Autor Wątek: Lektury...  (Przeczytany 33793 razy)

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Odp: Lektury...
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwiec 23, 2009, 11:47:01 am »
Najstraszniejsze historie opowiadała mi babcia. Urodziła się i wychowała na wsi na wschodzie Polski jeszcze w czasie pierwszej wojny światowej i uwielbiałem słuchać wieczorem opowieści o tym że pod mostem w jej rodzinnych stronach kogoś zamordowano w okrutny sposób, na rozstajach za wsią straszył duch wisielca, a do stajni sąsiadów w nocy przychodziła strzyga i plotła końskie grzywy w warkocze. Bałem się okropnie, ale jednocześnie mnie to fascynowało i te opowieści ukształtowały moją wyobraźnię bardziej niż jakakolwiek książka. Większość pamiętam dobrze do tej pory.

Offline Magda

• Użytkownicy
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwiec 23, 2009, 12:41:01 pm »
Wychowałam się na wielu pięknych książkach, a ojciec opowiadał mi świetne ludowo-mitologiczno-straszne historie.
Jednak na prawdę zapadły mi w pamięć opowieści krążące wśród dzieci w Nowej Hucie, w której się wychowałam. Strach przed jeżdżeniem windą towarową i podchodzeniem do gruzowisk przeszedł mi dopiero w wieku nastu- lat. Urban myths są najlepsze, bo odwołują się do bliskiego, znanego otoczenia i najtrudniej w nie choć trochę nie wierzyć będąc dzieckiem  ;).
Between two evils, I always pick the one I never tried before. - Mae West

Offline Saszka

• Użytkownicy
  • szczoteczkowy konfident / troll rasorg
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 23, 2009, 01:24:34 pm »
 W Moskwie w środku lat 80 ,ciagle krążyły opoweści o czarnej woldze , z której porywa się dzieci i je gwalci.(mimo że wcześńej to samo robił Beria , z panienkami co mu sie podobały) .
Zreszta Slynny zabójca, kanibał Czikotiło tez przyłozył sie na klimat  ;D ;D
71:5

Offline Prezes

• Inspektor Promise
  • Użytkownicy
  • Tolerance is a sign of weakness.
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 23, 2009, 01:30:19 pm »
Opowieści o czarnej wołdze krążyły nie tylko po Moskwie ale i po Mokotowie. Co prawda nie mówiły nic o gwałceniu, ale i tak robiły na nas przedszkolakach wrażenie. Gdy dzieci były niegrzeczne, wystarczyło powiedzieć, że "przyjedzie czarna wołga i cię zabierze".
Toothbrush and paste are useful, but it is our indomitable will that promises the ultimate victory.

Offline Alex

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 23, 2009, 02:17:34 pm »
Opowieści o czarnej wołdze krążyły nie tylko po Moskwie ale i po Mokotowie. Co prawda nie mówiły nic o gwałceniu, ale i tak robiły na nas przedszkolakach wrażenie. Gdy dzieci były niegrzeczne, wystarczyło powiedzieć, że "przyjedzie czarna wołga i cię zabierze".

Po Żoliborzu też krążyła czarna wołga. Nie było doprecyzowane co się dzieje z porwanymi ;).
Antropolog, tancerka, charakteryzatorka i DJ

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 23, 2009, 04:15:51 pm »
Wychowałam się na wielu pięknych książkach, a ojciec opowiadał mi świetne ludowo-mitologiczno-straszne historie.
Jednak na prawdę zapadły mi w pamięć opowieści krążące wśród dzieci w Nowej Hucie, w której się wychowałam. Strach przed jeżdżeniem windą towarową i podchodzeniem do gruzowisk przeszedł mi dopiero w wieku nastu- lat. Urban myths są najlepsze, bo odwołują się do bliskiego, znanego otoczenia i najtrudniej w nie choć trochę nie wierzyć będąc dzieckiem  ;).

urban myths dla dzieci z miast XX/XXI wieku...takie opowieści, jakie czasy :)
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Aliena

• Elfy żyją wiecznie...
  • Użytkownicy
  • Port wielki jak świat...
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 28, 2009, 01:37:23 am »

Ta cala dyskusja o Muminkach natchnela mnie do obejrzenia kawalka. I zaczelam sie zastanawiac jaka relacja łaczy Muminka i Migotke... Migotka: "w łóżku bylo tak milo" (a lezeli w jednym) :D

http://www.youtube.com/v/zWO37-3YRMc
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2009, 01:43:00 am wysłana przez Aliena »
To bardzo poważna sprawa - nie mieć poczucia humoru.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś" MarkTwain

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwiec 28, 2009, 01:47:23 am »
tak, i czy Włóczykij to gej? ;)

"w łóżku bylo tak milo" (a lezeli w jednym) Chichot
:D

A czarownica miała fajną fryzurę, interesujący głos i straszne oczy. I w książce jej nie było
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2009, 01:58:42 am wysłana przez Akinomaja »
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Kajtek

• natejak rechas
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwiec 28, 2009, 02:20:52 am »
fajna fryzura, interesujący głos i straszne oczy. człowiek nie może prosić o więcej
Maksymalnie 300; pozostało znaków: 262

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwiec 29, 2009, 08:17:48 am »
http://www.youtube.com/watch?v=RJ0iDS4Tk_I

To już pewnie wszyscy widzieli, ale zamieszczę dla porządku. Jako odpowiedź na post Marysi ;)
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Magda

• Użytkownicy
« Odpowiedź #280 dnia: Czerwiec 29, 2009, 09:31:02 am »
Jaka szkoda, że mój pracowy laptop jest niemy :-\.
Between two evils, I always pick the one I never tried before. - Mae West

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #281 dnia: Czerwiec 29, 2009, 09:33:14 am »
Moja sieć w ogóle YT nie puszcza, więc nigdy nie wiem, z czego się śmiejecie  :-\
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #282 dnia: Czerwiec 29, 2009, 10:15:12 am »
Złe... >:D
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline Aliena

• Elfy żyją wiecznie...
  • Użytkownicy
  • Port wielki jak świat...
« Odpowiedź #283 dnia: Czerwiec 29, 2009, 10:53:14 am »
a tak, to juz tez widzialam, niezle jest :D
To bardzo poważna sprawa - nie mieć poczucia humoru.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś" MarkTwain

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
« Odpowiedź #284 dnia: Czerwiec 29, 2009, 11:07:09 am »
Dla elektronicznie upośledzonych: kilkusekundowy kawałek z animowanych Muminków, w którym Mała Mi wypomina Muminkowi, że był głupi, bo obiecał Migotce "codziennie całować jej muszelkę".