Autor Wątek: Fornost IV  (Przeczytany 1601 razy)

Offline Gandi

 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 12
Fornost IV
« dnia: Marca 19, 2011, 12:47:12 am »
Agent specjalny James Cole otworzył oczy. Znajdywał się w lesie, czyli zupełnie nie tam, gdzie miał się pojawić. Rozejrzał się po okolicy. Nad nim znajdywał się wielki napis „Witamy na Fornoście”. Zerknął na specjalny chronometr. ’14 lipca 2011… Cholera, znowu przerzuciło mnie w złe miejsce.’ Gromki wybuch śmiechu nadchodzący zza drzew przykuł jego uwagę. Gdy doszedł na miejsce, ujrzał plac apelowy. W jego głównym miejscu, przemawiając do zebranych osób, stał wysoki mężczyzna o poczciwej twarzy. James postanowił wmieszać się w tłum w celu rekonesansu.
- …tak więc oficjalnie witam wszystkich na czwartej edycji konwentu fantastycznego Fornost. – powiedział mężczyzna.
‘O kurde, fantaści... Może być ciężko.’
- Jest to jednocześnie pierwsza edycja w nowym miejscu, a co za tym idzie prezentująca sobą nowe wartości. Po raz pierwszy również odbędzie się u nas konkurs o tarczę Fornostu, czyli nagrodę za najlepszego larpa na konwencie terenowym. Czeka na Was mnóstwo atrakcji na czele z trzydniową Grą Główną.
‘Hmm…’ – pomyślał agent Cole. ‘Ekipa ratownicza przybędzie dopiero za dziesięć dni, a to zapowiada się całkiem ciekawie. Może zostanę tu na chwilę?’

Ciąg dalszy wraz z kolejnymi informacjami już wkrótce :)

Offline Gandi

 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 12
Odp: Fornost IV
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2011, 10:50:20 pm »
Inauguracja dobiegła końca, a agent Cole postanowił działać. Stary zwyczaj wskazywał, że zespół ratowniczy wysyłany jest w kilka dni przed czasem, w którym znajduje się zagubiony agent i zostawia wiadomość w jednym z charakterystycznych punktów. W lesie zazwyczaj jest to białe drzewo... I faktycznie - niecałe 20 metrów od niego znajdywało się wielkie, pomalowane na biało drzewo. Zawsze myślał, że chodzi o brzozę, ale faktycznie, pod wkopanym w ziemię drzewem odnalazł małą karteczkę.
"Agencie Cole. Znajdujesz się w Polsce, w Przyszowej w Beskidzie Wyspowym w pobliżu Nowego Sącza. Trafiłeś na imprezę fantastyczną Fornost, o której materiały znaleźliśmy w archiwach. Ta edycja Fornostu zapoczątkowała nowy okres wzmożonego zainteresowania fantastyką, które rozpowszechniło się po całej Starej Europie. Agencie, mamy dla Ciebie złe wieści. W archiwach były zdjęcia. Na jednym z nich widniałeś razem z uzbrojonym osobnikiem ubranym na średniowieczną modę. Byłeś na nim martwy agencie. Nie wysyłamy zespołu ratowniczego - ingerencja w czas byłaby zbyt duża. Życzymy powodzenia agencie."
Ponownie usłyszał nadchodzący z placu apelowego głos.
- Zapraszamy na Turniej Strażników. Tylko w tym trwającym przez cały Fornost turnieju zwycięzca może wygrać najlepszą spośród wszystkich nagród. Zapraszamy pod wiatę...
...Największą nagrodę? Czy mogłoby nią być życie?

Offline Gandi

 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 12
Odp: Fornost IV
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 21, 2011, 03:42:41 pm »
Zapraszamy na przedfornostowe spotkanie, które odbędzie się w krakowskim pubie Katedra 28 maja (sobota) o godz. 19:00. Jest to mniej więcej 50 dni (49 bodajże) przed rozpoczęciem Fornostu "Skarb Północy". Na stronie www.fornost.com.pl przedstawiamy program spotkania, który w tym roku postanowiliśmy nieco urozmaicić.

Ponadto, prezentujemy Wam pierwszą odsłonę programu Fornostu. Jak co roku, codziennie będziecie mieli okazję wziąć udział w larpach lub grach terenowych. Oczywiście pozostały czas przeplatany jest licznymi konkursami i turniejami, a w trakcie trwania całego konwentu odbywać się będzie Turniej Strażników z atrakcyjnymi nagrodami.

Offline Gandi

 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 12
Odp: Fornost IV
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 15, 2011, 12:52:09 am »
To już ostatnia szansa na przedpłatę! Tylko do końca tygodnia możliwe jest wykupywanie akredytacji po zniżkowej kwocie. Więcej informacji na stronie w zakładce "Akredytacja". Szczególnie zachęcamy wszystkich, którzy już wiedzą, że pojawią się na Fornoście... Bo po co płacić więcej?

Zachęcamy również do zgłaszania udziału w tegorocznej Grze Głównej. Opublikowany już został wstępniak, postacie powoli są rozsyłane, więc pora zaprezentować Mechanikę. W tym roku jest ona bardziej zróżnicowana, a przy tym bardziej wyważona. I coś nam mówi, że na grze głównej pojawi się więcej łuczników, magicznych lokacji oraz dominujących władców. Więcej w zakładce "Mechanika".

Z każdym dniem coraz bliżej Fornostu, a także coraz więcej informacji na stronie fornost.com.pl. Zaglądajcie czasem, co tam u nas słychać.

Offline Gandi

 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 12
Odp: Fornost IV
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2011, 11:50:34 pm »
//Bardzo proszę o usunięcie posta, ponieważ jego zawartość została przeniesiona do innego tematu. Dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2011, 08:36:38 pm wysłana przez Gandi »

Offline Sew

 • Trollu
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 183
Odp: Fornost IV
« Odpowiedź #5 dnia: Września 02, 2011, 03:12:54 pm »
Moim skromnym zdaniem dobrym ulepszeniem byłoby ustalenie terminu tak żeby nie pokrywał się z Orkonem :)