Autor Wątek: Opór przed formalizacją.  (Przeczytany 6316 razy)

Offline Magda

• Użytkownicy
Odp: Opór przed formalizacją.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2009, 10:24:30 am »
Proponuję zostawić kwestię formalizowania się/nie formalizowania tym, którzy organizują orkon.
Between two evils, I always pick the one I never tried before. - Mae West

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2009, 12:42:34 pm »
Proponuję zostawić kwestię formalizowania się/nie formalizowania tym, którzy organizują orkon.

Do momentu kiedy go nie formalizują to spoko, ale rozmawianie po tym jak już go ktoś jednak sformalizuje to będzie już inna inszość i trochę z późno.

Może jednak czas pogadać o tym publicznie... i wywalić wszystkie za i przeciw (tym bardziej że jak słysze Bestia i tak bedzie chciał być moze promowac taką zmianę)?

Temat co roku jednak wraca jak bumerang, tyle że nie zawsze na forum... Oczywiście można to zawsze obgadać wśród 'konklawe' i ich znajmoych, ale doświadczenie praktyczne "Wircyna" a może i jeszcze kilku innych mniej zwiząnych z bezp. organizacją orkonu ludzi, dało by jakieś szersze spojżenie na sprawę...
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2009, 12:52:45 pm »
I zanim swój pomysł przedstawię to takie informację między innymi od Wircyna postaram się zgromadzić. Na razie jestem bliższy niż dalszy.
I nadal uważam że forum to nie miejsce do takich dyskusji.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2009, 01:36:59 pm »
I zanim swój pomysł przedstawię to takie informację między innymi od Wircyna postaram się zgromadzić. Na razie jestem bliższy niż dalszy.
I nadal uważam że forum to nie miejsce do takich dyskusji.
A gdzie jest miejsce do takich dyskusji?
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2009, 01:44:49 pm »
Na spotkaniu przy kawie.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2009, 01:54:05 pm »
Jasne. Ciekawym niezmiernie kiedy się uczestnicy dowiedza o wyniku rozmów.
Btw: kto ma być członkiem stowarzyszenia i na jakich zasadach będzie regulowane wstąpienie do niego (to jakby podstawowe sprawy bez których ani rusz)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2009, 02:13:45 pm »
My źli panowie nigdy nie liczyliśmy się z ludem i nie mamy zamiaru tego zmienić.... come one Dźwiedziu, rozumiem że nudzisz się w pracy, a wspólne ponajeżdzanie na siebie jest fajnym sposobem na spędzenia nudnego piątku.

Forum moim zdaniem nie jest miejscem do rozmowach "o stowarzyszeniu", bo sens jest rozmawiać kiedy ktoś przygotuje konkretny zbiór pomysłów i rozwiązań. I tak nie zostaniesz pominięty kiedy uda mi się taki zbiór przygotować, ale jak od lat wiadomo na orkonie niema demokracji i również ja nie będę biegał do każdego orkonowicza któremu zechce albo nie zalogować się na forum i pytał się go czy aby na pewno wszystko mu się podoba.

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2009, 02:26:23 pm »
Stowarzyszenie to nie jest problem. Można je założyć i mieć. Jakbyśmy chcieli to byśmy je już dawno mieli. Pytanie kto by w nim pracował. Kto się oderwie na tyle od pracy by zająć się nim by nie było wtopy np. z rozliczeniami. Kto i dlaczego by był zarządzie. Itd. Itp. Kwasów personalnych masa.

O tym jaką formę prawną ma mieć orkon w przyszłości powinni wiedzieć wszyscy uczestnicy. Zwłaszcza "stali" bywalcy.

BTW. Gdybyśmy chcieli to byśmy już dawno podpięli Orkon np. pod to:

http://www.krs-online.com.pl/warszawski-klub-fantastyki-pegaz-krs-29167.html

wice (ja), kanclerz i sekretarz to wieloletni orkonowicze. Pozostali (Lucas i Trashka) by raczej nie miel nic przeciwko (jak ich znam). Orkon byłby pod naszą całkowitą kontrolą.

Tylko znamy za i przeciw. I właśnie dlatego nie uruchamiamy tej opcji.
Kłamiesz! Widziałem Rogatego Króla! Jest przynajmniej metr wyższy!

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2009, 02:33:53 pm »
Bestia - ja się nie bawię w propagandę
Ja pokazuje problemy - pierwszy z brzegu z członkostwem. I faktem że najistotniejsze decyzje z założenia podejmuje walne uczestników albo delegatów,w formie uchwał - a próba przerzucenia wszystkich uprawnień na zarząd może nie znaleźć zrozumienia w KRS
dalej: konieczność prowadzenia finansów stowarzyszenia i konkretnych rozliczeń
pytanie jak będą się miały władze stowarzyszenia w stosunku do orgów
stowarzyszenie ma ciągłość prawną - tzn nowe władze będą musiały się użerać z tym co zrobiły stare i mówię tu o konsekwencjach prawnych. Ponadto jak ktoś się chce teraz przywalić to nie ma po prawdzie do kogo - z prawnego punktu widzenia ogowie nie organizują Orkonu. Jeżeli stowarzyszenie będzie organizatorem imprezy to będzie prawnie odpowiadało (i w efekcie konkretne osoby) jak organizatorzy.
finansowanie - jeżeli akredytacja jest składką to każdy orkonowicz staje się członkiem ( a dlaczego niektórzy są zwolnieni i na jakich zasadach - to w statucie) jeżeli jest jakąś opłatą to wchodzimy w organizowanie imprezy, jeżeli tak jak teraz (prywatna impreza) to dlaczego stowarzyszenie ją dofinansowuje? etc..
Oczywiście to trochę pokazywanie możliwych problemów ale warto sobie je przemyśleć przed zrobieniem takiego kroku
Jeżeli ktoś zrobi samograja to ok - oby zrobił, na razie tego nie widzę. Trzeba by przemodelować cały sposób podejmowania decyzji.
No chyba że chcecie zrobić stowarzyszenie zwykłe. Tyko wtedy po co?

Btw: teraz do finansów orkonu nic nikomu - jak będzie stowarzyszenie to np. ktoś może mu przywalić grzywnę z prawa o stowarzyszeniach...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2009, 02:46:29 pm »
Cóż za wspaniałomyślność, móc stać się panem Orkonu i wygrywać wszystkie Larpy, a jednak z tego nie skorzystać... jestem pełen podziwu...

Jak już chyba mało wyraźnie napisałem, kiedy przygotuje swoją propozycję przedstawię ją zainteresowanym. Jeżeli nadal brzmi to mało wyraźnie to mogę do niego zadzwonić i powiedzieć mu to raz jeszcze przez telefon.

Ale myślę że skoro przez tyle lat mimo tak ogromnych możliwości nie zrobiłeś Radarze z Orkonu stowarzyszenia, znajdując czychające zagrożenia za każdym rogiem, to z pewnością będziesz wstanie wykazać błędy albo niedopatrzenia kiedy przedstawię swój pomysł.
-----------------------------------------------------------------

EDIT:

Dźwiedziu, dziękuje.
Znam sprawę problemów które wyjaśniłeś, razem z planowaną prezentacją będę chciał przedstawić rozwiązania jakie przyszły mi namyśl.
Co się z nimi stanie... jak będą do dupy to wrzucimy je do toi toi'a.

Ale forumowa lista życzeń i udowadnianie sobie tutaj że coś jest czarne a coś białe niema najmniejszego sensu.

EDIT2: Dodam dla  pytaniaa po co? Staram się rozeznać ile faktycznie można mając "stowarzyszenie" wyciągnać kasy -> dając możliwość podniesienia jakości orkonu.
Jak nie znajdę niczego sensownego to i swojej propozycji nie przedstawię bo i po co wymyślać coś co tylko będzie kamieniem u nogi ;)

Na razie zacząłem zbierać info o kwestii sponsorów (i tu na razie odpowiedź jest .. "puki nie minie kryzys..."), mając info od Wircyna dowiem się jak to jest z dofinansowaniami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 03:02:24 pm wysłana przez Bestia »

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 06, 2009, 03:12:10 pm »
Czekaj czekaj... Kłysie to znaczy że zarząd wybiera walnie zgromadzenie... tak?

Walne zgronadzenie to w tym momencie Orkon... tak?

I tam się odbywają wybory w których mogą uczestniczyć wszyscy Orkonowicze... tak?

Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Bestia. Co do wygrywania LARPów i kontrole nad Orkonem. Chodziło mi raczej o kontrolowanie Orkonu przez orkonowiczow w tym konkretnym wypadku. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 06, 2009, 03:16:16 pm »
a próba przerzucenia wszystkich uprawnień na zarząd może nie znaleźć zrozumienia w KRS
no ja znam taki przypadek i przeszło...

i choć znam odpowiedzi na pytania Kłysa, to dalej uważam że zakładanie stowarzyszenia jest bez sensu...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 06, 2009, 03:40:00 pm »
a próba przerzucenia wszystkich uprawnień na zarząd może nie znaleźć zrozumienia w KRS
no ja znam taki przypadek i przeszło...

i choć znam odpowiedzi na pytania Kłysa, to dalej uważam że zakładanie stowarzyszenia jest bez sensu...
Ja znam taki w którym nie przeszło - co sąd to obyczaj :)

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 06, 2009, 03:40:17 pm »
Radar - źle zrozumiałeś
ale Ci to wytłumaczę kiedyś przy piwie bo teraz mi się nie chce

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 06, 2009, 03:47:39 pm »
Mam w domu prawnika po kilkuletnim stażu w stowarzyszeniu. Dam sobie rade.