Autor Wątek: Go-Now- Alternatywa dla "Bułek"?  (Przeczytany 6381 razy)

Offline Arawath

• Użytkownicy
Odp: Go-Now- Alternatywa dla "Bułek"?
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 26, 2009, 04:18:18 pm »
Wczoraj odbyły się pierwsze testy w walce. Broń sprawuje się bardzo dobrze, jest szybka, a nawet najsilniejsze uderzenia nie bolą pomimo iż samo "macanie" gąbki na mieczu sugeruje iż jest twarda i powinno boleć. Jednak chyba to iż są tak lekkie i dość sprężyste niweluje to. Dlatego też wd. mnie najgorszym mankamentem broni pozostaje czubek. Jak dla mnie to spokojnie można tak walczyć, skoro dzieci używają tego do walki szermierczej, głównie do pchnięć... http://www.youtube.com/watch?v=N3Wek3a1WFA

Natomiast czy aż tak bardzo ten super mega ultra bezpieczny czubek jest potrzebny w szablach, którymi praktycznie nie da się zrobić pchnięcia? Na użytek orkona dorobiłem swoim szablom takie czubki, choć psują wizualny efekt :(  (jak i broń traci na szybkości...)
Drużynka Battle chłopów! Brać swoje dwuręczne miecze po dziadkach, i do ataku!

-Arrr...!

Po wyczynach z wampira, nazwany UPĄ przez Gaxa i Grajasa...

Najfajniejsza postać: Hobbicki kapłan Tymory. Drowy załatwiam od zaraz, demony w trochę dłuższym terminie....

http://www.lordswm.com/?rid=3

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 26, 2009, 04:49:03 pm »
Wiesz ,dla mnie bezpieczne są też drewniane miecze do trenowania szermierki ale nie przejda raczej testów broni orkonowej;)Co do siły i twardości możliwe że są bezpieczne, ale jest różnica pomiędzy silą uderzenia przecietnego człowieka a dajmy na to siła uderzenia Bestii.Broń orkonie powinna być bezpieczna bez znaczenia kto nią walczy(oczywiście jest to idea).Nawet jeśli ta broń bedzie bezpieczna, i tak będzie wyglądać niezbyt ładnie bo chyba nawet gorzej o typowej "pały" otuliniakowej.
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Arawath

• Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 26, 2009, 06:44:00 pm »
Z wyglądem zależy w jakiej. Szable na przykład wyglądają lepiej od otulinowych pał... A co do siły- mocniej uderzasz, mocniej sprężynuje. Ale specjalnie pod tym kontem zrobię crush testy z kolegą hmm... silnym.

-Arrr...!

Najfajniejsza postać: Hobbicki kapłan Tymory. Drowy załatwiam od zaraz, demony w trochę dłuższym terminie....

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 26, 2009, 06:53:55 pm »
Zobaczymy może bedzie dobre.Co do wygladu na orkonie wudziałem juz pieknie zrobione szable bezpieczne, czy nawet rapiery.I bynajmniej nie przypominały pał.;)
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 19, 2009, 05:45:31 pm »
odświeżę ten wątek bo miałem możliwość powalczenia trochę wczoraj na treningu tymi zabawkami (i nawet sobie jedną zamówiłem, bo ciekawie symuluje szablę dawną którą zdecydowanie inaczej się walczy niż pojedynkową <Hutton> czy symulującą ją sportową)

http://www.go-now.pl/pl/sprzet_sport.htm

zdarzyło mi się zaliczyć blowa na pełnej parze przez łeb (przy użyciu szabli ciężkiej) - zyję, nie mam guza ani żadnych innych obrażeń. Sprzęt wydaje się całkiem bezpieczny, jest za to kiepsko wyważony. Prezentuje się trochę błyszcząco jeśli chodzi o materiał jakim jest powleczony. Cena za to jest dość atrakcyjna. Myślę że warto znowu się temu przyjrzeć :) jako jednej z alternatyw.
...We just dinged them!...

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 19, 2009, 06:27:18 pm »
mieliśmy okazję ostatnio pobawić się czymś takim... zbyt wytrzymałe to to nie było... odpadało przy rękojęści, szczególnie w razie parowania...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 19, 2009, 08:03:19 pm »
Myśle że to co my widzieliśmy to nie było to, bo tamto to były jakieś zabawki za 7 zł, a to wyglada raczej solidniej- choć niezbyt klimatycznie.Fajne do treningu moze być choć czy na LAPRy też?Sie zobaczy.

Offline Arawath

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 19, 2009, 10:09:59 pm »
To może skoro zacząłem ten temat to go skończę. : Na tegorocznym orkonie miałem i szablę ciężką i rapier, i normalną.
1. Nie jest trwałe. Jedynym fajnym patentem jest ten czarny materiał powlekający, oraz rękojeść (Którą podczas testowania Neo, kazałeś mi obkleić otuliną  ;) Latałem do ciebie z 5 razy :P ) Jednakże, jako że walczyłem nimi przed orkonem, gąbka (czy co to tam jest) zdążyła się wyrobić, i zaczęło boleć. Więc musiałem zrobić własną, na szybko, przez co była STRASZNIE bułowata (Oj tak... chyba miałem najbardziej bułowatą broń na orkonie  ;D )
2. Rdzeń w takiej broni to zwykła PCVka, do tego stosunkowo ciężka. Naprawdę, w domu też tak można wygiąć... Do tego jest to następny powód, dla którego miałem aż taką straszną bułę. Po prostu stosunek masa/miękkość jest ciężki do osiągnięcia.
3. Czubek- jest całkiem fajnym patentem, ale niestety, nie dość wytrzymałym. Po bodajże tygodniu walk czubek się złamał, i wyeliminował tym samym broń z walk. (kolejny powód zmiany otuliny...)
4.Cena! Tak naprawdę płacimy za coś co i tak będziemy przerabiać, a do ponownego wykorzystania nadaje się tylko rękojeść oraz rurka... Czarnego materiału nie da się wykorzystać... Bo albo zniszczycie go wymieniając otulinę, albo nie uda wam się go nawlec z powrotem.To ja dziękuję, ostatnio z normalnej PCVki zrobiłem sobie lepszą szablę...

Prosty przepis jakich wiele: Bierzesz PCVkę wyginasz nad ogniem, potem jak z normalnym mieczem. Jeśli chcesz mieć taki fajny patent z materiałowym ostrzem, to bierzesz igłę, nitkę, mocny materiał i.... prosisz ładnie babcię żeby ci uszyła  ::) :P

No, to by było na tyle z moim "wymarzonym" zakupem. Już lepiej sobie kupić latexa ;)

-Arrr...!

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 19, 2009, 10:24:38 pm »
thx za wyczerpującą opinię ;>
ciekaw jestem czy w takim razie na zwykłych treningach też tak szybko się rozpadną.....
...We just dinged them!...

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 19, 2009, 11:36:36 pm »
Teraz kojarze to to.Nic szczególnego,jak to wyżej zostało opisane, choć swoje zastosowania w trenignu moze znaleść, ale do treningu zawsze preferowałem drewno;)