Autor Wątek: prezentacja LARPów w programie "Kapitalny pomysł"  (Przeczytany 5998 razy)

Offline KOVAL

• Użytkownicy
prezentacja LARPów w programie "Kapitalny pomysł"
« dnia: Grudzień 14, 2008, 05:26:08 pm »
dzisiaj (niedziela 14sty grudzień) w programie "Kapitalny Pomysł" (linek do opisu na stronie TVN)
jakiś koleś próbował zaprezentować pomysł na biznes LARPowy

w ramach jego prezentacji dowiedzieliśmy się m.in. że
 największym LARPem w Polsce jest chyba Orkon, gdzie jest ok. 600 do 800 graczy i gra toczy się na terenie wynajętego zamku

wie ktoś czy ten program powtarzają w tygodniu? albo publikują na YouTubie?
bo widziałem tylko urywek a chętnie dowiedziałbym się więcej ;) ;)

EDIT: a może ktoś w ogóle kojarzy tą ekipę co się prezentowała? stroje mieli całkiem fajowe...

Offline varimatras

• Champion
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • Szyję buty,zabijam smoki !!!
    • Steam&Sword
Odp: prezentacja LARPów w programie "Kapitalny pomysł"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2008, 05:49:12 pm »
warto poszperać na stronie TVN w archiwum.Albo napisać do redakcji.

W sumie relacja z tegorocznego orkonu do teraz jest np w archiwum TVP.Jak Bestia będzie rozrastał  swój ród  ciągle to kto wie może taką liczebność osiągniemy :)

hehe jak ktoś dorwie linka to fajnie by było go tu dodać.

...idę szukać Koval może dorwę :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 05:57:48 pm wysłana przez varimatras »
Zapraszam na nowy Konwent http://steamandsword.pl

Offline Morf

• Król Niechcemisięlandii
  • Użytkownicy
Z zawodu leń, z zamiłowania pożeracz słodyczy, z powołania - niewolnik. Brytfanna lasagne dziennie, oto moja cena.

Offline Inny

• Fanatyczny Optymista
  • Użytkownicy
  • BTZ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2008, 09:56:39 pm »
Oj... '...pokazałem larpy od najlepszej strony...' Ała. To ja żyłem w jakimś innym, dziwnym świecie...

Wiem, że malkontencę, ale akurat sam prezentujący wydawał się być nieprzygotowany i raczej nie z 'branży' ;)

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:13:07 pm »

czy nie marzyli państwo nigdy żeby wczelić się w bohatera?:P

Offline varimatras

• Champion
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • Szyję buty,zabijam smoki !!!
    • Steam&Sword
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:11:14 pm »
trochę kaszanka spodziewałem się czegoś lepszego.Wzmianka o Orkonie była przegięta i troszkę chłopak przesadził.

To jak za 3dni 500zł ???

To strach się bać jak wzrosną akredytacje na larpach za rok ;)
Zapraszam na nowy Konwent http://steamandsword.pl

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:18:29 pm »
hmm, no sporo, ale jak dostajesz ful wypas sprzęcicho stroje, przyjeżdżasz na gotowe, płacisz i wszystko masz bez własnego wkładu... to pewnie tyle by to wyniosło...
71:5

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:53:05 pm »
aż boje sie otworzyć tego linka..widziałem jak gość w tym programie  promował wyrzutnie elektryczna na komary..i packę elektryczna na muchy..oraz parasol osłaniający przed atakiem wroga z szokerem w srodku..który także mógł służyć jako ochrona przed rekinami...biorą kogo popadnie najwyraźniej...i strach sie bać co z tego wyjdzie...
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:54:23 pm »
Oj... '...pokazałem larpy od najlepszej strony...' Ała. To ja żyłem w jakimś innym, dziwnym świecie...

Wiem, że malkontencę, ale akurat sam prezentujący wydawał się być nieprzygotowany i raczej nie z 'branży' ;)

Amen. Facet powinien raczej wystartować w programie "Mam talent!", bo naprawdę trzeba mieć szczególny talent, żeby zaprezentować LARP-y tak mało przekonująco i tak słabo się przygotować do rozmowy.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2008, 01:07:58 am »
No wiecie co... Jak możecie.. Zsa-zsa z wynajęła gościa do promocji Orkonu, a wy się nie cieszycie.  ;)

Załamka. 600-800 osób O.O. Jak tak to składam rezygnacje z GTSu chyba że dostane od Zsazsy etat od wiosny do Orkonu.  O0

A tak serio... gość był nieprzygotowany (troszkę) i stremowany (potwornie). Pokazanie idei LARPa w formie jak jest w tym programie też jest trudne. 500 pln jak się policzy jego koszty to sensowna kwota. Zwłaszcza że to raczej oferta dla firm szukających imprez integracyjnych dla swoich pracowników.

Czy ktoś wie kto to jest?
Kłamiesz! Widziałem Rogatego Króla! Jest przynajmniej metr wyższy!

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2008, 08:13:27 am »
Ja go znam... to jest nodu, robi Noiracon... ma też chyba ksywę kociołek, czy jakoś tak... nigdy nie grałem na jego larpach, Piciu, który był na tegorocznym orkonie, zna go lepiej...

Strasznie go tam zdeptali i zniszczyli tak fachowymi pytaniami jak i agresywnymi pytaniami laika, na które odpowiedź, w zestawieniu z mało poważną zabawą, jaką jest LARP, muszą wyjść na niekorzyść larp-a
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2008, 09:14:49 am »
Zniszczyli go, bo się aż prosił o zagładę. Jeżeli wie, że ma stanąć przed "mugolami", z którymi ma gadać o pieniądzach, musi być przygotowany na to, żeby wyjaśnić im wszystko od podstaw i żeby mieć starannie skalkulowaną stronę finansową. A on nawet nie umiał dobrze objaśnić im skrótu LARP (dobrze, że po rozwinięciu, że to "Live Action RPG" nie dostał pytania, co to właściwie jest RPG). Poza tym na pytanie, co jeśli ktoś nie lubi takich klimatów, powinien bez zająknięcia stwierdzić, że LARP-y można rozgrywać w różnych realiach, niekoniecznie fantasy - a na to nie wpadł. Byłby mniej stremowany, gdyby się dobrze przygotował.

No, ale przynajmniej wspomniał o Orkonie - chociaż w takim wykonaniu to nie wiem, czy zrobił mu reklamę, czy wręcz przeciwnie. ;)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline chmielu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2008, 09:19:25 am »
3 dni za 500 zeta? Wydaje mi się, że jeśli chodzi o imprezę firmową to jest kwota poniżej kosztów własnych ( hotel, żarcie w standardzie, przygotowanie strojów, rekwizyty, wynajęcie terenu- chociażby zamku). To tak dla tych, którzy ciągle twierdzą, że orkon kosztuje za dużo ;))

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2008, 11:03:22 am »
Poza tym powiedział, że ten biznes przynosiłby mu zysku okolo 10tys PLN miesiecznie. To może wydawać się dużo z perspektywy studenta, ale już z perspektywy jurora - niekoniecznie.

Offline Zelest

• I reject your reality and substitute my own.
  • Użytkownicy
  • Wieczny nieobecny.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2008, 03:07:51 pm »
600-800 osób... ???
Podliczając koszty własne to 500 zł to wcale nie tak dużo. Oczywiście nie mówimy tylko o akredytacji ale też o wyżywieniu, zakwaterowaniu(może nawet strojach) itd. Ale za trzy dni to jednak chyba lekkie przegęcie-ja 500 zł to około zapłaciłem za cały orkon wliczając strój(oczywiście to nie był poziom np. Zsa-zsy czy Emilii z orkonu 2007 ale dałem rade), wyżywienie ,dojazd i akredytacje.
Mam wrażenie że gość naczytał się o tym ale nie sprawdził tego w praktyce i oczywiście nie miał wogóle szczegółów...
Pozatym chciałbym zobaczyć jak w ciągu miesiąca gość organizuje larpa dla tylu osób żeby zyski były na poziomie 10 tys... ^-^
"I think we can put our differences behind us...For science...You monster."