Autor Wątek: Autorski Podręcznik do DnD  (Przeczytany 3777 razy)

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
Odp: Autorski Podręcznik do DnD
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2010, 11:00:01 pm »
Jesteś moim bogiem.
Zgłoś się do mnie na Orkonie po czteropak browara.
Kocham cię.
Dziękuję.
Niech stracę. Sześciopak.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2010, 08:54:54 am »
faktycznie- warto zapłacić takiemu tłumaczowi...  że chodzi ci o wersję 3,5M

wersja dla munchkinów... gdyby któryś gracz wyciągnął mi jakieś dodatkowe pierdoły ponad podstawkę, to by na niego kowadło spadło...

Czary które są w dodatku o planach, tome of blood to absolutne przeładowanie postaci, która wywraca konstrukcje świata na drugą stronę...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline TomaK

• DOHTOR
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 03, 2010, 07:53:47 pm »
Hmm... 'najogólniejsza errata' i tak się sprowadzi do przelatywania wszystkich ważnych klas, atutów i czarów w wszelkich podręczników i spisywania ich poprawionych wersji, tudzież poprawionych fragmentów... czyli mniej więcej tak jak pisałem.

Co ciekawe, z mojego doświadczenia z modyfikowaniem zasad DnD 3.0 i 3.5 jakoś zawsze tak wychodziło, że po jakimś czasie okazuje się, że genialne nowe idee tak naprawdę są zawarte już w systemie, tylko niewidoczne od razu. Podam taki przykład, który przychodzi mi do głowy w tej chwili:

Zdawało mi się kiedyś, że siła nie powinna dawac równego bonusu do trafienia i do obrażeń. Że mimo to, iż bonus do trafienia z siły reprezentuje tak naprawdę fabularne zwiększenie szansy na przebicie pancerza i zadanie na tyle poważnej rany, żeby miała przedstawienie mechaniczne, ciągle relacja 1 do 1 bonusu do obrażeń i do trafienia z siły wydawała mi sie nieodpowiednia w wielu przypadkach. W przypadku, dajmy na to, giganta wywijającego z ogromną siłą nabijaną kolcami maczugą. O wiele ładniej by wyglądało, gdyby taki trafiał bardzo rzadko, ale zadawał naprawdę poważne obrażenia, a nie pokonywał bohaterów serią celnych i stosunkowo słabych ciosów. Dlatego też zmniejszyłem bonus do trafienia z tytułu siły o połowę, o tyle samo zwiększyłem bonus do obrażeń. I w sumie nie było to takie głupie rozwiązanie, tyle, że okazało się później, że w grę jest przecież wbudowany łatwo dostępny i powszechny atut, który doskonale sprawdza się w roli modyfikowania bonusu do trafienia w stosunku do obrażeń - Power Attack...

Nie zmienia to faktu, że pewnie można poczynic ciekawe modyfikacje mechaniczne. Tyle, że DnD 3.5 to system bardziej przemyślany i spójny niż się może wydawac, i takie modyfikacje nie sa ani łatwe do opracowania (aby miały sens), ani bezpieczne (aby szlifując jeden aspekt systemu, nie robiły bałaganu w innym).

wersja dla munchkinów... gdyby któryś gracz wyciągnął mi jakieś dodatkowe pierdoły ponad podstawkę, to by na niego kowadło spadło...

Czary które są w dodatku o planach, tome of blood to absolutne przeładowanie postaci, która wywraca konstrukcje świata na drugą stronę...
Możliwe, ale niektóre dodatki wnoszą fajne rzeczy bez burzenia równowagi, np (bodajże) Player's Handbook II daje wiele bardzo ciekawych atutów dla zwykłych fighterów, którzy dzięki nim stają się ciekawszymi i bardziej grywalnymi postaciami.
- wiem, że nic nie wiem -
...ale i tak będę nosił damskie torebki!

Offline Polisam

• True fork keeper. Archdruid.
  • Użytkownicy
  • Unleash the power of truth!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 04, 2010, 07:34:52 am »
Jesteś moim bogiem.
Zgłoś się do mnie na Orkonie po czteropak browara.
Kocham cię.
Dziękuję.
Niech stracę. Sześciopak.

Dlaczego mam wrażenie, że to do mnie i dlaczego chce mi się uciekać? :-[
Mighty Fork has tremendous power!
Mojżesz się zgłasza! Dopóki są jakieś kanapki do dostania :D

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 04, 2010, 12:01:00 pm »
Hmmm...
Boisz się browaru..?

Offline Polisam

• True fork keeper. Archdruid.
  • Użytkownicy
  • Unleash the power of truth!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2010, 03:40:53 am »
Nie, browar zawsze chętnie, ale boje się kropek po każdym zdaniu... :P
Mighty Fork has tremendous power!
Mojżesz się zgłasza! Dopóki są jakieś kanapki do dostania :D

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2010, 01:44:40 pm »
Damn>.<
Mój sposób pisania postów zawsze sprawia problemy>.<
No to prostując:

@Polisam: Dzięki że wyjaśniłeś to za mnie bo ja mam skłonność do pisania postów które tylko ja rozumiem  ;)