Autor Wątek: Co sądzicie o Łutowcu 2009 ?  (Przeczytany 20133 razy)

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
Odp: Co sądzicie o Łutowcu 2009 ?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 28, 2009, 01:13:52 pm »
Łutowiec 2009 uważam, że był sprawniejszy niż Łutowiec 2008 i 2007, kwestia "rozkręcenia". A Aeryn zadała pytanie o Łutowiec, a nie o teren gry, przypominam. Bo w ten sposób ginie zadane pytanie, a rozkręca się po raz kolejny raz dyskusja na temat terenu gry i temu podobnych. Żeby nie było - osobiście nie mam nic przeciwko takim dyskusjom, ale temat jest inny.

zadała pytanie o  komentarze na temat dobrych i niedobrych wspomnień o Orkonie 2009 w Łutowcu. Nie było żadnych zastrzeżeń co do tego jakie względy ją interesują - teren gry nie był w Kutnie w końcu.
Jej pytanie ma się całkiem dobrze, byle go nie przeinaczać ;)
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 28, 2009, 01:27:37 pm »
Łutowiec 2009 uważam, że był sprawniejszy niż Łutowiec 2008 i 2007, kwestia "rozkręcenia". A Aeryn zadała pytanie o Łutowiec, a nie o teren gry, przypominam. Bo w ten sposób ginie zadane pytanie, a rozkręca się po raz kolejny raz dyskusja na temat terenu gry i temu podobnych. Żeby nie było - osobiście nie mam nic przeciwko takim dyskusjom, ale temat jest inny.

Łutowiec – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie myszkowskim, w gminie Niegowa. Liczby ludności za rok 2009 niestety nie zdobyłem. Podobnie jak danych finansowych za I półrocze 2009 roku....

Zaplecze ok +, teren umiarkowanie średni na jerza, skupienie na m2 na polu namiotowym - trochę za duże. Wielkich uwag nie mam i niestety obawiam się że teren odtrolony będzie znaleźć ciężko.
Btw:właśnie mi wikipedia stwierdziła że na jednej z tych skałek są pozostałości strażnicy - mamy były zamek w wersji mikro
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline chmielu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 28, 2009, 01:38:13 pm »
Brakowało mi tylko tych rzeczy, na które orgowie nie mieli wpływu. Wielki minus tegorocznego orkonu to żarcie pod wiatą- paskudne i nie do ruszenia. Poza tym super biorąc pod uwagę środki i możliwości. Co do samego terenu, ciągle mam wrażenie, że skałki koło obozu nie są wykorzystywane tak dobrze, jak by mogły być. Wielki plus, bardzo wielki terenu to brak trolli- każdy kto pamięta wędrówki po mirowskim szlaku przerywane prośbami o możliwość zrobienia sobie fotografii z "rycerzami" musi przyznać mi rację.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 28, 2009, 01:49:49 pm »
No jak sobie przypomnę tą 1 rodzinkę 2 dnia midmoru, która doprowadziła mnie do furii w porównaniu do tych zastępów Mirowskich.. ;)

Nie podobała mi się tylko cena piwa i jego ilość oraz poziom jedzenia i jego cena. Reszta podobała mi się :)

Offline Gosia

• Użytkownicy
  • Varium et mutabile semper femina
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 28, 2009, 01:52:17 pm »
To był mój pierwszy Orkon i troche mnie zaskoczyło to, że tak na prawdę nie było jednego obozowiska tzn. część namiotów koło szkoły, część w okolicach wiaty itd. Ale uważam, że Łutowiec sam w sobie był ok (prysznice, toitoi'e i odległość do sklepu).
Varium et mutabile semper femina :]

Offline Shaela

• Użytkownicy
  • "ja cóż włóczęga nie spokojny duch ..."
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 28, 2009, 02:01:56 pm »
To też mój pierwszy orkon więc nie mam porównania ale byli fajni ludzie , bliski dostęp do sklepu , piękne widoki , zróżnicowany teren więc ogólnie było super :)
" ja cóż włóczęga nie spokojny duch , ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 28, 2009, 02:10:05 pm »

Btw:właśnie mi wikipedia stwierdziła że na jednej z tych skałek są pozostałości strażnicy - mamy były zamek w wersji mikro

ta Skałka nawet się tak nazywa:P ale raczej nic oprócz skałki tam nie znajdziesz ;P

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 28, 2009, 02:38:06 pm »
Tak..jak robiłem prezentacje o tej gminie to też mnie dosć zaskoczyła informacja o "Ruinach strażnicy".:)
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Aeryn 2010

• Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 28, 2009, 03:30:29 pm »
Te ruiny to była strażnica czy coś takiego  :P

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 28, 2009, 04:17:04 pm »
To był mój pierwszy Orkon i troche mnie zaskoczyło to, że tak na prawdę nie było jednego obozowiska tzn. część namiotów koło szkoły, część w okolicach wiaty itd. Ale uważam, że Łutowiec sam w sobie był ok (prysznice, toitoi'e i odległość do sklepu).

Gdyby wszystkie namioty z terenu szkoły miałyby się przenieść na teren "wiatowy" to nie wiem jak ludzie mogliby z własnych namiotów wychodzić mając namiot w namiot. Niestety mały teren pod rozbicie dużo namiotów stąd zagospodarowanie terenu szkolnego co uważam za plus +

Co do reszty to:
-Teren.. paaatelnia straszna ale za to brak trolli co moim zdaniem jednak z patelnią i mały urozmaiceniem terenu wygrywa.
-Prysznice, krany, spora ilość kontaktów na plus
-Jakość żarcia do ceny minus (chociaż jako takim plusem jest samo to, że w ogóle żarcie było :P). Aha i bardzo spadła jakoś jedzenia(zjadliwe były głównie tylko pierogi)
-Mała wiata spowodowała rozmnożenie się ognisk co stawiam na plus
-Jednak mały teren powodował to, że czasem nie można było normalnie przy ognisku pogadać kiedy przy innym ktoś się wydzierał(tzn. śpiewał :P)
-Możliwość rozbicia się na terenie szkoły duży plus

Zimna woda? Dajcie spokój, jesteście w domu czy na konwencie? Na ilu kilkudniowych konwentach nie ma nawet pryszniców, a jak są organizowane w szkole to nie ma nawet też ciepłej wody :P
"Pokonaj słabych wrogów, z silnych uczyń przyjaciół" ;)

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 28, 2009, 05:02:46 pm »
Dla mnie nadal, pod względem terenu, wygrywa Mirów. I nikt mi nie wmówi, że jest gorszy od Łutowca tylko dlatego, że jest tam sporo turystów i skałkowiczów. Ale to moje zdanie i całkowicie się z nim zgadzam ;)

Pod względem logistyczno gościnnym wygrywa oczywiście Łutowiec. Choć zaopatrzenie sklepu i knajpy  czasem jest na minus.

Offline Witold

• Użytkownicy
  • Giń, śmiertelniku!
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 28, 2009, 05:40:19 pm »
Do spożywczego ze 100m, a po piwo kilka kroków - no ja bym mógł tak całe wakacje ;D
Warunki sanitarne jak dla mnie b. dobre.

Nie wiem jak było w Mirowie, ale z pieszych wycieczek w tym roku, widziałem tam tyle turystów że nie wyobrażam tam sobie orkonu.

Offline Gobla

• Użytkownicy
  • Rasorg Goblinów
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 28, 2009, 06:14:04 pm »
Co sądzicie o Łutowcu? nic dobrego, trzymam mega kciuki żeby orkony były gdzie indziej.

+4

Łutowiecki teren gry jest nudny jak flaki z olejem. Niech wetowie mirowscy porównają sobie chociażby trasę kłody Mirów vs Łutowiec. Do tego zaplecze sanitarne nie powala, a kuchnia się popsuła. Nie wiem jak wy, ale ja nie lubię spać na górce.

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 28, 2009, 06:17:41 pm »
teren... słabiutki... mało miejsca na polu...to dla mnie minusy

plus to sanitariaty, wiaty, miejsce gdzie można sie schować w grupie gdy leje.... przyjazny elementarz...

ps. pamiętajcie moi drodzy- nie tylko Łutowiec i Mirów są w jurze naszej kochanej... 8)
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 28, 2009, 06:20:49 pm »
Obozowisko, ze wszystkim co miało miało mi do zaoferowania, bardzo ok (gotowego żarcia nie kupowałem).

Teren gry pod względem traktów ok, ale niestety mało kto go zwiedził bo granice nie były zagospodarowane. W połączeniu z fortem z zeszłego roku daje niezłe możliwości. Mnogość traktów to jest świetna sprawa. Szkoda tylko, że cały czas płasko i ten las taki niefajny.
71:5