Autor Wątek: Śmierć w Wenecji  (Przeczytany 859 razy)

Offline AnKa

  • Użytkownicy
  • Wiadomości: 2164
  • Komisarz Zębowej Policji
Śmierć w Wenecji
« dnia: Października 31, 2008, 01:24:17 pm »
LARP S.A. (czyli Skała i Anka) ma pierwszy raz zaszczyt zaprosić państwa na LARP pt:
Śmierć w Wenecji.

Zaraza pustoszy XVI wieczną Wenecję zbierając mroczne żniwo i przypominając o prawach Danse Macabre. Umierają żebracy, gondolierzy, strażnicy, kupcy, księża, matrony, kurtyzany – wszyscy, szlachetnie urodzeni i prostaczkowie. W tym pełnym bólu i cierpienia okresie, karnawał stanowi szansę na pozbycie się na chwile przykrych myśli.
Można zapomnieć o Inkwizytorze z niezwykłą wnikliwością i surowością tropiącym winnych boskiego gniewu; o wieściach rozpuszczanych przez gmin, iż winą obarczyć należy Dożę, rozpustnika i sodomitę; o toczącej się wojnie i kurczących się wpływach niegdysiejszej morskiej potęgi.
Przedstawiciele najważniejszych rodów, sam Doża i wielu innych szlachetnych mieszkańców Wenecji wykorzystują karnawał by się bawić, ale też, aby spróbować rozwiązać palące problemy…
Wenecja powoli tonie. Mówią, że każdy sposób by ją ratować jest dobry…
LARP odbędzie się 2 listopada w Paradoxie.
Wejście: 20 PLN
Start: 17.30
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline AnKa

  • Użytkownicy
  • Wiadomości: 2164
  • Komisarz Zębowej Policji
Odp: Śmierć w Wenecji
« Odpowiedź #1 dnia: Października 31, 2008, 01:29:24 pm »
Dodaję od razu spis postaci do wyboru. Na czerwono wpisane są imiona osób, które już się zgłosiły po postacie.

   Doża Nicolò da Ponte – niedawno wybrany przedstawiciel Wenecji. Jego rządy przypadły na ciężkie czasy dla miasta. Zaraza, klęski w wojnie z piratami, procesy inkwizycji. On sam podejrzewany jest o sodomię i oskarżany o ściągnięcie gniewu niebios na Republikę.

    Jacopo Contarini – głowa wpływowego rodu Contarinich. Mężczyzna spokojny i zrównoważony. Stroniący od zabaw, zbytniego przepychu i epatowania bogactwem. Niektórzy twierdzą, że jest nudny, ale wielu mówi, że to bezwzględny przeciwnik w interesach.
   
CzarnaVincenza Contarini – piękna żona Jacopo. Chociaż nie jest już młoda, jej uroda wciąż przyciąga spojrzenia, a skromne, eleganckie stroje podkreślają wrodzony wdzięk. Ponoć cieniem na jej szczęście kładzie się fakt, że wciąż nie może urodzić Jacopo potomstwa.

    Pietro Soranzo – głowa wpływowego rodu Soranzo. Soranzo zostali bardzo mocno dotknięci zarazą, tak więc w ich domu panuje żałoba. Pietro stracił żonę, matkę obu swoich synów. Smutek i gniew wyraźnie odcisnęły na nim swoje piętno.

    Nirian Samalai FeirenizCarlom Soranzo – najstarszy syn Pietro. Za sprawą zarazy stracił matkę oraz żonę. Wydaje się jednak lepiej radzić sobie z tym niż ojciec. Jest niezwykle przystojnym młodzieńcem i przyszłym spadkobiercą rodu, więc z pewnością długo nie pozostanie sam. Carlom to odważny mężczyzna, który zasmakował w podróżach, a nawet swojego czasu w wojaczce.

    Giacomo Soranzo – młodszy syn Pietro. Jak większość najmłodszych dzieci rodu Soranzo, został obiecany kościołowi i tam pewnie skieruje niebawem swe kroki. Na razie zaś pomaga ojcu i bratu przetrwać ciężki chwile w życiu.

    KarllCarlom Trivisano – głowa wpływowego rodu Trivisano. Niezwykle religijny mężczyzna, który oddał żonę w ręce inkwizycji, gdy oskarżona o czary. Ma na wydaniu dwie młode córki, które cieszą się popularnością nie tylko ze względu na urodę, lecz także ze względu na majątek ich ojca.

   Kreska Eloisa Trivisano – starsza córka Carloma.  Prawdziwa władczyni męskich serc, świetnie czuje się na wszelkich balach, ucztach i innych spotkaniach. Urodzona dusza towarzystwa, powiada się, że jej mąż będzie musiał zapanować nad jej skłonnością do flirtu.

    Bianca Trivisano – młodsza córka Carloma. W przeciwieństwie do siostry, cicha i raczej pochłonięta nauką. Unika wielkich zgromadzeń, a na zaloty szlacheckich synów potrafi odpowiadać zarówno skromnym spuszczeniem wzroku jak i bolesną kpiną.

    Giovanni Donato – głowa wpływowego rodu Donato. Mężczyzna, który dotąd dał się pochłonąć bardziej rozkoszom kuchni niż alkowy. Plotki jednak głoszą, że będzie szukał żony, aby spłodzić prawowitego potomka. Ten grubas cieszy się ogromną sympatią pośród mężczyzn – jego żarty i opowiastki cieszą się dużym zainteresowaniem. Kobiety dla odmiany nazywają go obleśnym i odrażającym.

    Claretta Foscarini - wdowa po Giacomo Foscarini, zmarłym niedawno na zarazę. Majątek i prawo do wypowiadania się w imieniu rodziny należy się jej synowi, Marco, który jako oficer floty Republiki Weneckiej walczy z piratami berberyjskimi. Jego powrót do miasta może nastąpić lada dzień, ale do tego czasu decydujący głos należy do Claretty. Jej pochodzenie owiane jest mgłą tajemnicy, ona sama prezentuje szlachetne maniery i jest przy tym niezwykle jak na kobietę oczytana i dowcipna.

   BambiAnnalisa Foscarini - córka Claretty. Bardzo młoda, niezwykle cnotliwa i delikatna. Dość nieśmiała i małomówna, przez co wielu uważa ją za głupią. Ale od kiedy jest to wada u kobiety, szczególnie, gdy jest tak piękna. Plotka głosi, że Claretta postanowiła wydać córkę za mąż... Kandydatów do jej ręki zapewne nie zabraknie.

    ŻbikPaolo Trivisano - bratanek Carloma. Od młodości związany z kościołem, któremu poświęcił swoje życie i majątek. Jest zausznikiem Inkwizytora, a jego oddanie dla Świętego Oficjum wydaje się być niemal fanatyczne. Obsesyjnie szuka heretyków i czarownic gdziekolwiek się znajdzie.

    Bertuccio - sługa samego Inkwizytora. Mówi się, że ten cichy i sumienny skryba zna wszystkie sekrety swojego pana. Jest jego oczami i uszami.

    Luigi Girmani - głównodowodzący floty Wenecji. A dokładniej tej jej części, która niedawno dopłynęła do miasta. Jego zwierzchnik jeszcze nie dopłynął i nie wiadomo czy dopłynie, jest więc na razie Luigi głównodowodzącym wojsk Wenecji i niezwykle wpływowym człowiekiem. Niewiele wiadomo o jego charakterze, gdyż nie bywał wcześniej na wielkich balach i nie pozwolił wyrobić o sobie opinii.

    Aziz – przywieziony przez Luigiego z Egiptu sługa. Plotka głosi, że oddany Luigiemu, gdyż tamten uratował mu życie. Podobno parzy wyborną kawę i zna wiele gier, które potrafią uprzyjemniać czas.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."