Autor Wątek: Landing Page Orkonu  (Przeczytany 5790 razy)

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
Landing Page Orkonu
« dnia: Lipiec 03, 2011, 03:55:12 pm »
Ponieważ uważam, że strona orkon.org na pierwszy rzut oka nie jest zbyt zachęcająca (moje odczucie, nie każdy musi się zgadzać) przygotowałem na szybko tzw. landing page czyli pojedynczą stronę.
Łatwiej będzie ją wypozycjonować w Google'u (tym się zajmuje obecnie zawodowo) oraz dość przejrzyście pokazuje o co z Orkonem chodzi.
Użyłem przepieknej galerii Silverclock i wstawiłem linka do trailera Bestii i Paniki.

Jakby ktoś miał uwagi do tekstu to prosze pisać tu lub na PW. Teksty muszą być krótkie, aby ktoś mógł szybko ogarnąć temat i kliknąć dalej, by wejść na stronę właściwą Orkonu, a tam może już rozkminiać do woli, jeśli ma czas.

Tą stronę w pierwszej kolejności chcę wypozycjonować w Google na słowo "larp", co znaczy, że jesli ktoś z was chce pomóc, to wstawiajcie na swoje strony, w podpisy na forach etc. link do tej strony jako link tekstowy opisany jako larp czyli tak:

LARP

Ogólna zasada - czym więcej linków tym lepiej.
Po orkonie planuję dodać jeszcze minibloga, gdzie będę umieszczał (ja lub inni chętni) newsy dotyczące Orkonu. To także pomoże stronce w podniesieniu pozycji na Google.

Ktoś może zapytać, czemu na blogspocie - otóż to serwis blogowy Google - wg mnie najlepsze miejsce na tego typu akcje.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich

Offline Luna

• Użytkownicy
Odp: Landing Page Orkonu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2011, 04:08:46 pm »
Strona graficznie całkiem fajna, ale jak dla mnie tekst totalnie do zmiany... ja mam wrażenie, że czytam operte biura podróży dotyczącą zorganizowanego obozu dla młodzieży, a mnie jakoś takie "zachęcacze" odrzucają.
"Pokonaj słabych wrogów, z silnych uczyń przyjaciół" ;)

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2011, 04:15:51 pm »
W takim razie ogłaszam konkurs na tekst na rzeczonej landing page.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2011, 04:17:14 pm »
ciekawe przy przed orkonem uda się to zrobić, ale  w ogóle Gray inicjatywa zacna ;)
"Pokonaj słabych wrogów, z silnych uczyń przyjaciół" ;)

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2011, 04:27:29 pm »
Tekst pewnie można napisać w różny sposób, ale ten obecny jest ok.
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2011, 05:01:30 pm »
Obecny orkon nie ma nic do LP. Zanim Google to wypozycjonuje, miną miesiące. To pod kątem przyszłej edycji.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2011, 10:51:30 pm »
@grey: IMHO:
-font pół tonu jaśniejszy byłby wg mnie bardziej czytelny
-do opisu filmiku: "kliknij, by odtworzyć FILM"-Call to action
-proponuję "Wejdź na stronę główną konwentu" zamiast "zapraszamy na stronę główną konwentu" (CtA)
i tyle. pomysł przedni.

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2011, 10:55:25 pm »
tekst dla mnie fajny nawet - lepszego nie zrobię  :P
no ale pewnie jest to możliwe :)
bravo Grey
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Wircyn

• Użytkownicy
    • Przemyska Gildia Fantastyki
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2011, 10:00:35 pm »
Ja już wklejam gdzie sie da :)

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2011, 11:03:16 pm »
@mihhau
Twoje sugestie są już online.

EDIT
Dorzuciłem też widgeta FB.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2011, 11:22:56 pm wysłana przez Grey »
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Offline Birkart Apostata

• Użytkownicy
    • AR "Argos"
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2011, 12:25:56 am »
Fajne, parę sugestii

1.
Albo coś przeoczam, albo zeżarło  meta description?

Opis w google dla frazy:

"http://orkon.blogspot.com/"

brzmi:
"Orkon, Konwent LARP i RPG. Brak postów. Brak postów. Strona główna. Subskrybuj: Posty (Atom). Szablon Travel. Technologia Blogger."

2.
Sugerowałbym ustawić nazwy leksykalne dla plików z obrazkami i alty dla tychże, ilustracje ich nie mają. Rozbicie tego "poczwórnego" na cztery mniejsze też by pewnie pomogło.

3.
Czemu blogspot? Nie lepiej "http://larp-orkon.pl/"  Na domenkę chyba orgów stać :)  Uniknięto by też ramki, zapisanych w stronie styli, kupy kodu i "obcych" linków (blogger.com).

4.
Użyłbym szerzej nagłówków niż tylko h2 dla tekstów w górze strony.

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2011, 12:47:39 am »
Fajne, parę sugestii

1.
Albo coś przeoczam, albo zeżarło  meta description?
Opis w google dla frazy:
"http://orkon.blogspot.com/"
brzmi:
"Orkon, Konwent LARP i RPG. Brak postów. Brak postów. Strona główna. Subskrybuj: Posty (Atom). Szablon Travel. Technologia Blogger."

Z czasem. Jak wynika z tematu, work in progress. Na razie skupiam się na części human readable.

2.
Sugerowałbym ustawić nazwy leksykalne dla plików z obrazkami i alty dla tychże, ilustracje ich nie mają. Rozbicie tego "poczwórnego" na cztery mniejsze też by pewnie pomogło.

Tu byłbym ostrożny. Wg moich informacji nadmierne zagęszczenie słów kluczowych szkodzi.

3.
Czemu blogspot? Nie lepiej "http://larp-orkon.pl/"  Na domenkę chyba orgów stać :)  Uniknięto by też ramki, zapisanych w stronie styli, kupy kodu i "obcych" linków (blogger.com).

Dlaczego blogspot, już napisałem. Co do myślników - nie jestem pewny, czy w ogólnym rozrachunku działają in plus. Myślałem też o larp-orkon.blogspot.com ale wygrała łatwość zapamiętania.
Ponadto z własnego doświadczenia wiem, że blogspot czyni cuda. Patrz "taktyka asg" "taktyki asg" "taktyka airsoft" "taktyka".
Abstrahując od Googlowatości tego portalu blogowego domena blogspot.com jest bardzo juicy, a nowa to start od zera.
Dla zainteresowanych - gdyby ją umieścić w domenie orkon.org to by się nawzajem nie mogły wspierać (a przynajmniej nie tak mocno). Dodatkowo blogspot rezyduje na zupełnie innych serwerach niż orkon.org co też ma znaczenie.

No i na koniec, ta LP nie ma obecnie nic wspólnego z orgami Orkonu. To oddolna inicjatywa bez oficjalnego wsparcia. Mam nadzieję, że nie jest poczytywana 'przez górę' jako szkodzenie marce.

4.
Użyłbym szerzej nagłówków niż tylko h2 dla tekstów w górze strony.
Racja, planuję je jako nagłowki newsów. Ale jak pisałem, na to przyjdzie czas.

Na razie najwazniejsze to budowa backlinków i dlatego proszę wszystkich sympatyków o wsparcie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2011, 01:08:27 am wysłana przez Grey »
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2011, 01:52:04 am »
To jeszcze parę uwag korektorskich ode mnie (sugestie):
-"Konwent Orkon odbywa się raz w roku, drugiej połowie lipca i trwa dwa (...)"-zjedzone "w", powinno być "Konwent Orkon odbywa się raz w roku, w drugiej połowie lipca i trwa dwa (...)"

-"Orkon to nie jeden LARP(...)" - aż się prosi o "tylko" w środku: "Orkon to nie tylko jeden LARP(...)"
-"nierzadko", a nie "nie rzadko"

2 akapit:
-"Konwent Orkon to nie tylko rpg na żywo, to także zjazd fantastów, którzy lubią spędzać wspólnie czas. " - proponuję przeformułować: "Konwent Orkon to nie tylko rpg na żywo, ale także zjazd fantastów, którzy lubią wspólnie spędzać czas. " [to->ale]

-"W przerwie między LARPami uczestnicy robią na co mają tylko ochotę.": "W przerwie między LARPami uczestnicy robią to, na co mają tylko ochotę." lub "W przerwie między LARPami uczestnicy robią wszystko, na co mają tylko ochotę." [+ to, lub +wszystko]

-" Poznają się wzajemnie, wedrują po pobliskich skałach i lasach, palą ogniska, przy których dyskutują i wygłupiają się, spożywają rozmaite trunki, kąpią się w pobliskich jeziorkach, grają w sporty drużynowe (piłkę nożną lub Krwawy Kamień, czyli 'fantastyczną' wersję rugby), trenują walkę LARPową bronią, tworzą stroje na gry i wiele, wiele innych, mniej lub bardziej zwariowanych.":  "Poznają się wzajemnie, wędrują po pobliskich skałach i lasach, dyskutują i wygłupiają się przy ogniskach, spożywają rozmaite trunki, kąpią się w pobliskich jeziorkach, grają w sporty drużynowe (piłkę nożną lub Krwawy Kamień, czyli 'fantastyczną' odmianę rugby), trenują walkę bezpieczną bronią, tworzą stroje na gry i wiele, wiele innych, mniej lub bardziej zwariowanych." [ę w wędrują, "palą ogniska, przy których dyskutują i wygłupiają się" -> "dyskutują i wygłupiają się przy ogniskach"(bez podrzędnego równoważnika zdania ), "wersję"->"odmianę", "LARPową bronią->bezpieczną bronią", "innych, mniej"->"innych-mniej" (z półpauzą zamiast dywizu)

Na dziś tyle.
Grey-podoba mi się ta inicjatywa-mówię to jako oddolny oddolnemu:-)

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2011, 10:17:05 am »
@mihhau - twoje sugestie zrealizowane :)
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Offline Aker

• Użytkownicy
  • Pfff?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2011, 04:27:14 pm »
"Konwent Orkon odbywa się (...)" + "Pod koniec konwentu odbywa się (...)" => to daje powtórzenie; może zamiast drugiego 'odbywa się' warto napisać 'miejsce ma' (względnie odwrotnie, 'ma miejsce').

Oba teksty zaczynają się od słów "Konwent Orkon"; może drugi tekst lepiej zacząć samym słowem "Orkon" (Orkon to nie tylko...).

"(...) robią wszystko, na co mają tylko ochotę. Poznają się (...)" => tutaj zamiast kropi, moim zdaniem, powinien być dwukropek.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2011, 04:32:29 pm wysłana przez Aker »
;)