaid odejść na zawsze do Krainy Snów, poprzez Przysięgę Miłości odszukać zaginioną ścieżkę do Arkadii. - Koval

Księżna Margaid z domu Fiona - Żona księcia Roberta. W czasie jego zniknięcia pogrążona w żalu i tęsknocie. Przez 10 lat rozłąki utrzymywała, że jej mąż żyje i wkrótce powróci. Cały ciężar rządów złożyła wówczas na barki Srebrnej Tarczy i w pełni popierała jego posunięcia. Powrót swego męża powitała z niemałą radością. Później wraz z małżonkiem mało pokazywała się publicznie starając się nadrobić stracony czas. Wiosną, po tym jak tragicznie zginął Srebrna Tarcza i Bryluen postanowiła wraz z Robertem odejść na zawsze do Krainy Snów, poprzez Przysięgę Miłości odszukać zaginioną ścieżkę do Arkadii - Marysia

Książę regent Crris zwany Srebrną Tarczą z domu Fiona - Brat księcia Roberta. W czasie nieobecności brata wziął na siebie ciężar rządów. Przedtem prowadził żywot wędrownego rycerza. O jego przygodach w dalekich krainach Świata Snów opowiadano wiele historii. Srebrna Tarcza zasłynął jako niezrównany szermierz. Dlatego wieść o jego zaginięciu i szybkim odnalezieniu w mgnieniu oka obiegła wróżkowy lud zamieszkały w okolicy. Crris cieszył się zawsze sympatią pospólstwa, które lubiło opowieści o jego bohaterskich czynach. Dlatego informację o tym, że znaleziono go w Szpitalu Psychiatrycznym szeptano z troską i pewną obawą. Wydawało się, że jego powrót do zdrowia jest tylko kwestią czasu, utracona pamięć stopniowo powracała. I wtedy nastąpiło nieszczęście, Srebrna Tarcza wyruszył, by zemścić się za krzywdy wróżkowego ludu. Stoczył samotną walkę i zabił jesiennego człowieka, ale sam odniósł przy tym śmiertelne rany. Jego odejście opłakiwano przez wiele miesięcy. - Sułek miał go zagrać, ale nigdy nie dotarł na larpa

Księżniczka Bryluen z domu Fiona - Córka księcia Roberta i księżnej Margaid. Mówi się, że choć jej miłość dla młodego Milesa z domu Scatach była gorąca, to żałoba po jego śmierci trwała krótko. Księżniczka znalazła sobie innego tajemniczego wielbiciela, którym wedle plotek miał być wampir. Jak było naprawdę, tego nigdy się pewnie nie dowiemy, bo życie młodej sidhe zakończył Potwór zwany Szaloną Pielęgniarką. Jednak nawet po śmierci Bryluen nie odnalazła spokoju, jej ciało zniknęło z rodzinnej kryty w tajemniczych okolicznościach. - Emilia

Dwór Lata:

Książę Adalbert z domu Fiona - Syn księcia Roberta i księżnej Margaid, obecnie książę Lata na Mazowszu. Przez 10 lat poszukiwał swego zaginionego ojca i to głównie dzięki niemu i jego siostrze, Bryluen udało się sprowadzić Roberta powrotem do domu. Wydawało się, że to koniec nieszczęść i Adalbert zaczął bardziej czynnie uczestniczyć w życiu dworskim. Nawet po tym, jak władza przeszła w ręce rodu Aesin. Wraz z nimi wyruszył na wojnę, gdzie znalazł sposobność okazania swoich umiejętności rycerskich. Po odejściu rodziców i siostry wydawało się, że pozostał zupełnie sam a jego nieszczęście zawiśnie cieniem nad Dworem Lata. Ale tak się nie stało. Po miesiącach żałoby i długiej deszczowej wiośnie Adalbert ukazał swoim poddanym jaśniejsze oblicze. Przyczyny jego radości nikt nie zna. W swojej łaskawości pozwolił nawet zamieszkać na swoim dworze Lady Esyld i jej synowi, najmłodszemu dziecku Roberta. - Chmiel

Lady Kacey Ryann zwana Śmiechem Stali z domu Scatach - Kilkanaście lat temu przybyła na dwór księcia Roberta prosząc o schronienie i opiekę oferując w zamian lojalność swego rodu. Pozostaje lenniczką Roberta, która nie opuściła go nawet w czasie jego nieobecności. Po tragicznej śmierci jej młodszego syna, Milesa zapowiedziała, że wytropi i zabije jego mordercę, którym okazał się wampir. Jej poszukiwania przerwały działania wojenne, w których brała udział wraz z dziećmi: córką Kiarą i synem Peadairem. Śmiech Stali straciła także drugie dziecko, Kiara, podobnie jak księżniczka Bryluen zginęła podczas wiosennego święta podczas walki z Potworem. - Cin, w roli jej córki, Daga

Dwór Zimy:

Książę Sigurd zwany Ostrzem Zimy z domu Aesin - Książę Zimy, aktualny przywódca sidhe z domu Aesin. Ten dwór Unseelie pojawił się w granicach księstwa kilka lat przed zniknięciem księcia Roberta. Starszy brat Sigurda zginął niedawno, jak głoszą plotki, stało się to podczas ich wyprawy za granice księstwa do Jottunheimu - krainy olbrzymów. Niedługo po przejęciu władzy od księcia Roberta wypowiedział wojnę sąsiedniemu księstwu oskarżając jego rodzinę panującą o uprowadzenie i przetrzymywanie władcy Mazowsza. Sigurd pokonał siły księcia Artheyna z Domu Eiluned, a na tronie Małopolski posadził jego młodszego brata. Sigurd w czasie swoich rządów okazał się władcą o żelaznej konsekwencji, doskonałym dowódcą na polu bitwy i niezrównanym rycerzem. - Marcin

Lady Aislin z domu Aesin - Wdowa po starszym bracie Księcia Sigurda. Pod nieobecność Księcia Zimy sprawowała rządy w stolicy księstwa. Pomimo swojego młodego wieku dała się poznać jako wyważona i sprawiedliwa władczyni. Jej siły mocno osłabły po ataku Potwora zwanego Szaloną Pielęgniarką. Niedługo po tej feralnej nocy wciąż osłabioną Aislin czekał jeszcze ciężki poród – podobno nigdy nie doszła po nim do siebie. Wycofała się z życia publicznego i nikt nie wie, gdzie aktualnie przebywa. Jej syn przyszedł na świat pod szczęśliwymi gwiazdami. Jego przyszłe losy mają mu ponoć dać sławę równą tej, jaką cieszył się Srebrna Tarcza. - Ira

Inni ważni mieszkańcy okolicy:

Kol Heledir zwana Złotą Kaczką - Królowa Sluagh mieszkająca w swojej siedzibie w podziemiach miasta. Jej tytuł jest raczej używany przez Sluagh i nie ma władzy nad wróżkowym ludem, to jednak dwór książęcy ceni ją za jej mądrość i korzysta z jej rad. Choć rzadko pojawia się na dworze, to jednak nie opuszcza ważnych uroczystości. - nie wystąpiła na larpie

Bracia Hecler i Koch - Dwaj bracia nockerzy, twórcy słynnych już wynalazków. Do najbardziej znanych należy czarodziejski młynek za pomocą którego można uzyskać Glamour w formie smacznego proszku. O cudownych właściwościach ich dzieł krążą pieśni powtarzane nieraz przez mieszkańców Krainy. - Cyel i Gobla

Rodzina Listków - Bogganie, właściciele gospody "Pod Czterema Wierzbami", słynną zarówno w Krainie jak i poza jej granicami. Słyną ze swoich umiejętności kulinarnych i gościnności. Każdy, kto zawita w ich progi może liczyć na miskę smacznej strawy i miejsce na nocleg. - nie wystąpili na larpie

Edgar, zwany Silnorękim – Troll pochodzący ze słynnej rodziny Listków. Jego narodziny w domu Bogganów były doprawdy dużą niespodzianką. Dorastał w ich słynnym zajeździe „Pod Czterema Wierzbami”. Kilka lat temu postanowił założyć własny interes. Wyniósł się z domu i zaczął prowadzić pub w mieście. - Skała

Dla rządnych informacji o tym co było na poprzednich larpach polecam to miejsce:

http://forum.orkon.org/index.php?topic=901.0
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2009, 10:08:00 am wysłana przez AnKa »

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #21 dnia: Września 17, 2008, 11:20:46 am »
Księżniczka Bryluen z domu Fiona - Jak było naprawdę, tego nigdy się pewnie nie dowiemy, bo życie młodej sidle zakończył Potwór zwany Szaloną Pielęgniarką.

Ja sobie wypraszam, to Oni zrobili ze mnie potwora :(

Nawet nie pamiętałam, że kogoś zabiłam - ale nie jest mi też przykro z tego powodu (że zabiłam, nie że nie pamiętałam).

Aniu, a czy mogłabyć dopasować gdzieś w nawiasach ludzi do tych głównych postaci, bo ja np. wielu osób nie pamiętam/nie byłam przedstawiona i do końca nie wiem, kto kim grał - wtedy nie było mi to potrzebne, teraz może się przydać - choćby po to, żeby sobie wizualnie przypomnieć.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Września 17, 2008, 11:49:00 am »
Wedle życzenia

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Września 17, 2008, 05:54:29 pm »
Jeszcze był Hakeem, Eshu, który po całym ostatnim zamieszaniu zmył się z Warszawy, zostawiając ocalałym list z opowieścią o swoich losach, ku przestrodze. Znalazłem plik z nią i w razie potrzeby mogę ją tu wkleić.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 01, 2008, 10:35:10 am »
Wielmożni Państwo
W imieniu mej pani, Królowej Kol Heledir
Mam zaszczyt zaprosić na herbatę
Miejscem spotkania z wyboru Królowej jest sala w Zgubie Czarnego Kota

W imieniu gospodarzy wystąpią sluagh:
Łza –dwórka i towarzyszka Królowej. (Marysia)
Ink –kronikarka i strażniczka Archiwum Labiryntu. (Ailen)
Earl Grey –mistrz herbaty, przyjaciel i brat w smutku Królowej.(Jerzy)
Pajęczynka – strzegąca tajemnic światła, starsza siostra Susz(Shiva)
Susz – strzegąca tajemnic cieni, niedawno przebudzona, młodsza siostra Pajęczynki(Luna)
Mora - strzegąca tajemnic światła, najlepsza przyjaciółka Susz (Daga)
Ćma – rycerz sluagh, Miecz U Boku Królowej(Alex z Paradoxu)
Rodzina z RakowieckiejStazja, Los, Zygmuś i Dola zamieszkują dom dziecka przy Rakowieckiej (Kura, Zsa-zsa, Kłys, Sułek)
Liv - wygnany ze Zguby Czarnego Kota, powraca z wygnania.(Ekel)
Skrzyp –seneszal Zguby Czarnego Kota, Stojący Za Tronem Królowej(Luki)

Wśród zaproszonych gości spodziewać się należy:
Książę Adalbert - władca Mazowsza z Dworu LataChmiel
Piez – redcap, woźny pilnujący korytarzy (Ape)
Słowik – rycerz sidhe znany raczej ze swojego śpiewu niż posługiwania się orężem. Kochają go kobiety.(Skała)
Lucia Listkówna – bogganka – służy Słowikowi, jak głosi plotka, jest w nim zakochana bez pamięci.(Akinomaja)
Alicja – troll – piękna, honorowa i niebezpieczna. Towarzyszka broni i ponoć kochanka Sigfrida.(Alex)
Sigfrid – rycerz pochodzący z domu Scatach, młody sidhe, który wsławił się pokonaniem Bestii Lutego.(Calix)
Szach – eshu, którego sława wyprzedza. Dokądkolwiek podąża, najpierw docierają tam jego opowieści.(Birkart Apostata)
Aulik – nocker potrafiący ponoć naprawić wszystko. O jego własnych wynalazkach jak na razie nic nie wiadomo. (Mildanach)
Zuka – redcap – łowczymi w Zgubie Czarnego Kota znana ze swoich ostrych zębów i równie ostrego języka.(Cin)
Szept - sluagh- przybyła z dalekiej Ziemi Sandomierskiej. (Czarna)
I inni, których niezwłocznie dopiszemy, gdy tylko potwierdzą swoją obecność

Zmuszony jestem również ostrzec miłych gości przed parą redcapów, którzy wprosili się na herbatę:
Gadożer i Trzmielojad – bliźniaki redcapy wędrujący "tandem of diseaster" gdzie przychodzą, przynoszą kłopoty. Shark i Johny

Seneszal Zguby Czarnego Kota
Skrzyp
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2009, 05:16:25 pm wysłana przez AnKa »

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 01, 2008, 10:42:48 am »
Uwaga! Larp odbędzie się 10 stycznia (mam nadzieję, że termin się nie zmieni). Każdy przychodzący obowiązany jest przynieść filiżankę na herbatę i ciasteczka (bądź inny smakołyk do herbaty).

Po wymienione wyżej postacie proszę się zgłaszać tutaj, albo na priva do Marcina lub do mnie.
Jeśli macie własny pomysł, a podobna postać nie znajduje się na liście, to napiszcie do nas - jesteśmy otwarci na Wasze propozycje (oczywiście w granicach rozsądku).

Pozdrawiam

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 01, 2008, 02:51:26 pm »
Yaj! :D

Poważne polowanie na kostium rozpoczęte 8)

A z drobiazgów organizacyjnych - gramy gdzie?

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 04, 2008, 01:01:39 am »
Kilka osób zgłosiło się do tej samej postaci, więc część nie dostała tego do czego się zgłaszała. Pozostało jeszcze kilka wolnych ról do obsadzenia, a przyjmujemy również własne pomysły graczy.

Offline AnKa

• Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 22, 2008, 03:23:42 pm »
Termin 10 stycznia jest ostatecznie dla nas zaklepany w Paradoxie. Serdecznie zapraszam i przypominam o wpisowym.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 22, 2008, 04:22:28 pm »
Przydałyby się też czajniczki do esencji herbacianej. Ma ktoś?
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"