Autor Wątek: Poszukiwane martwe: teksty do ksiąg na Orkon 2009  (Przeczytany 5057 razy)

Offline Nienazwany

• Użytkownicy
  • Nevercalled Shadow
Poszukiwane martwe: teksty do ksiąg na Orkon 2009
« dnia: Lipiec 13, 2009, 06:37:00 pm »
czy ma ktos jakas kolekcje linkow do tekstów nadających się do książek ( tak takich po prostu do czytani jak się ludkom nudzi) na nadchodzącą GG ?

Jesli o mnie chodzi to korekta/ lamanie i zszywanie ( czasami obicie w coś porządnego jak będą one godne uwagi) zajmie mi cały czas przeznaczony normalnie na szukanie więc....Po prostu będę dźwięczny

Offline Hauer

• Użytkownicy
  • Wielki Przedwczorajszy
Odp: Poszukiwane martwe: teksty do ksiąg na Orkon 2009
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2009, 06:54:36 pm »
Nieźle do księgi nadają się teksty ze strony orkonowej zapisane fajną czcionką - opisy bóstw, rodzajów magii, druidów, coś o krainach itepe itede.

Offline Nienazwany

• Użytkownicy
  • Nevercalled Shadow
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2009, 10:41:29 pm »
to jest :
a) lesserstwo ;)
b) raczej wiekszosc je zna wiec ...ja osobiscie jakbym tylko ujrzal cos z podstawowej historii swiata to od razu bym sobie odpuscil

szukam raczej czegos w stylu opowiesci, bajek , przewodników po okolicznych lasach ( moze byc nawet o muchomorkach) itd

Ps. o czcionki sie nie martw

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2009, 10:45:03 pm »
Hahaha.
b) raczej wiekszosc je zna wiec ...ja osobiscie jakbym tylko ujrzal cos z podstawowej historii swiata to od razu bym sobie odpuscil
Oj jak ja bym chciał żeby było tak jak piszesz....

Spisanie ze strony mitologi histori etc. to dobry pomysł do tego w klimacie i po trzecie co najważniejsze może się do czegoś przydać. ;)

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2009, 10:48:56 pm »
kilka propozycji:
1\ wcale nie każdy zna, zwłaszcza świeżych graczy, którzy może nie ogarnęli jeszcze wszystkiego /planując postać skupiam się na wybranych: rasie, kalendarium kraju itp./
2\ może opowieści sprzed Armageddonu?
3\ czy to ma być koniecznie o świecie orkonowym? - ew. zajrzyj do twórczość okołoorkonowa
4\zawsze możesz wydrukować offtop!

Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2009, 10:50:02 pm »
Wiesz, sa podstawowe pytania.Czy chcesz by ta ksiega była zdatna i posiadała wiedze ktora przełozy sie na gre, czy chcesz by był to tylko i wyłącznie klimatyczny dodatek do postaci? Historia świata orkonowego-przed Armagedonem, można ujac jako "Legendy I mity"...Bo to było dawno i nieprawda. Ja od dawna spisuje ksiege, i wkładam tam swoje włąsne rzeczy i przemyślenia, własnie "mity i legendy świata orkonowego", zielniki ,opisy stworow z mitologii swiata, no i długo by wymieniać...Jednak moja ksiega bedzie spisywana jeszcze conajmniej 2 lata... bo 1400 stron nie pisze sie w jedną noc...a pisze i rysuje recznie...
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Hauer

• Użytkownicy
  • Wielki Przedwczorajszy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2009, 11:03:17 pm »
Wiesz, sa podstawowe pytania.Czy chcesz by ta ksiega była zdatna i posiadała wiedze ktora przełozy sie na gre
dlatego własnie sugerowałem coś ze strony, informacje o świecie gry ;)

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2009, 11:45:50 pm »
rzeczy ze strony to jedno, sa mało precyzyjne ale dają coś..Nie każdy człowiek wie co sie dzieje W minhiriacie czy Tuar-nu-wath..o ile jakikolwiek..A ty mogłbyś mieć Jakaś ksiege ktora kiedyś miał jakiś Elf..czy coś w ty, stylu.. no oczywiscie mocno naciagane ale...
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2009, 12:07:15 am »
można ujac jako "Legendy I mity"...Bo to było dawno i nieprawda
Wcale nie tak dawno  O0

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2009, 12:33:23 am »
Ja wiem że niektórych ramy czasowe nie obejmują ale dla przecietnego Ryszarda z Randers to było dawno dawno temu...;)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2009, 12:52:24 am »
Zmierzam raczej do tego że i w klimacie itd. są (i nie tylko ja) osoby które mogę opowiedzieć jak to było drzewiej za czasów mitologicznych.

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2009, 01:46:00 am »
Taa... Po co spisywać księgę teraz? Lepiej zgarnąć na grze chętnych starych elfów, ludzi i spisywać ich opowieści na grze, bezpośrednio do księgi. :)
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2009, 02:02:25 am »
Taa... Po co spisywać księgę teraz? Lepiej zgarnąć na grze chętnych starych elfów, ludzi i spisywać ich opowieści na grze, bezpośrednio do księgi. Uśmiech

Dokładnie :)

Offline Hauer

• Użytkownicy
  • Wielki Przedwczorajszy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2009, 02:51:26 am »
Taa... Po co spisywać księgę teraz? Lepiej zgarnąć na grze chętnych starych elfów, ludzi i spisywać ich opowieści na grze, bezpośrednio do księgi. :)

Planowałem taka zrobic kiedys taka postac "skryby" ale jeszcze nie w tym roku :P

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2009, 09:02:05 am »
W sumie to autor wątku nie napisał po co te teksty - czy na bibliotekę królewską, czy do ekwipunku pisarza-bajarza, czy chce jakieś teksty do księgi prze-mrocznego maga...

Niedawno widziałem ładną księgę (maga) której posiadacz pracowicie wpisał odręcznie mitologię świata orkonu, w takim brzmieniu jak jest na stronie - spoko.