Autor Wątek: Uczestniczenie w larpach "dla tych, co pierwszy raz"  (Przeczytany 6554 razy)

Offline Triball

• Ulicznica
  • Użytkownicy
    • http://youtube.com/watch?v=TAVVBjrTu0w
Odp: Uczestniczenie w larpach "dla tych, co pierwszy raz"
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:27:23 pm »
Np. ktoś dostaje dwa dni urlopu które wypadają w dni bezkłodne, za rok przyjeżdza i dowiaduje sie że grać nie możesz bo już byłeś na orkonie, mogłeś rzucić prace albo przyjechać ze szczecina po pracy tylko na kłode, a nas to nie interesuje bo klimat jest taki że kłoda jest "dla tych co pierwszy raz" i nie bierz tego dosłownie, bo to że nie grałeś wcale nie oznacza że nie grałeś i grać nie możesz chyba że mi dasz dwa browary i fajke i będe mógł spać dziś u ciebie w namiocie..
"Dać Polsce Śląsk, to jak dać małpie zegarek" David Lloyd George 1919

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:31:18 pm »
Kłoda była w tym roku w niedzielę, o ile pamiętam...
I nadal będę podtrzymywała swoje zdanie o tym, że fajnie będzie, jeśli jednak zostanie larpem dla ludzi, którzy są całkowicie pierwszy raz na Orkonie. O dzieciach teraz nie mówię, bo tego nie przemyśliwuję, nie obchodzi mnie to w tej chwili - ale np. taka Agata była pierwszy raz na Orkonie nie mając 15 lat vide nie mogła brać udziału w larpach, w tym w Kłodzie. Jakoś nie jojczała w przyszłym roku, że Jej się należy.
Kłoda była wymyślona, jako larp dla osób, które po raz absolutnie pierwszy są na Orkonie, dlaczego teraz mają się zacząć wyjątki?
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:47:36 pm »
Kłoda była wymyślona, jako larp dla osób, które po raz absolutnie pierwszy są na Orkonie, dlaczego teraz mają się zacząć wyjątki?

Się mitologia rozwinęła.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:48:52 pm »
Czekaj, jaka mitologia? Byłam, o ile mnie pamięć nie myli, przy tym, jak Rudy obgadywał temat i było tam powiedziane, że to dla pierwszorocznych - a potem zostało. Więc jaka mitologia znowu?
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:50:26 pm »
to był żart zsazso ;) i raczej nie z tego co ty napisałaś, tylko z tej drugiej strony. chill out  8)

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:51:48 pm »
Ja nie wiem dzisiaj, co jest żartem. Mam zły dzień i wszystko mnie denerwują.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:55:29 pm »
Bardzo proszę o spokojniejszą dyskusję.

Ostateczne zdanie o dopuszczeniu do gry kogokolwiek będzie i tak miał organizator Kłody, a odwołać w tej sprawie będzie się można jak zwykle do głównego Organizatora tj. Sekty.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 18, 2009, 01:59:23 pm »
Moim zdaniem, jeżeli ktoś był na Orkonie i miał okazję być na Kłodzie, a na nią nie poszedł, to sam jest sobie winien. Kiedy podejmuje się wybór - iść czy nie iść - trzeba się liczyć z tym, że jeśli wybierze się źle, będzie się stratnym. Dlaczego mamy iść na rękę leniom, nierozgarniętym albo strachliwcom? Cytując Eminema: This opportunity comes once in a lifetime.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline fungus

• Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 18, 2009, 02:08:59 pm »
Jerzy, ale nie o tym jest dyskusja ;) Chodzi głównie o osoby które były na Orkonie przez chwilę i nie miały możliwosci isc na Kłodę.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 18, 2009, 02:14:22 pm »
No i do tego dążę - zawsze było tak, że jeśli ktoś był na Orkonie, to był i nie jest już pierwszy raz na kolejnym.
Pewnie, że można to zmienić - ale można również zostawić, jak było i za tym, osobiście, jestem.

Offline Komuch

• Osobisty Sekretarz I Sekretarza KC PZPR
  • Użytkownicy
  • Bo oranżada była w szklanych butelkach
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 18, 2009, 02:19:47 pm »
Kłoda jest LARP-em jedynie dla tych, którzy są pierwszy raz. Ale prawda jest też taka, że brali w niej udział również Ci, którzy byli któryś tam raz, ale nie bawili się jeszcze w Kłodę. Tego nie da się do końca wyegzekwować.

Ale chyba najważniejsze w Kłodzie jest to by poza nazwą nie wiedzieć o tym LARP-ie nic. Więc jeśli ktoś był na Orkonie, nie grał w Kłodę i był na tyle inteligenty by nie popsuć sobie zabawy dowiadując się czym jest Kłoda to czemu miałby nie zostać dopuszczony. A niestety zdarza się, że Miśki nie wiadomo skąd znają niektóre szczegóły. Chyba nie rozumieją, że próbując za wszelką cenę poznać "prawdę" psują sobie zabawę.
"Filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat, idzie jednak o to, aby go zmienić." Karol Marks

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 18, 2009, 03:02:01 pm »
Ale chyba najważniejsze w Kłodzie jest to by poza nazwą nie wiedzieć o tym LARP-ie nic.

Dokładnie. Cały jej urok jest wtedy kiedy nie wiesz czego się spodziewać. Dlatego zawsze za dziwne uważałem próby zagrania w kłodę przez osoby już wiedzące czym ona jest.

Inną kwestia jest jak sprawdzać to czy ktoś wie coś o kłodzie czy nie - niezależnie od stażu orkonowego bądź też jego braku.

Hasło "tylko dla misków" było tylko sposobem na uproszenie takiej selekcji i nie robienie sobie dodatkowych problemów organizacyjnych przez jasne kryteria doboru, oraz o zapewnienie w miarę rozsądnej do ogarnięcia ilości ludzi w danym roku. M.in. z powodu takiej hipotetycznych powodów że np. połowa miśków stwierdza że "aaa nie zagramy w tym roku (bo poprzedni larp i pogoda danego orkonu były mega wykańczajace) to pójdziemy sobie w następnym". A następnego roku nagle robi się 150 misóków do ogranięcia na kłodzie w kilka godzin...
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline Witold

• Użytkownicy
  • Giń, śmiertelniku!
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 18, 2009, 03:21:08 pm »
Poza tym to wina tych ludzi że się nie wkręcili, inni mają płacić za ich nieudolność?
Sry, ale to że akurat wypadł mi egzamin na prawko podczas Orkonu nie jest kwestią mojej nieudolności, a nie chciałem z tego powodu rezygnować z całego Orkonu.

Pytałem, bo bodajże Ivan mówił nam że oddał by skrzynię piwa (wow!) za ponowne uczestnictwo w Kłodzie. A o co chodzi nikogo nie wypytywałem nawet, bo skoro na tym ma polegać cała zabawa...

Offline sadziej

• Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 18, 2009, 04:28:41 pm »
Tradycja rzecz święta i tyle :D
"Nie zgnębi

Nie zgnębi mnie byle przytyk,
W dupie miejsce mam dla krytyk..."- Jan Sztaudynger

Offline Wołek

• herr Oberstleuntnant
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 18, 2009, 05:30:11 pm »
Hmm... Mi również wypadł egzamin na prawko :(, na Kłodzie nie byłem. Jeżeli była by taka opcja to na następnym Orkonie chętnie wkręciłbym się mimo mojej poprzedniej "nieudolności".
Imo jeżeli ktoś nie zna szczegółów to raczej nie różni się niczym od takiego miśka, który chce uczestniczyć w kłodzie. Wychodzi na to samo... Ale to tylko moja skromna opinia byłego misia i proszę o nie palenie mnie na stosie ;D.
"Tak się dać chlasnąć zwykłej strzydze. Coś ty ją chciał wychędożyć?"