Autor Wątek: Call of Duty.pl - Modern Warfare 2  (Przeczytany 9313 razy)

Offline Gobla

• Użytkownicy
  • Rasorg Goblinów
Odp: Call of Duty.pl - Modern Warfare 2
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:33:14 am »
ActiBlizz i promocja?? Sławku, to jakiś okrutny żart chyba :) Pamiętasz jak stary CoD (tzn 4 ) uparcie trzymał cenę?

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2010, 12:15:43 pm »
Po dwóch różnych doświadczeniach:
chwili u znajomego w MW2 i Galactic Warfare zostaje jednak przy MW. Chociażby dlatego że Galactic Warfare pod MW2 nie jest do zrobienia. A ilość idiotów na serwerach jak dla mnie jest zbyt duża - chyba zaczynam się wypowiadać jak zadzierający nos "pro" ale coraz bardziej cieszy mnie możliwość wywalenia kogoś z serwera przez administratora i wejście na serwer na którym panują reguły takie jakie chce.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Gald

• Użytkownicy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 25, 2010, 03:18:00 pm »
Z przykrością stwierdzam, że Battlefield 2 Bad Company jest beznadziejny :))) Tzn wogóle mi nie przypadł do gustu. A powodu są takie:
- nie można paść na ziemię i czołgać się z karabinem
- żeby kucać trzeba całyczas trzymać przycisk od kucania co po przyzwyczajeniu z Coda poprostu wkurwia i męczy
- mapy są przeogromne, 2 minuty biegniesz do pola walki, dostajesz kulke w łeb, czekasz 30 sekund na respawna i znów czeka cię długa droga, o środki transportu wcale nie tak łątwo bo są dwa quady i 1 czołg i 30 graczy po jednej stronie konfliktu
- wszystko wybucha, fajczy się, brzęczy, fajnie ... ale to fajnie zamienia się w niefajnie jak sobie uświadamiasz że jestes robiony w siusiaka :)) generalnie wszystko się wali ale przeciwnika w zasięgu wzroku nie widać
- w becie wszyscy grają obecnie sniperami bo nikomu się nie chce biegać takiego hektaru
- czołgiem strzelając w grupke 3 gosci nie jestes w stanie ich zabic, dlaczego ? (bo to czołg na czołgi, a wiadomo czołgiem na czołgi człowieka niezabijesz)
- strasznie słaby balans miedzy broniami przykład (2 serie po 3 naboje z lekkiego karabinu w korpus - przeciwnik niezyje nastepnie 1 seria cały magazynek z LKM 3/4 naboi trafionych w korpus gość żyje)

Reasumując na planszy dzieje się baaardzo dużo, jednak samej słodyczy wojny i przeciwnika ciężko zaznać, małe emocje, małe napięcie. Grafika super.
Nie opierajcie się przed Codem :D

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 09, 2010, 04:08:32 pm »
Oj Galdzie Galdzie nie wiem co w Ciebie wstąpiło. Nie pamiętam już która gra dała mi takie emocje jak Bad Company 2. Spodobała mi się beta, ale dopiero po wydaniu rozwinęła skrzydła. Gra jest szybka, dynamiczna i dobrze pomyślana. Jest w niej to wszystko co wciągnęło mnie w Modernwarfare i dużo, dużo więcej. Jest kilka uproszczeń, ale nie więcej niż CoD, więc ich bym się nie czepiał, zwłaszcza, ze specjalnie z nich zrezygnowano.

- Czołgać się nie można i bardzo się z tego cieszę (mimo, że myślałem, ze mi się nie spodoba), gdyż przy tej wielkości map nikogo by się nie widziało i wszyscy by się tylko czołgali.
- Mapy są duże, ale po pierwsze jest to ogromny plus gry a po drugie równoważy to świetny system respawna, promujący jednocześnie drużynowy styl gry. Do tego w różnych trybach gry jest z tym różnie, niektóre mapy sa mniejsze a w naprawdę dużych jest sporo środków transportu. Prawdę powiedziawszy po CoD takie mapy są dla mnie tym co mnie BC2 naprawdę fascynuje.
- Nie wiem czemu twierdzisz, że jesteś robiony w siusiaka, przeciwnika widać, tylko trzeba umieć patrzyć a to, że środowisko ulega zniszczeniom tylko powoduje, że nie da si kampić. W dachu gdzie jest małe okienko dla snajpera możesz zrobić duża dziurę z granatnika i już będzie go widać jak na dłoni. Ba przy odpowiednio zmasowanym ogniu można zwalić cały dom (z Marcusem broniliśmy się dobre 3 minuty w stodole przy fladze, ale w końcu dom nam na łeb zawalili i się skończyło ^^ ). Wymusza to inne i dużo ciekawsze taktyki walki niż CoD.
- Snajperami nie jest wcale prosto grać, każda klasa ma swoje mocne i słabe strony. Naprawdę warto w drużynie mieć różne specjalizacje no i walczyć drużynowo. To naprawdę widać a gra to promuje i ułatwia.
- Balans broni jest niezły, zwłaszcza obecnie. Ponadto gra się tak jak CoD jedynie w trybie Hardcore inaczej strzelasz i strzelasz i nic z tego nie wynika, ale to dokładnie tak samo jak w CoD.
-Pojazdy i taktyki, które wymuszają. Polowanie na czołg jest zabawą sama w sobie, kiedy skradasz się z wyrzutnią pomiędzy zabudowaniami i co jakiś czas kolejna eksplozja wyrywa dziurę w ścianie. Krążenie helikopterem nad wsią i strzelanie z Vulcanów do biegających ludzi jest również świetne, ale zazwyczaj jakiś sprytny snajper kończy ta zabawę. Generalnie pojazdy to sam fun w czystej postaci. Do tego sa dobrze zbalansowane i istnieje sporo sposobów aby je niszczyć, więc jadąc w czołgu również nie jesteś nieśmiertelny.

Reasumując mnóstwo świetnej zabawy, dynamika akcji, ciekawe nowe doznania i klimat potyczki na dużą skalę. Koniec z klaustrofobią i ciągle tym samym otoczeniem, powiew świeżości w shooterach i godny następca świetnego Modernwarfer. Jak również powód dla którego nie kupie Modernwarfare 2.

Nie daj się dłużej zwodzić CoD, zagraj w coś naprawdę dobrego :D
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Gald

• Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 10, 2010, 09:03:10 am »
haha :D Hakken :D ciekawy wywód i naprawdę interesujący, powiem szczerze zasiałeś we mnie ziarno zwątpienia w to co napisałem przedtem :D Może w innego Bad Company 2 grałem :DDDD Może faktycznie skusze się na pełną wersję, poki co jestem bardzo ciekaw gierki APB. 4 kwietnia bodajże premierka.

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 10, 2010, 11:06:23 am »
Myślę, ze grałeś w tego samego co i ja, tylko oczekiwałeś od niego tego samego co jest w Modernwarfer a te gry są jednak mocno różne. Poza tym w tryb rush/gorączka, który był w becie nie warto grać w mniej niż te 12 osób po jednej stronie, bo wtedy obrona staje się bardzo trudna (za dużo ludzi do zabicia ;) ). Tak czy inaczej polecam. Kazdy tryb to inne wyzwania i inne taktyki a przede wszystkim różne mapy. Dawno mnie już żadna gra tak nie wciągnęła. Wręcz nie mogę się od niej oderwać :)

Możesz rozwinąć skrót APB? Bo google mi jakieś głupoty wyrzuca ;)

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 10, 2010, 11:36:02 am »
Możesz rozwinąć skrót APB? Bo google mi jakieś głupoty wyrzuca ;)
chyba "All Points Bulletin" takie strzelane miejskie MMO

Offline Gald

• Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 10, 2010, 12:34:15 pm »
Takie GTA MMO, dwie strony konfliktu policjanci i gangi. Może być ciekawe, (kreacja bohatera po prostu miażdży) przykładowo z kumplami idziecie rabować bank, dwóch stoi na czujce jeden wynosi telewizory do auta, gracze którzy grają policją dostają zawiadomienie że taki i taki sklep jest rabowany, i jadą radiowozami na łeb i szyje by was rozwalić, jeśli nie dają rady komputer wysyła zapotrzebowanie o posiłki i inni gliniarze zaczynają wam siedzieć na karku :-) gra wygląda dokładnie jak GTAIV, można kraść samochody, oprócz tego kupujesz swój samochód który możesz tuningować na wszelakie sposoby, obecnie trwają betatesty na które się nie dostałem;-) Dość nietypowy MMO, no i nie trzeba płacić co miesiąc.

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 10, 2010, 12:58:16 pm »
Takie GTA MMO, ...kreacja bohatera po prostu miażdży
ja raczej w to nie pogram - ale faktycznie mnie zmiażdżyła: http://www.youtube.com/watch?v=qks1cFSPZUA

Offline katu

• Last King of Terrain
  • Użytkownicy
  • Kay-Dub
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 10, 2010, 02:57:47 pm »
... przykładowo z kumplami idziecie rabować bank, dwóch stoi na czujce jeden wynosi telewizory do auta ...

Rabowanie bankow to juz nie to co kiedys. ;>

"We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true." - Robert Wilensky

Offline Filip F.

• GTM - Starszy Mechanik
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 11, 2010, 10:06:18 am »
również zacząłem grac w Bad Company 2 - gra bardzo zacna, uzależniająca.
Oto moje ogólne wrażenie po ko 3 godzinach grania:

Jak na razie najlepszy z serii battlefieldów - wróże dużą karierę grze.
wszędzie eksplozje, obrona i zdobywanie objectivów - miodzio. No i mapy w rusz zrobione tak że akcja rzadko jest statyczna.
Ogólnie czuje się jak w filmie akcji Michaela Baya.

Snajperów mogłoby być mniej ale multiplayer FPS bez nadmiaru snajperów to utopia
najlepsze - nie ma tych debilnych akcji z chordą nakoksowanych nożowników co są w MW2
And also, I can kill you with my brain
- River Tam (Firefly)

71 - 5

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 11, 2010, 01:04:51 pm »
No proszę Filipie, grasz i kolegom ni nie mówisz. Daj znać jak będziesz grać, wskocz na TS i postrzelamy sobie razem ;)

Co do snajperów to prawda jest taka, że w goraczce/rushu drużyna z większą ilością snajperów prawie zawsze przegrywa. Zwłaszcza podczas ataku :) Zresztą w podboju równiez nie radzi sobie najlepiej. To gra wybitnie drużynowa i snajperzy sami jej nie wygrywają :)

Offline Gobla

• Użytkownicy
  • Rasorg Goblinów
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 11, 2010, 04:34:26 pm »
No proszę Filipie, grasz i kolegom ni nie mówisz. Daj znać jak będziesz grać, wskocz na TS i postrzelamy sobie razem ;)

Co do snajperów to prawda jest taka, że w goraczce/rushu drużyna z większą ilością snajperów prawie zawsze przegrywa. Zwłaszcza podczas ataku :) Zresztą w podboju równiez nie radzi sobie najlepiej. To gra wybitnie drużynowa i snajperzy sami jej nie wygrywają :)

Jak pokazał wczorajszy wieczór, BC2 to gra bardzo drużynowa. Squad który się ogarnia, wspiera i gra z pomysłem jest straszną bronią ;)
Żeby oddać honor, system grania drużynowego wymyślił Sławek ;)

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 11, 2010, 06:14:37 pm »
podejrzewam jednak że system grania drużynowego wymyślił już ktoś wczesniej, choć teoretycznie mógł mieć na imię Sławek ;)
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Gobla

• Użytkownicy
  • Rasorg Goblinów
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 11, 2010, 10:36:59 pm »
podejrzewam jednak że system grania drużynowego wymyślił już ktoś wczesniej, choć teoretycznie mógł mieć na imię Sławek ;)

Przestań wylewać zółć, z tego poeodu że nie możesz grać... Napisz prace i dołącz, a nie niedźwiedzio - fochy strzelasz ;)