Autor Wątek: Nie elficki sorbet, nie hobbickie draże ja o chmurnoszczyckiej czekoladzie marzę - kulinaria orkonowe  (Przeczytany 11849 razy)

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
Gobliński przepis na potrawę odświętną:

Przepis na Kuppę Trolla (potrawa dla 2 średniej pojemności goblinów lub mocno głodnego człowieka)

Potrzebne będzie:
-150/200g mielonego mięsa wołowego
-średnia/duża cebula
-zioła prowansalskie
-bulion grzybowy (najlepiej zasuszony w kostki)
-sól, pieprz, olej

Cebule sieka się na kostkę i wrzuca się do rondla z małą ilością rozgrzanego oleju i miesza. Kiedy pierwsze kawalki cabuli zaczną brązowieć należy ją porządnie posolić i dusić pod przykryciem (jeśli w trakcie zabiegu chce się przypalać można dolać odrobinę wody) aż do zeszklenia, na małym ogniu.
W czasie gdy cebula się dusi należy zająć się mięsem.
Mięso należy podsmażyć na patelni z rozgrzanym olejem na dobrze średnim ogniu (najlepiej nie kawałkować wyciśniętych "włókien" kiedy mięso jest surowe - dziabać na kawałki dopiero po krótkim podsmażeniu z obu stron). Rozdrobnione, jeszcze różowe dobrze posolić i doprawić szczyptą pieprzu. Kiedy zacznie obficie puszczać soki, a nie będzie albo już prawie nie będzie różowe całą zawartość patelni należy przenieść do rondla, w którym dusi się cebula. W tym momencie należy dodać pół kostki bulionu grzybowego (np. gnomiej firmy Gnorr) i wszystko wymieszać. Dusić pod przykryciem ok 2-3 minuty, co jakiś czas mieszając. Jeśli całość przywiera można dodać trochę oleju. Na koniec wszystko należy obficie posypać suszonymi ziołami prowansalskimi, wymieszać i zdjąć z ognia. Pozostawić przykryte przez minutę dwie.

Podawać z grubymi pajdami chleba lub gotowanymi ziemniakami bez omasty oraz z mocnym alkoholem lub ciepłym napitkiem.
there's too much blood in my alcohol system

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
Wypaliłeś mi tym umysł.

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
i ment to do that  >:D
there's too much blood in my alcohol system

Offline Luna

• Użytkownicy
Przez Ciebie zrobiłam się jeszcze bardziej głodna :P
"Pokonaj słabych wrogów, z silnych uczyń przyjaciół" ;)