Autor Wątek: Seriał Fantasy  (Przeczytany 9832 razy)

Offline Saszka

• Użytkownicy
  • szczoteczkowy konfident / troll rasorg
Seriał Fantasy
« dnia: Sierpień 29, 2010, 04:05:16 pm »
Witam wszystkich orkonowiczów :)
Od jakiegoś czasu , powstaje w Polsce seriał fantasy.
Zdjęcia do  pilota (54 min)  już są w połowie nakręcone.
Ludzie związani z produkcja wkladają cale serce , wolny czas i własna kasę żeby nie powstało kolejne g...o typu Wieśmin...
Sporo osób zaangażowanych produkcyjnie  lub statystujących , znacie  ( ciekawe czy w filmie rozpoznacie ? :) )
Na zeszłorocznym Orkonie miałem okazje brać udział w pewnym wieczornym wydarzeniu (o którym sie nie opowiada) , tuz przed grą główna.
Widowisko które zobaczyłem , było tak doskonałe , tak klimatyczne ,osiągniete tak niewielkim nakładem finansowym ,  przy dobrej chęci i pomysłowości, że byłem zachwycony . Ja osobiście bardzo chciałbym zobaczyć coś takiego w filmie.Być może autorzy serialu , będą chcieli coś podobnego nakręcić .
W związku  z czym  chciałbym się dowiedzieć czy można liczyć na waszą pomoc , twórczą ,aktorską ,  graficzną ,scenograficzną ...
Wtedy będę wiedział na ilu ludzi mogę liczyć , w jakim zakresie , kiedy , gdzie , jakie  rekwizyty należy wykonać , jaką scenografie zbudować ...

« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 09:08:20 pm wysłana przez Saszka »
71:5

Offline Micowhy

• Yyyyy....
  • Użytkownicy
  • Także tego...
Odp: Seriał Fantasy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2010, 05:27:12 pm »
A skąd weźmiesz aktorów, którzy uciągną Ci główne role, a poza tym zrobienie scenografii to w cale nie takie chop siup. Do tego też trzeba profesjonalistów. No i napisanie profesjonalnego scenariusza filmowego to nie jest byle zrobienie LARPa. Nie chce się czepiać, ale filmu amatorskiego nie nakręcisz tak dobrego, żeby był lepszy od wiedźmina, w którym grali na prawdę wielkiej klasy aktorzy:) A poza tym na prawdę trudno jest zrobić coś dobrego pisząc historie i scenariusz pod film niż zrobić film pod dobry scenariusz. Takie moje zdanie, no chyba, że się mylę:)

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2010, 07:45:22 pm »
Miki, stary... Skasuj tego posta... Nawet nie chce zaczynać tłumaczenia dlaczego... (Bynajmniej nie chce by to brzmiało jakkolwiek nie miło)

Offline Saszka

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2010, 08:31:11 pm »
Drogi przyjacielu Micowhy, gdybyś przeczytał dokładnie to co napisałem , to byś wiedział że zdjęcia już trwają ,co oznacza że obsada aktorska na główne role od dawna już jest.
Większość aktorów , to są znani aktorzy dubbingowi , głos których na co dzień możesz słyszeć w tv lub grach , część aktorów jest z teatru , a kilku ,świeżo po szkole teatralnej lub filmowej , oraz wyjątkowo utalentowany  kolega który dopiero zdał egzaminy  do szkoły teatralnej. W rolach 2 planu można zobaczyć znanych muzyków , kaskaderów , a nawet  dwóch panów reżyserów.
Nie wiem dlaczego założyłeś ,że jest to produkcja amatorska,ale masz błędne założenia. Pan reżyser ma na koncie kilka filmów animowanych , oraz reklamowych .Operatorzy i dżwiękowcy są z wyższej półki.Jak na razie 6 specjalistek od charakteryzacji dają sobie ze wszystkim radę, a kostiumami zajmuje się znana Galeria .Póznejszą postprodukcją również zajmą się fachowcy ,w kilku znanych  studiach .  Jeśli chodzi o scenografię , to masz rację , nie jest to takie chop siup (o czym też ,chyba nie pisałem nigdzie).Ale po pierwsze nie budujemy Rzymu , tylko na gotowej lokacji wprowadzamy korekty scenograficzne ,a po drugie mamy tez ludzi od scenografii , którzy maja przegląd mejsc pasujących do zdjęć oraz doświadczenie plastyczne :)
No i napisanie profesjonalnego scenariusza filmowego to nie jest byle zrobienie LARPa.
Tutaj chciałbym powiedzieć parę słów w obronie ludzi którzy przygotowują LARPy .Znów po pierwsze jest różnica pomiędzy "byle" LARPem ,a dobrym LARPem .Tak jak i pomiędzy dobrym scenariuszem a "profesjonalnym " scenariuszem.Latwej jest napisać żenujący scenariusz profesjonalny (obejrzyj sobie chociażby L jak LOVE ) niż zrobić dobrego  LARPa z szerokim rozmachem .Po za tym w dziedzinie fantasy , nie znam w Polsce lepszych specjalistów niż ludzi z tego forum . Gdyby podczas kręcenia Wieśmina ,
(gdzie mieli pieniądze , doskonały scenariusz, nazwiska ) zasięgneli właśnie u fanów pomocy ,to był bo to hit ...
Co się tyczy scenariusza,  to nikt nie kręci filmów bez scenariusza. Chodzi Tylko o nakręcenie paru scen  do jednego z odczynków .

) A poza tym na prawdę trudno jest zrobić coś dobrego pisząc historie i scenariusz pod film niż zrobić film pod dobry scenariusz.
W..I...E...Ś..M..I..N
mógłbym podawać jeszcze wiele innych przykładów ,ale celowo użyłem tylko tej pozycji (najbardżej bolesnej ,chyba)

A tak na koniec , to chciałbym tutaj uzyskać pomoc , a nie wdawać się w szermierke słowną .

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2010, 09:02:55 pm »
Khordis chyba właśnie czegoś takiego chciał uniknąć ;P

Cześć Saszka ;)

Offline julka

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2010, 09:20:15 pm »
a gdzie krecony jest ten serial?w jakich okolicach itp itd? mysle,ze na jakas pomoc,przynajmniej slowna zawsze mozesz liczyc...
nie jestem wymyślonym ludzikiem...:P

Offline Saszka

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2010, 09:27:39 pm »
Zdjęcia do serialu powstają na terenie Mazowsza :)
Na razie były zdjęcia w Koszelówce  pod Płockiem , w skansenie w Sierpcu , oraz w Cierszewie koło Płocka .Więcej narazie powiedzieć niemoge :)

Offline anathema

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:17:41 am »
Chętnie pomogę.
a.k.a Sunny Sanchez

Offline Saszka

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:23:18 am »
O, Aga :) Super sie ciesze . Zapisuje Cie na liste chętnych do pomocy !
Bede Cie męczył na pw  ;D

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:27:22 am »
Saszka o jaka pomoc Ci chodzi? Co trzeba robić gdzie ile czasu to zabierze i ile pieniędzy?
Bez konkretów to poważnie trudno Ci odpowiedzieć
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2010, 10:12:50 am »
właśnie
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Saszka

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2010, 10:21:08 am »
Cześć Schamanie ! Generalnie żeby nie ponosić już żadnych dodatkowych kosztów ,takich jak zakwaterowanie, transport , wynajmowanie busów   to najlepiej  realizować sceny w okolicach Warszawy.Od razu mówię że chcę zrobić rozeznanie  jako scout produkcyjny, czy w ogóle jest to możliwe.
Czysto teoretycznie, Saszka robi konkurs dla fanów znanego i lubianego serialu na pomysł na jeden odcinek  ;D
Wtedy widzowie nadsyłają swoje pomysły   na ten jeden odcinek , a reżyser i scenarzyści wybierają najlepsza wersje, dostosowują do realizacji i kręcą odcinek :)
Potraktujmy właśnie w ten sposób ten temat .( co by było ,gdyby)
A więc wtedy potrzebni są ludzie którzy wymyśla przygodę (rozpisaną na sceny ) , przy czym można wymyślać pojedyncze sceny , a potem ładnie złożyć w całość.
Wizualizacja koncepcji .Jakieś szkice ...
Zaprojektowanie kostiumów i scenografii ...Szkice ....
Wykonanie tychże kostiumów ...
A następnie  przyjechanie na plan i odegranie tego co się wymyslilo .
W tym zakresie potrzebna jest pomóć.
I kążdy kto ma ochote , w tym czym się lepej czuje w tym niech spróbóje pomóc.
Do charakteryzacji mamy 6 - 8 charakteryzatorek do pomocy.Jesli chodzi o kostiumy , to też jest kilka osób któzy tym sie zajmują .

Kasę jakąś tam od sponsorów własnie negocjuje ,ale nie moge nic na ten temat napisać na forum publicznym :)Ile czasu potrwa realizacja i kiedy ? Kwestia tego co wymyslimy , i kiedy kto ma wolne terminy . Generalnie wszystko do obgadania na żywo naprzyklad w cafe Paradox .

Offline Saszka

• Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2010, 10:23:06 am »
A tutaj jest troszke o tym co juz zrobione ,przyjrzyjcie sie ,oceńcie .

http://www.facebook.com/Druzyna
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2010, 10:29:15 am wysłana przez Saszka »

Offline Arawath

• Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:11:02 pm »
Jeśli szukacie jeszcze jakiegos fajnego miejsca do kręcenia pod Wawą to polecam Czersk. Zamek to w sumie ruina, ale ma trzy wieże, most, bramę i 2/3 murów, a wieża bramna ma trzy bodajże sale, więc coś się nakręcić da...
Drużynka Battle chłopów! Brać swoje dwuręczne miecze po dziadkach, i do ataku!

-Arrr...!

Po wyczynach z wampira, nazwany UPĄ przez Gaxa i Grajasa...

Najfajniejsza postać: Hobbicki kapłan Tymory. Drowy załatwiam od zaraz, demony w trochę dłuższym terminie....

http://www.lordswm.com/?rid=3

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:12:32 pm »
Na zeszłorocznym Orkonie miałem okazje brać udział w pewnym wieczornym wydarzeniu (o którym sie nie opowiada) , tuz przed grą główna.
Widowisko które zobaczyłem , było tak doskonałe , tak klimatyczne ,osiągniete tak niewielkim nakładem finansowym ,  przy dobrej chęci i pomysłowości, że byłem zachwycony . Ja osobiście bardzo chciałbym zobaczyć coś takiego w filmie.
No nie gadaj, chciałbyś sfilmować... "Kłodę"? :o ;)

Na zdjęciu w gazecie płock - poznaję Greya. 8)

Powodzenia!