Autor Wątek: Go-Now- Alternatywa dla "Bułek"?  (Przeczytany 6425 razy)

Offline Arawath

• Użytkownicy
Go-Now- Alternatywa dla "Bułek"?
« dnia: Maja 16, 2009, 08:50:01 pm »
Witam. Ostatnio spotkałem się z czymś takim:

http://www.go-now.pl/pl/

Miałem w rękach pałasza. Broń przez swoją wagę jest bardzo szybka, pianka jest miękka. W porównaniu ze standardową bułą bardzo szybko można nim robić. Niestety, ta wersja podstawowa jest za lekka (powietrze stawia opór podczas lotu ;/) I brak bardzij opływowego kształtu. Wydaje mi się że te cięższe wersje powinny lepiej sie sprawdzić. Najgorszym mankamentem jest jednak długość tej broni. Nie mieści się w orkonowych standartach... 2 ręczne mają po 103cm a cała reszta ok. 92cm. Niedługo kupię sobie takiego, to przetestuje "głębiej" co da się z nim zrobić.

Uwaga co do bezpieczeństwa: Trafienie nie boli (w każdym razie dużo mniej niż bułą), a czubek rozwiązali bardzo dobrze. Dostałem w oko (przez zupełny przypadek, ze złego bloku  ::)) i nic mi nie jest, nawet podbitego nie mam...
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2009, 09:22:11 pm wysłana przez Arawath »
Drużynka Battle chłopów! Brać swoje dwuręczne miecze po dziadkach, i do ataku!

-Arrr...!

Po wyczynach z wampira, nazwany UPĄ przez Gaxa i Grajasa...

Najfajniejsza postać: Hobbicki kapłan Tymory. Drowy załatwiam od zaraz, demony w trochę dłuższym terminie....

http://www.lordswm.com/?rid=3

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
Odp: Go-Now- Alternatywa dla "Bułek"?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 16, 2009, 09:31:30 pm »
Poczytując tę stronę okazuje się, że teoretycznie można zamówić dowolnej wielkości broń, nie tylko standardowych podanych rozmiarów. Cena wydaje się być atrakcyjna. Zamieszczone na stronie opinie profesjonalistów (przynajmniej z tytułu), pozwalają łatwiej uwierzyć w bezpieczeństwo tej broni. Jestem optymistą.
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline varimatras

• Champion
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • Szyję buty,zabijam smoki !!!
    • Steam&Sword
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 16, 2009, 09:38:22 pm »
Rok temu chciałem kupić takową Szabelkę , aczkolwiek po zamieszczeniu linka na stronie większość była na NIE.

Broń miałem w ręku i trzeba przyznać że ciągnie i to nieziemsko jak się machnie konkretniej , każdy ma inne doświadczenia =p
Zapraszam na nowy Konwent http://steamandsword.pl

Offline Arawath

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 16, 2009, 09:51:51 pm »
Ale od czego jest nasza kochana otulina/karimata oraz taśma? Jak będzie za twarde, przeciągnie się po ostrzu jeszcze 1 warstewkę  :P

-Arrr...!

Najfajniejsza postać: Hobbicki kapłan Tymory. Drowy załatwiam od zaraz, demony w trochę dłuższym terminie....

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 16, 2009, 09:58:25 pm »
Najgorszym mankamentem jest jednak długość tej broni. Nie mieści się w orkonowych standartach... 2 ręczne mają po 103cm a cała reszta ok. 92cm.

Dlaczego nie mieści się w standardach? Kwalifikuje się na broń do 110cm - to chyba dobrze ;)
Ja miałem broń długości 90cm i miałem wykupiony 3 poziom walki bronią. Zwyczajnie lubię taką długość. Nie lubię za to wszystkich otuliniaków jednakowej długości :)
71:5

Offline Arawath

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 16, 2009, 10:01:17 pm »
Tak. Ja na przykład walczę najlepiej metrówkami. 1.10 trochę mi zawadza...
@Rafałsz Dzięki że zwróciłeś mi uwagę na to z dowolnością długości. Już napisałem że proszę o metrowego  8)

-Arrr...!

Offline wujcio_japcio

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 16, 2009, 10:55:54 pm »
walczyłem tym czymś raz czy dwa na treningu i sprawdza się całkiem fajnie, lekki,szybkie i przyjemne.
Twardość porównywalna z otulinowacami-nie byłem jeszcze na orkonie więc nie mam zbytnio możliwości porównania twardości dopuszczonego orkonwego otulinowca z tym. Jednak jeśli nie biję się po głowie w zupełności wystarczy, na gołą głową może skończyć się jednak kontuzją nosa, oka bo sam koniec sztychu jest troszkę zbyt twardy jeśli wyprowadza się zamierzone uderzenia w głowę.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 16, 2009, 11:45:28 pm »
Na Orkonie, jeżeli wyprowadza się zamierzone uderzenia w głowę, to się wyfruwa z wizgiem z gry.  :)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 17, 2009, 12:09:37 am »
Też coś takiego miałem w reku, i powiem ze jest w miare bezpieczne.Chodzi mi o to że jest bezpieczniejsze niż okładanie sie kijem czy stalą.Co do standardów orkonowych pozostawia nieco do życzenia.Miekkie ale nie dość, i za twardy sztych.poza tym ciezko jest to zmodernizować przy pomocy otuliny..Ponad to taka broń zawsze będzie wyglądać jak pała a nie miecz .
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 17, 2009, 11:45:55 am »
dla mnie wygląda to jak stare miecze orkonowe z 2004 i wcześniej ;)
nasza obecna technika jest dużo bardziej atrakcyjna wizualnie i pewnie równie funkcjonalna w praktyce..ale ale ktos kupi to przywieźcie na orkon się protestuje:)
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 18, 2009, 11:12:07 am »
cytat ze strony
"Sprzęt i sam system Go-Now jest pomysłem Dariusza Wadowskiego (patent PL-196873)."

Ciekawe co też tam opatentowano tak naprawdę... czyżby broń larpową?  :)
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 18, 2009, 11:33:05 am »
Ale brzydkie... wygląda jak bym sam robił...

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 18, 2009, 11:36:44 am »
nieee, jest gorsze;).A tak na powaznie, to tak na dobra sprawe już kiedyś testowałem i nic specjalnego to nie jest.W żadną strone nic fajnego.
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline varimatras

• Champion
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • Szyję buty,zabijam smoki !!!
    • Steam&Sword
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 18, 2009, 03:58:00 pm »
taniej wyjdzie kupić pcv lub włókno i zrobić coś własnego.A i satysfakcja jaka z Tego jak coś wyjdzie  ;)
Zapraszam na nowy Konwent http://steamandsword.pl

Offline Arawath

• Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 25, 2009, 02:15:12 pm »
A wiec, wysłane w poniedziałek, miecze doszły. Ogólnie rzecz biorąc nie spełniają orkonowych wymagań co do sztychu, jednakże te ich 60 z bezpiecznym czubkiem dla dzieci spokojnie mogły by przejść nawet jako broń do pchnięć....
Broń przez swoją lekkość, a za to cięższą rękojeść jest "wyważona" na jakieś 10-15 cm od rękojeści, wiec całkiem nieźle. Sama rękojeść jest wygodna, nie ma szans aby wyśliznęła się z dłoni. Gardę trzeba będzie trochę "podrasować" żeby nie wyglądała aż tak plastikowo... Sam sztych trzeba będzie dorobić z gąbki, ale tak na moje niewprawne oko, nie powinno być to zbyt trudne, zwłaszcza że w swojej szabli mam 20 cm zapasu do 1.10 ;).    Szabla i pałasz są "profilowane"- spłaszczone po bokach. Rdzenie są elastyczne. Materiał który jest użyty zamiast otuliny jest całkiem miękki, a masa broni jest za mała aby bolało. Po crash testach na sobie mogę powiedzieć że nawet po mocnych uderzeniach nie powinno być sińców. Dla pewności pewnie w swoim orkonowym egzemplarzu pociągnę jedną warstewkę otuliny dla pewności.  Te 2 ręczne wyglądają gorzej. Wyglądają jak po prostu obciągnięte nieprofilowaną otuliną. Srebrną taśmę zastępuje w tych mieczach materiałowe coś, taki kondonik. Jest wytrzymalszy od taśmy. Jak dla mnie broń jest całkiem wygodna. Przywiozę na orkona i ulepszaną przeze mnie i standardową, to sobie potestujecie ;)

-Arrr...!