Autor Wątek: New Age 2011: The Secret of Chaski Ito  (Przeczytany 967 razy)

Offline Dracan

 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 4
New Age 2011: The Secret of Chaski Ito
« dnia: Czerwca 20, 2011, 01:37:52 pm »
Rytmiczny stukot maszerujących przy bramie osady żołnierzy, w szkarłatnych mundurach i uzbrojonych w staromodne halabardy skutecznie zagłuszał zewsząd dobiegający świergot ptactwa. Gęsty dym, kamienne ruiny, dachy namiotów i korony drzew- nawet w ich cieniu piekielny gorąc czyni oddychanie w deszczowych lasach Chaski Ito sztuką, jednak ruch niestrudzonych wojaków z każdym krokiem udawania ich niewzruszoną kondycję- a może to upór?

Uparcie od cienia stroni również niepozorny mężczyzna, w kapeluszu, płaszczu, z długimi, falującymi włosami. Gdzie inni toczą bój z bezlitosną atmosferą dżungli, tam on trwa w boju z wiecznie nasiąkającymi wilgocią kartkami papieru i rozlewającym się tuszem.

Kolejne słowa przelane na papier zmyła kropla potu, symbolicznie dobijając pismaka i jego próbę uwiecznienia historii Chaski Ito. Zrezygnowany wyciągnął drukowane kilka kartek z notatkami na temat celu podróży w pośpiechu zanotowanymi krótko przed wyjazdem by stanowiły pomoc przy artykule.

“Rozległe lasy deszczowe na skraju sahelu subzenitalnego na pograniczu Imperium Inków i Hegemonii Gondowany należą do jednych z nielicznych, wciąż białych plam na mapach Zakazanego Kontynentu- niezbadane przez wielkie uniwersytety i socjety naukowe, niesplamione znamionami rewolucji przemysłowej i pełne wciąż nieodkrytych gatunków roślin, zwierząt i… osobliwości.

W 2010 roku źródła rzeki Wirakocza utraciły raz na zawsze swoje ‘dziewictwo’, gdy katedra metafizyki Uniwersytetu Tolteskiego ulokowała tu swoją placówkę badawczą. Dziesiątki studentów metafizyki miało tu na własnej skórze poczuć fluktuacje czasoprzestrzeni oraz wpływ drobnych ingerencji w spójność praw fizyki na biosferę, jednak plany pokrzyżowała tragedia.

Wybuch wodoru w jednym ze zeppelinów dostawczych spowodował reakcję łańcuchową, uwieńczoną powstaniem małej i pozornie niegroźnej osobliwości. Z czasem jednak dwójka studentów została odnaleziona martwa w lasach w okół placówki, a kolejni trzej zniknęli bez śladu.

Władze uniwersytetu jednoznacznie odmówiły zamknięciu filii pomimo wzrostowi zagrożenia, przeciwdziałając mu wynajęciem uzbrojonej ochrony dla pracowników i studentów, wieść o osobliwości jednak dotarła do najdalszych zakątków świata czyniąc z źródeł Wirakocza mekką dla ekscentrycznych naukowców i eterologów.

Rok po niefortunnych wydarzeniach dawniej spokojna placówka zamieniła się w tłoczną i kolorową osadę opanowaną przez Uniwersytet Tolteski, Royal Society, niezależnych badaczy z Konfederacji i Zjednoczonego Cesarstwa, a na domiar złego- niemalże każdy dysponuje własną ochroną. Nad ‘wioską’ ciągle unoszą się alchemiczne opary, dym i para, ciszę lasu przenika rytmiczny stukot machin wydobywających surowce potrzebne do dalszych badań, a jedyna chwila spokoju (przed burzą) nadeszła w momencie, gdy jeden ze studentów wbiegł z krzykiem do obozowiska: ‘Ruiny! odkryłem ruiny!’”

Ruiny. Ruiny rzeczywiście zostały odnalezione, a do nich przeniesiony obóz badawczy, jednak to ostatnia dobra wiadomość z Chaski Ito. Od tego czasu sprawy się z dnia na dzień pogarszają, a zmarszczki na twarzy dziennikarza dają jasno do zrozumienia, że i on boi się, czy ściółka leśna u źródeł Wirakoczy nie będzie mu grobem.

***

Strona internetowa: www.ati.boo.pl/rpg/newage
Dyskusja: http://ati.boo.pl/rpg/viewtopic.php?f=48&t=489
Kontakt: dracan @ onet . eu, GG: 4187817
Realia: New Age (Steampunk/Dieselpunk)
Czas: 26-28 sierpnia 2011
Miejsce: Żory, ul. Bażancia
Cena: przedpłata w czerwcu: 30zł, w lipcu: 40zł, w sierpniu: 50zł. Na grze: 50zł.’

Offline miriada

 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 94
  • Kompania Czarnego Gryfa
Odp: New Age 2011: The Secret of Chaski Ito
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 03, 2011, 12:09:26 pm »
Czy ktoś z Orkonowiczów wybiera się na New Age?

z Poznania na tą chwilę jest 5 osób chętnych
(jeśli uda nam się uzbierać 13+ osób to akredytacja będzie wynosiła 35 zł dla tych co mają dalej niż 300km do larpa i 40 zł dla pozostałych "bliżej" mieszkających)

z tego co wiem nawet nie musimy być powiązani fabularnie :)
moje aspiracje nie sięgają wysoko i zostanę wzorową uczennicą Uniwersytetu Tolteskiego :D chce ktoś być ze mną w klasie?

Offline idka

 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 57
 • najwieksza marudność
  • Argos
Odp: New Age 2011: The Secret of Chaski Ito
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 08, 2011, 11:07:19 am »
całkiem prawdopodobnie ja (;
"To absent friends, lost loves, old gods and the seasons of mists. And may each and everyone of us always give the devil his due."