Autor Wątek: Bro  (Przeczytany 11963 razy)

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
Bro
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 06, 2006, 10:30:04 pm »
No jak to, a takie zwiewne elfie wojowniczki-niewolnice to nie chodz w muslinowych wdziankach dla radoci swego wadcy
Poza tym, to e si jest na diecie, nie znaczy, e nie mona zerkn na menu :D
A eby nie byo offtopu, to pytanie jak najbardzoiej powane mam: jak traktowa kos bojow w kategorii broni orkonowej Jakby nie patrzec taka kosa zadaje obraenia kute, czyli jak bro krótka, mona ni dziaba. Ale, czy ogranieczenie dugoci broni bdzie si liczyc wtedy od drzewca do ostrza, czy liczc sam dugo ostrza (chodzi o rozstrzygnicie, czy tak kos mona kogo dziabn, czy tylko chlasn :-) )
Oczywicie ograniczenie d. cakowitej bdzie przesteone:-)

Offline Shiva

• Samozwańczy Org-zadymiarz
  • Administrator
  • Użytkownicy
Bro
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 06, 2006, 11:15:41 pm »
Tzn. Moim zdaniem (jeliwolno mi sie wypowiedzie) okropn krzywd mona komu zrobi nie trafiajc go ostrzem, tylko drzewcem. kosa wyglda (mniejwicej) tak. _,_) a jeli ktu sie dostanie _,_tu) Moe by nieciekawie, ale to wsio jeszcze zaley od sposobu walki. Jeli umiesz czym walczy, czy to kos, czy acuchem, to wszystko wyglda innaczej...

"Takie jest moje zdanie"
"Nie, nie jestem Ania."

Offline Morf

• Król Niechcemisięlandii
  • Użytkownicy
Bro
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 06, 2006, 11:22:36 pm »
Chyba, e ca "rkoje" obijesz dokadnie otulin, a ostrze bdzie z gbki. Cae.
Z zawodu leń, z zamiłowania pożeracz słodyczy, z powołania - niewolnik. Brytfanna lasagne dziennie, oto moja cena.

Offline Shiva

• Samozwańczy Org-zadymiarz
  • Administrator
  • Użytkownicy
Bro
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 06, 2006, 11:51:31 pm »
-----------|---------)
                          (
                          )
                          (  

Hehehe... cae z gbki ma tendencje do robienia fal... tak jak moja "szpada"
"Nie, nie jestem Ania."

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
Bro
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 06, 2006, 11:56:33 pm »
Nah, jak kos wykona i zabezpieczy wiem i ju mam wszystko opracowane, bole nie bdzie. Pytanie waciwie odnosi si do klasyfikacji takiej kosy jako jaki typu broni i czy ze wzgldu na specyfik teje, biorc pod uwag, e bdzie toto wietnie zabezpieczone kacz mikkoci ("jest miciutki jak kaczuszka ;-) ") mielibycie obiekcje oberwa/dopuci takkos do gry, ze zrgldu gównie na jej wymiary, a nie na potencjalne zagroenie jakie sprawia. Das ist alles:-)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Bro
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 07, 2006, 12:10:28 am »
Na Orkonie byway ju kosy. Niewiem jak z dopuszczeniem w tym roku, ale... jeeli dobrze umowytujesz posiadanie ba umiejtno walki czym takim (bo chop ci, zetnie, ale z gociem co ma miecz ju nie tak atwo kos walczy), wybulisz za nia potem PT. wszystko zaley czy bdzie to bezpieczne, czy bdzie to przemylane pod ktem motywacyjno/merytorycznym.

Taka jest moja opinia.

Podejewam, e jeeli napisze e wnuk Aragorna co by w szkole walki mnichów gdzie gówn broni byy nadzia rolnicze i ..... no chyba nie musze komentowa.

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
Bro
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 07, 2006, 10:39:03 am »
Jak dla mnie, mimo e fajny poys, jest to jedenak jedna z niebezpieczniejszych broni w uyciu.

Po pierwsze trzeba robi wiksze zamachy ni mieczem, po drugie wikszo trafnie to bed sztychy kocówk - co przy takiej dugoci broni i jej pdzie bdzie niebezpieczne - dlatego wanie nie ma dwórcznych wóczni którymi mona pcha - za du byo trafie w gow , gardo itp. a kontrola trafienia w jaki konkretny punkt czym takim bdzie ma, wic w gow czy ucho nie raz kt zarobi, albo pod kolanko i srrrru na skaki.

A czy dopuszcz... chwilowo to nie moje zmartwienie :) Jeli orgowie bd mieli do ciebie zaufanie, to moe...
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
Bro
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 07, 2006, 12:11:32 pm »
Hmm... Chcesz uywa kosy rolniczej jako broni Prosz o cho odrobin realizmu wszak czym takim nie da si walczy (cho naturalnie da si zabi). Pomijajc ju naturalnie kwesti bezpieczestwa. Jeeli ju mowa o kosach bojowych to tylko postawione na sztorc no i limit 140 cm.
A jak wyliczy ilo centymetrów kosy zwykej Chyba tylko drzewce + dugo ostrza, a w takim wypadku to raczej sierp wychodzi. Mona tylko po co
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Bro
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 07, 2006, 12:43:31 pm »
Zgodnie z zasadami taka bro nie moe by dopuszczona, bo nie sposób unikn ciosów kocówk ostrza, czyli sztychem, a bro duga i dwurczna nie moe uderza sztychem. Musiaoby to mie cakowit dugo broni krótkiej, czyli 80 cm. Take moecie sobie robi "minikosy", albo "koski"! W sam raz dla takiej mierci, co przysza po chomika...

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
Bro
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 08, 2006, 09:38:07 pm »
No i o takie odpowiedzi wanie mi chodzio! Spasiba:-)

Offline Isgaroth

• Użytkownicy
Bro
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 20, 2006, 09:57:40 pm »
Aha, zeby nikomu nie przyszo do gowy kleic trójnika/czwórnika do reszty technicolem... bawiem sie 3 dni nad mieczem, sklejony trójnik tehcnicolem, dopiesciem poczym poszedem przetestowac... Po pieciu pyknieciach sie zama :shock: Potem jak ekspertyze zrobiem to tehcnicol tak przezar rure ze miaa ona twardos mneij wiecej gumy i bya diabelnbie krucha... (Dzisiejsze doswiadczenie)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Bro
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 21, 2006, 08:56:10 am »
Generalnie w wikszoci przypadków, robienie mieczy na trójnikach - czwórnikach to zy pomys. trzeba si mocno napoci eby takie co wytrzymao duej. Osobicie dawno ju zarzuciem, robienie na czwórnikach czago kolwiek, poza instalacj wody w domu :P.

A na jelec znacznie badziej nadaje si dobrze uformowana tektóra. przy wzmoznieniu, tam jak gbk, 1 mona znacznie fajniejsze ksztaty jelca osign 2 miecz ma mae szanse na to e si zamie.