Autor Wątek: Sytuacja nieletnich na Orkonie, kilka pytań od początkującego..  (Przeczytany 20556 razy)

Offline Krasnoludek

• Zielony misiek
  • Użytkownicy
Sytuacja nieletnich na Orkonie, kilka pytań od początkującego..
« dnia: Wrzesień 24, 2008, 04:42:05 pm »
Hmmm..Wiem, że do następnego Orkonu jeszcze 'nieco' daleko, ale ponieważ w grudniu tego roku kończę 15 lat, to chciałbym w przyszłym roku pojawić się na Orkonie, zasilając szeregi Krasnoludów, których, jak czytałem, było na ostatnich Orkonach niewiele. Mam jednak w związku z tym kilka pytań :
1)Czy zdarzały się sytuację, kiedy jakiś Orkonowicz brał pod opiekę innego Orkonowicza którego nie znał? :P Znaczy, moi rodzice są raczej ugodowi w takich sprawach, bardziej chodzi mi tutaj o drugą stronę - wiadomo, że niewielu raczej chciałoby ponosić odpowiedzialność za czyjeś dziecko, bo jakby, nie daj Mahalu/Grungni/Mirdanie (jak kto woli), coś się stało to miałby niezłą przeprawę z rodzicami :P
2)Czy nieletni mają jakieś ograniczenia jeśli chodzi o uczestnictwo w Orkonie i LARPach? Słyszałem coś o zakazie walki i używania magii, ale jakieś takie bezsensu mi się to wydawało... :P
3)Czy Orkon jest nastawiony na zaawansowanych LARPowiczow, czy tolerujecie też nowych? Chodzi mi o to, czy nie uważacie, że taki początkujący psuje wam zabawę, czy coś :P Ja nie chce nikomu psuć zabawy, więc się pytam :P
4)Ilu (mniej-więcej) było niepełnoletnich na poprzednich Orkonach? Kilku, kilkunastu, tłumy? Bo jeśli będę jedynym hmmm 'dzieckiem' na Orkonie, to może to komuś przeszkadzać :P
Z góry dziękuję i pozdrawiam
                                      Krasnoludek (Khazad ai menu!)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 04:50:14 pm wysłana przez Krasnoludek »
'A wiesz, co Krasnolud ci na to odpowie? Ishkhaqwi ai durugnul!'

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: Sytuacja nieletnich na Orkonie, kilka pytań od początkującego..
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2008, 04:49:18 pm »
1)Czy zdarzały się sytuację, kiedy jakiś Orkonowicz brał pod opiekę innego Orkonowicza którego nie znał?

Zdarzało się. Choć jeśli masz kogoś znajomego, to chyba lepiej.

2)Czy nieletni mają jakieś ograniczenia jeśli chodzi o uczestnictwo w Orkonie i LARPach? Słyszałem coś o zakazie walki i używania magii, ale jakieś takie bezsensu mi się to wydawał... :P

Nie mają ograniczeń. Oprócz zdroworozsądkowych i obowiązujących w regulaminie - jak wszyscy.

3)Czy Orkon jest nastawiony na zaawansowanych LARPowiczow, czy tolerujecie też nowych? Chodzi mi o to, czy nie uważacie, że taki początkujący psuje wam zabawę, czy coś :P Ja nie chce nikomu psuć zabawy, więc się pytam :P

Tolerujemy :)

4)Ilu (mniej-więcej) było niepełnoletnich na poprzednich Orkonach? Kilku, kilkunastu, tłumy? Bo jeśli będę jedynym hmmm 'dzieckiem' na Orkonie, to może to komuś przeszkadzać :P

Większość osób jest pełnoletnia, ale przypuszczam, że jakieś 20-25% to osoby poniżej 18 roku życia.

Zapraszam :)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Theo Griffin

• Ti-joł ;D
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • To wszystko brzmi jak Zapomniana Opowieść...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2008, 02:58:24 pm »
Zdecydowanie nie chcę uchodzić za eksperta w tych sprawach (broń Boże, od tego są inni :D), ale ja też byłem w tym roku miśkiem, w dodatku niepełnoletnim...nie miałem żadnych nieprzyjemności związanych z tym faktem, co więcej - ludzie na konwencie byli bardzo przyjemnie nastawieni, dawali mi dużo rad, pomagali i traktowali jako równego sobie ;) to jest społeczność Orkonowa :P a tak nawiasem...czy ja wiem czy Krasnoludów było mało? A "Krasnoludzki Socjalizm"? :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 03:44:40 pm wysłana przez Theo Griffin »
"Ten pomiędzy wszystkim to ja
Powinienem wybrać lecz jak...?
Każdy dzień daje znak, że zatrzymał się czas...
Drąży myśli, to wściekłość i wrzask...
Ona chwyta mnie w locie
I powstrzymuje czyny mych zaplątanych w niebo słów...
Nie wypełniliśmy się dniem...

Offline Krasnoludek

• Zielony misiek
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2008, 03:54:33 pm »
No nieważne, czy było mało krasnoludów, w przyszłym roku będzie conajmniej o jednego więcej :P A co do atmosfery, Theo, to bardzo mi miło, że na Orkonie są tacy życzliwi ludzie, chociaż tak czy siak już postanowiłem, że pojadę w przyszłym roku. Nie wiem tylko, czy nie będę się czuł trochę głupio pośród tych wszystkich dorosłych ludzi :P Ale tam, zobaczy się :P Jak nie pojadę, to się nie przekonam.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2008, 04:04:49 pm »
Nie wiem tylko, czy nie będę się czuł trochę głupio pośród tych wszystkich dorosłych ludzi :P

Nic się nie przejmuj, im ktoś starszy, tym (bywa) się "młodziej" zachowuje :D

Ale tam, zobaczy się :P Jak nie pojadę, to się nie przekonam.

Właśnie.

Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Theo Griffin

• Ti-joł ;D
  • Logistyka
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2008, 04:59:15 pm »
Wiesz...ja ze znajomymi zakochaliśmy się w tym konwencie, już szykujemy się na rok następny ;) w takim razie...do zobaczenia :)
Ona chwyta mnie w locie

Offline Jaro

• Użytkownicy
  • Najlepsza rasa to Orkowie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2008, 07:52:09 pm »
Też byłem w tym roku jako misiek niepełnoletni. I też ludzie byli mili i dawali rady. Bardzo im zato dziękuje :) I szykuje sie na nastpny rok :) Nie tylko ja. Znajomy też jak mu opowiedzialem wiekszosc to powiedział ze jedzie :) Juz niemoże sie doczekać :) Cya Next Year Folks :)
I Love Orkon xD

Ten dzień zamieni się w wspomnienie. Wspomnienie zamieni się w historie. Historia w legendę. Legenda w mit. Mit odejdzie w Zapomnienie.

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2008, 09:42:46 pm »
Nie wiem tylko, czy nie będę się czuł trochę głupio pośród tych wszystkich dorosłych ludzi :P

Jak już odpowiedziała Zsa-Zsa, wiek jest zróżnicowany. Mnie się tak złożyło, że obracałam się głównie wśród młodszych od siebie osób, często znacznie, a co najmniej o 5 lat młodszych :D i to ja raczej czasem się dziwnie czułam wśród tych wszystkich młodych ludzi;)
Na dodatek pojechałam kompletnie, ale to kompletnie nikogo nie znając. Pojechałam z osobą, którą poznałam na forum. Bardzo szybko poczułam się swojsko - już w w PKSie z Myszkowa, gdzie poznaliśmy innych orkonowiczów.

Też byłam 1 raz na Orkonie, ba, na jakimkolwiek konwencie i po raz 1 grałam w larpy i muszę Ci powiedzieć, że i orgowie, i bardziej doświadczeni gracze chętnie pomagali i wyjaśniali, co i jak. W ogóle miśki są pod ochroną ;)
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Krasnoludek

• Zielony misiek
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2008, 09:54:54 pm »
To wszystko co tu mówicie napawa mnie nadzieją ;P, choć i tak już postanowiłem, że pojadę. To będzie mój pierwszy LARP (drugi konwent, ale pierwszy lekko... nie wypalił.. w moim odczuciu) no i nie wiem czy nie będę nieco hmm.. 'lamił'... ale jeśli nie pojadę to nigdy się nie nauczę porządnie klimacić, nie? :P Zastanawiam się tylko, czy uda mi się skombinować jakiś fajny strój, niby jeszcze kupa czasu, ale...

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2008, 10:36:27 pm »
Wiesz, na Orkonie dopiero z czasem zaczną od ciebie wymagać, żebyś grał dobrze. Ale i na to są sposoby - patrz: "Gra dla Miśków". Larpik organizowany co roku właśnie po to, aby Miśki zobaczyły jak się gra, o co chodzi i ogólnie wczuły się w Larpy.

Salut!
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline Krasnoludek

• Zielony misiek
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2008, 10:36:16 pm »
Dobra, ja mam jeszcze jedno pytanie, (zapewne z czasem pojawi się ich jeszcze więcej :P) czy jest możliwa taka sytuacja : ktoś przychodzi na LARPa, ale mówią mu 'nie masz klimatycznego stroju i nie możesz grać' i ten ktoś ma do wyboru siedzieć przez 10 dni i nic nie robić albo wracać skąd przybył? :P Nie chodzi mi naturalnie o żadne tam dresy+trampki+ortalionowa kurtka, ale mimo, że do Orkonu jeszcze kupa czasu to mam pewne obawy, bo z szyciem to ja jestem na zero, albo nawet na minusie, jeśli się tak da :P A to co widziałem na galeriach w CFK i na stronie Orkonu to nieraz jakaś magia była, czy coś :P (chodzi mi tu o klimatyczność niektórych strojów)

Offline Vistim

• Szalony i Niezrównoważony
  • Promo
  • Użytkownicy
  • I think You know...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2008, 11:52:24 pm »
Galeria/CFK to najlepsze, wyselekcjonowane zdjęcia. Stroje często dosztukowuje się na miejscu np. pożyczając od ludzi poszczególne elementy. Jak się przejdziesz po obozowisku, to zawsze znajdziesz kogoś, kto pomoże :) No i polecam wizyty w różnego rodzaju "second handach" - za małe pieniądze można znaleźć często bardzo klimatyczne rzeczy.
life sucks. music doesnt.

Offline Theo Griffin

• Ti-joł ;D
  • Logistyka
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2008, 01:05:03 pm »
Na konwencie zawsze mozna cos pozyczyc...moja ekipa to byla chyba mistrzem w tej dziedzinie :D codziennie cos komus pozyczalismy i - zapewniam - nie wyszlismy na tym zle ;]
Ona chwyta mnie w locie

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2008, 01:24:55 pm »

teraz to dopiero ja się poczułam głupio... ::)

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2008, 03:04:31 pm »
im ktoś starszy, tym się "młodziej" zachowuje :D
Jeśli przez "młodziej" masz na myśli nieodpowiedzialnie to chętnie udzielę korepetycji...;D
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."