Autor Wątek: Broń drzewcowa  (Przeczytany 5701 razy)

Offline Galencrist

• Miszczu niczego
  • Użytkownicy
Broń drzewcowa
« dnia: Grudzień 05, 2009, 12:48:39 pm »
Jaki jest dobry sposób na zrobienie broni drzewcowej????
Wszysko jest śmiercionośćne śmierć czycha

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: Broń drzewcowa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2009, 01:12:42 pm »
Jeśli chodzi Ci o bezpieczne halabardy, piki, włócznie - to nie ma dobrego sposobu, przynajmniej nie na Orkon - ponieważ nie bardzo da się zrobić takową broń, która będzie miała 1.40 m długości.

Należy się cieszyć, że nie wpadł tu Koval z Picardem :P
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2009, 02:30:27 pm »
Idź się zapytaj na forum Fantazjady lub Sorontaru... tam już jakoś dorośli do tego, że naprawdę DA się to zrobić...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2009, 07:44:32 pm »
Tu jest coś drzewcowego na 130cm, lecz nie wiem czy wykonane jest odpowiednio bezpiecznie. Może i tak, jak będzie tylko do cięć a nie do pchnięć.
   http://www.primalforge.co.uk/the_battlemaster_glaive

Offline Dewie

• Użytkownicy
  • Zawodowo męczę ludzi...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2009, 08:18:06 pm »
Jeśli chodzi o bron nie Orkonową to :

-Rura pcv
-wycinamy z kartonu zarys ostrza w kilku kopiach
-wkładamy do jednego końca rurki tyle kartonowych "ostrzy" ile się da
-sklejamy butaprenem
-obwijamy pecevałkę gąbką do ocieplania budynków, łączymy to jakoś i malujemy na brązowo 
-oklejamy "ostrze" otuliną ewentualnie resztkami gąbki jeśli chcemy zachować efekt "ostrza"

to by było na tyle, w zasadach orkonowych jest zapisane że broń nie może przekraczać 140 cm bodajże, mimo wszystko strażnik czegokolwiek bez Halabardy nie wygląda jak strażnik      O0
Nie czuję się bezpiecznie...nigdzie...

Offline Morhołt

• Użytkownicy
  • Oto nadchodzi Wiek terroru
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2010, 04:49:44 pm »
osobiście można by wprowadzić , ja nie mam nic przeciwko ( jedynie pcv już przy 140 cm wygina się do tego stopnia że trafienie  czego kolwiek to zwykły fart )
"Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, któr

Offline Galahad

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:48:20 am »
Jak widzę zasady długości broni się zmieniły bo w mechanice na 2011 były dopuszczone włócznie do 180 cm. W takim razie mógłby się ktoś podzielić z czego zrobić sam drzewiec żeby był w miarę sztywny . Przypuszczam, że  sam drzewiec też musi być oklejony otuliną.

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2012, 10:10:21 am »
Przypuszczam, że  sam drzewiec też musi być oklejony otuliną.

Tak, cała broń musi być "bezpieczna".

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2012, 12:12:30 pm »
Wewnątrz rurki PCV puścić włókno szklane (luz zabezpieczyć taśma papierową/malarską i potem przykleić jedno do drugiego butaprenem), lub samo włókno, ale wtedy większa średnica fi > 10mm być może nawet 12mm. Wtedy całość drzewca musi być zabezpieczona otuliną lub karimatą i to zabezpieczenie też musi być grubsze. Już nie tylko ze względu na potencjalne ciosy, co dla usztywnienia konstrukcji.

Mimo dopuszczenia w mechanice włóczni, żadna się na GG nie pojawiła. A przynajmniej ja nie zauważyłam takowej. Co też oznacza, że nie ma za bardzo doświadczeń by powiedzieć która konstrukcja się sprawdziła a która nie.

Kupne bronie drzewcowe (lateksowe) są w całości wykonane na włóknie szklanym, co wg, mnie jest niezła sugestią co do jakości tego patentu konstrukcyjnego.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2012, 12:16:26 pm »
Ja bym jeszcze pomyślał o bambusie jako wypełnienie ;)

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2012, 12:27:20 pm »
Były jakieś wątpliwości z tym związane?

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2012, 01:05:13 pm »
Pytasz czy stwierdzasz?

Bambus jest szeroko stosowany od wielu lat, niezależnie czy kontrolujący je znajdują i odrzucają, czy nie znajdują i odrzucają.

Bambus przy włóczni, niema problemu rozwalających się boków które mogły by podstępnie wysokoczyć przez otulinę aby uciąć głowę walczącym. Więc jako materiał nadaje się w pełni.

Zwłaszcza że jest mniej giętki od pcf z wsadzonym do nich rdzeniem  O0, co wydaje mi się jakimś mega poronionym pomysłem bo wymagało by raczej napchania rdzeni do pcv aby w ogóle mogła być mowa o usztywnieniu w ten sposób czegokolwiek.

W każdym razie kilka nielicznych włóczni w 2001r. w tym moja które nie wędkowały były zbudowane właśnie na bambusie. A i wędkowanie nigdy nie było problemem włóczni w walce, a to że broniący się najczęściej cios włóczni zbijał sobie na twarz albo krocze.

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2012, 01:46:56 pm »
Hm.. w sumie, skoro ciosy można by było zadawać tylko "ostrzem" osadzonym na szczycie broni drzewcowej to czemu by nie dopuścić bambusa? Drzewce musiałoby być zabezpieczone przed uszkadzaniem innych bezpieczniaków no i koniec kija powinien mieć jakąś kulę z gąbki żeby nikomu przez przypadek nie rypnąć w twarz.
there's too much blood in my alcohol system

Offline Galahad

• Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2012, 01:56:43 pm »
Rzeczywiście bambus wydaje się dobrym pomysłem. Chyba w tym kierunku pokombinuję. A jak uważacie użycie sosnowego kija obłożonego karimatą przejdzie(normalnie sosna nie nadaje się na drzewcówki ale tutaj przy małej sile uderzeń powinna spokojnie przetrwać) oczywiście też przy założeniu że uderzamy grotem. Opcję z grubym włóknem szklanym rozważałem ale niespecjalnie mam pomysł gdzie dostać takiej długości pręt.

Offline miriada

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnego Gryfa
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2012, 01:57:33 pm »
My robimy długie bronie z bambusa owiniętego sznurkiem, albo oklejonego taśmą izolacyjną. Czasem zdarza sie pcv, ale też owinięta.
A ostrze to porozcinane na pół otuliny przyklejone do siebie na dwustronną taśmę, oraz wyprofilowane na kształt ostrza.

Noc nikomu się od tego jeszcze od paru lat nie stało, a walczymy często. Moja halabarda miała 2m 20cm i była świetna! :P