Autor Wątek: Wiewiórka  (Przeczytany 5108 razy)

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
Odp: Wiewiórka
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 01, 2010, 09:03:33 am »
Wiewiórka jest pod ochroną prawną więc nie wolno jej hodować bez zgody ministra... tyle że polskie prawo jest pod tym względem dość dziurawe i mało skuteczne. Nie mniej nie chwal się tą wiewiórką za bardzo bo trafisz na jakąś nieżyczliwa osobę i narobi Ci problemów.
Jeżeli chcesz ją sama wychować to musisz mieć świadomość że nie jest to milutkie zwierzątko tylko dzika bestia uwięziona w małym przyciasnym futerku. Jak podrośnie troszkę to zaczną się harce i to bardzo nieznośne dla domowników. Tak poza tym do dość miłe zwierze:)
Odnośnie oddania do zoo to nie wiem czy by ją tam przyjęli,  nie każde zoo przyjmuje dzikie zwierzęta.
Nie wiem jak w twoich stronach ale w Katowicach (Piotrowice konkretniej jeżeli mnie pamięć nie myli) leśniczy prowadzi taką małą przechowalnie dla zwierząt w której leczy się dzikie sarny i inne zwierzęa po czym wypuszcza jeżeli to tylko jest możliwe. Może warto by zapytać właśnie w lasach jakiegoś leśniczego.
Zawsze możesz wziąć na siebie ten cały trud i zostać wiewiórczą mamą zastępczą. Ale wtedy musisz zasięgnąć rady fachowca, najlepiej weterynarza.
A tak na początek to jeżeli chcesz ją karmić mlekiem to to z kartonów nie jest najlepszym pomysłem. To że człowiekowi nie szkodzi to tylko za sprawą, że się już do niego przyzwyczaił, dzikie zwierzęta nie reagują na nie zbyt dobrze.
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć
Leśniczka mówiła mi że kocha mnie

Offline Magda

• Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 01, 2010, 09:10:18 am »
Wiewiórka jest pod ochroną prawną
Dlatego też nie radziłam zanosić jej do weterynarza.
nie jest to milutkie zwierzątko tylko dzika bestia uwięziona w małym przyciasnym futerku
Święte słowa ^-^. Dlatego jak ją odhodujesz, to pewnie zwieje przy pierwszej okazji, więc się nie przejmuj co z nią dalej robić.
Between two evils, I always pick the one I never tried before. - Mae West

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 01, 2010, 10:09:48 am »
... i pewnie futerko ma takie milutkie...
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2010, 12:15:29 pm »
Śliczna ta wiewióreczka. Jak już się stało, że Mery się nią opiekuje to dobrze, terasz grunt żeby się nią opiekować właściwie.

I teraz tak (cytując za znajomą z weterynarii): "no na 100% powinien ją zobaczyć wet. młoda wiewiórka ma małe szanse na posiadanie wścieklizny, ale nie takie przypadki już widziano więc tym bardziej wet i ostrożność mile widziana. Tak na chłopski rozum to ja bym chyba kupiła mleko do karmienia kociąt, ale nie wiem czy rzeczywiście jest lepsze - takie mam tylko przeczucie, a to i tak powinno się u weta kupić.. poza tym jeśli mała jest przeziębiona to i tak musi dostać leki bo maluchy są bardziej wrażliwe"

Dobrze też byłoby ją trzymać tak jak się trzyma w domu tchórzofretkę, albo norkę - więc duża klatka (duża, to znaczy ponad 1,2m w każdym wymiarze) z gałązkami do wspinania się w środku, z dziuplą, z karmnikiem, z miejscem na odchody (szczury i fretki chętnie korzystają z kuwety umieszczonej w klatce, wiewiórce też może to pasować, większość zwierząt nie lubi żyć we własnych odchodach).

Napisz potem jak Ci się opieka na Małą Rudą udaje :)

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2010, 12:38:20 pm »
Teraz pytanie jak rozpoznać weta? Znaczy ile może mieć tych orkonów aby już go uznać wetem, a nie weciątkiem albo misiem po 1 orkonie.

Offline Vistim

• Szalony i Niezrównoważony
  • Promo
  • Użytkownicy
  • I think You know...
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2010, 12:58:08 pm »
Musi zaliczyć 6 gier głównych. Później to już tylko larpy poboczne w sumie...
life sucks. music doesnt.

Offline Biraxa

• Mery!
  • Użytkownicy
    • Zdjęcia
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2010, 08:56:38 pm »
Byłam z małą u Weta właśnie (info dla Bestii, pokazywał mi swoją ostatnią kartę postaci i powiem, że pod wrażeniem byłam, to prawdziwy wet! Chyba że mnie bezczelnie oszukał i miał zajebiście dobre przebranie), wydaje się zdrowa, co może mieć to tylko rzeczywiście lekkie przeziębienie, dostałam witaminki i antybiotyk dla mniej.
Co do mleka, kozie w zupełności wystarczy z tego co się dowiedziałam, a że kozy mieszkają 6 metrów ode mnie to mam mleka pod dostatkiem  ;D
Klatkę urządziłam jej bardziej bajerancko niż swój własny pokój więc tym się nie trzeba przejmować już.  ^-^

Ogólnie to jeśli wszystko będzie z nią dobrze przez kolejne 15 dni to spokojnie mogę ją wypuścić po upływie tego czasu.
Kamień z serca spadł. :)
"Czasami ma się ochotę Ci przy*ierdolić, ale zamrugasz rzęsami i ręce opadają."

Offline Morhołt

• Użytkownicy
  • Oto nadchodzi Wiek terroru
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2010, 01:56:19 pm »
chętnie przyjmę tą wiewiórkę  ;D podobnie inne stworzonka futerkowe ( koty itp .) można wysłać do mnie pocztą
"Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, któr

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2010, 03:34:43 pm »
Tak, rozpoczynamy akcję "Dokarm Morhołta"  >:D