Autor Wątek: jakie LARP-y znacie??  (Przeczytany 2106 razy)

Offline Valair

• zwierzoczłek wędrowca
  • Użytkownicy
  • I AM THE GREAT CORNHOLIO!!!!!!!
jakie LARP-y znacie??
« dnia: Styczeń 06, 2010, 06:51:59 pm »
tak jak mówi tytuł i może znacie taki LARP na, który może pojechać czternastolatek
Początek jest końcem, z chaosu przeistoczy się w chaos.

Offline apollyon

• Użytkownicy
Odp: jakie LARP-y znacie??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2010, 07:21:49 pm »
Woodstock- będzie jak znalazł na rok przed orkonem... to najlepszy wiek do jechania na takie spędy...

a na serio to Fantazjada...

[MOD apollyon ON]a sam temat przeniosę do działu Dookoła RPG [MOD apollyon OFF]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 07:25:44 pm wysłana przez apollyon »
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Edain

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 08:26:08 pm »
Bo ja wiem, Grojkon też bym polecał. Niedaleko, bo w Bielsku a i chyba nie ma wymagań wiekowych (jesli się myle, popraw mnie Krauchu.). Ale nie polecałbym z nami wychodzenia do Kurczaczka :D kto byl, ten wie

Jest Konfuzja w Krakowie.

Jest Pyrkon, ale nie wiem jak z wiekiem.
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...

Offline Wircyn

• Użytkownicy
    • Przemyska Gildia Fantastyki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 08:31:48 pm »
Przede wszystkim napisz skąd jesteś , chyba ze chcesz jeździć po całej Polsce wtedy ok.

W wielu miastach często organizowane są larpy w których niema ograniczenia wiekowego, najlepiej zacząć od właśnie takich, pojedynczych i krótkich. Jeżeli zaś mówisz o konwentach larpowych lub gdzieś gdzie jedziesz na dłużej niż jeden dzień to w grę najczęściej wchodzi opiekun który musi cię mieć pod opieką. Z większych imprez to tak jak pisze AP Fantazjada ale jest tez kilka mniejszych konwentów które zabiegają o uczestników w każdym wieku. Proponuje zajrzeć np tutaj: http://www.larp.pl/Kategoria:LARP

Skoro o tym mowa to moge tez zareklamowac konwent uniwersum Warcrafta i duży larp terenowy World of Warcraft w Przemyślu, który odbędzie się końcem maja. (zapewne 21-23) Do końca miesiąca ruszy strona internetowa konwentu.  

Offline Vistim

• Szalony i Niezrównoważony
  • Promo
  • Użytkownicy
  • I think You know...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:25:03 am »
Najlepiej będzie chyba przejrzeć np. Informator Konwentowy i na stronach szukać ograniczeń wiekowych. Mi chwilowo na myśl przychodzi tylko Fanta (choć i tak nie wiem, czy się nie mylę - sprawdź sobie). Chyba na każdym konwencie jeśli nie masz skończonych 18 lat, to potrzebny jest opiekun/zgoda opiekuna.
life sucks. music doesnt.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:51:54 am »
http://www.fantazjada.pl/content/view/12/97/
Ważne!

Fantazjada jest LARP-em przeznaczonym dla osób, które ukończyły 16 lat. Jednak niepełnoletni uczestnicy muszą spełnić dodatkowe wymagania zawarte w dziale „małoletni”.

http://www.fantazjada.pl/content/view/21/104/

Offline Kamil Rauch

• Krauch
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:59:22 am »
Jeszcze nie ustaliliśmy progu wieku na kolejny Grojkon. Zasadniczo to impreza ogólnotematyczna, ale LARPów będzie sporo.

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2010, 10:30:23 am »
Albo zamiast larpów/konwentów rozejrzeć się za obozami/koloniami RPG. Są przeznaczone dla uczestników zazwyczaj do 18 lat, organizacyjnie działają na zasadzie obozu młodzieżowego (pełny zakres ubezpieczeń uczestników, wyżywienie, zakwaterowanie, 24h opieka wychowawców). Ma to wszelkie zady i walety zorganizowanych wakacji, jak i część wad i zalet konwentu/larpa.

Przykład z okolic Wawy - http://www.rpg.btorion.pl/

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady