Autor Wątek: Landing Page Orkonu  (Przeczytany 6063 razy)

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
Odp: Landing Page Orkonu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 05, 2011, 04:45:53 pm »
"wiele, wiele innych, mniej lub bardziej zwariowanych."
chyba brakuja słowa "rzeczy" (lub odpowiednika) na końcu

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 05, 2011, 07:33:00 pm »
Aker, Sew - dzięki. Done.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 05, 2011, 09:03:08 pm »
Grey nie masz wrażenia z całym szacunkiem do wolontariatywnej pracy, że ten Landing jest odrzucający i wygląda raczej jak fan page kogoś kto tydzień temu poznał frontpage'a albo pajączka? Poważnie, brzydkie napisy, hiperlinki ze standardowym wyglądem... Do tego jedno wielkie czarne tło. Piszesz że strona orkonowa nie jest zbyt zachęcająca, ale to chyba nie powód aby poprawiać jej standardy przez tworzenie jej brzydszej alternatywy? Zwłaszcza wygląda to koszmarnie w kontraście z silverclookowymi fotami.

Kolejna sprawa, rozumiem aby wypozycjonować lepiej stronę orkonową na jakieś słowa kluczowe, ale mam wrażenie że nie próbowałeś nawet wyszukać strony orkonowej w googlu, bo pozycję ma całkiem niezłą ba nawet podstrony pięknie nam podkleili.. Oczywiście mógłbym sobie podarować przytyki i czepialstwo w końcu jestem programistą i mogłem napisać ładniejszą, ba nawet nową www którą odgrażałem się od pół roku, ale nie miałem na to czasu tak więc dzięki wielkie, po Orkonie nawet mogę ci pomóc podreperować ją css'em.

Offline Komuch

• Osobisty Sekretarz I Sekretarza KC PZPR
  • Użytkownicy
  • Bo oranżada była w szklanych butelkach
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2011, 10:03:35 pm »
Mi się bardzo podoba :)
"Filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat, idzie jednak o to, aby go zmienić." Karol Marks

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 05, 2011, 10:47:34 pm »
@Bestia
Co do grafiki - oczywiście jestem nieobiektywny. Ale i otwarty na sugestie - w tym przypadku większości. Na razie osoby które pytałem uważały, że strona prezentuje się dobrze (i prosto, ale taka ma być w zamyśle). Nie jestem zawodowym projektantem www. Jesli ktoś taki tu jest, to sprawa jest otwarta. Najważniejsza jest opinia większości czyli grupy docelowej, a nie moja czy twoja.

Co do pozycjonowania na słowa kluczowe orkon.org
Orkon - 1 pozycja (i kilka następnych, ale to naturalne)
LARPy - 8 pozycja (nieźle, naprawdę, ale można lepiej)
LARP - 36 pozycja (fantazjada ma 3 pozycję, tu zdecydowanie warto się postarać)

Czyli jest co robić. Co więcej nawet 1 pozycja na w Googlu nie znaczy, że nie mozna zajęć i 2 inną domeną, która odnośić będzie docelowo do orkon.org. Nie mówię o słowie Orkon, ale np. larpy.
Słowo LARP ma znacznie więcej wyszukań niż słowo LARPy. RPG to już zupełnie inna skala. Pozycjonowanie na to słowo wymagałoby pełnej komercyjnej kampanii.

Słowo kluczowe - ilość wyszukań miesięcznie wg Adwords
rpg - 450000
larp - 5400
larpy   - 1900
orkon - 880

P.S. I znów mam wrażenie, że tryskasz jadem...
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 06, 2011, 12:20:58 am »
P.S. I znów mam wrażenie, że tryskasz jadem...Cały czas i bez przerwy. Dla czego uważasz że masz monopol na krytykę i próbujesz mi jej bronić? 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 12:26:29 am wysłana przez Bestia »

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 06, 2011, 08:45:47 am »
OK :)
To może jakaś ankieta?
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2011, 10:21:08 am »
Mam dosyc standardowo ustawione w biurze filtry na sieć, czy jak to się tam nazywa - przepuszczają stronę orkonową, forum, fejsbukę, gmaila, wszystkie portale informacyjne i takie tam. Nie przepuszczają też standardowo - filmików z yt, gołych bab etc.

I Twojego landing page'a nie przepuszczają.

Wspominam o tym, bo jeśli młody człowiek z kompa w szkole, na uczelni, czy w domu gdzie uprawnienia ustawił ktoś rozgarnięty, nie będzie mógł wejśc na ten LP, to nie na wiele się zda Twoja praca.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:00:07 am »
Mi się ta stronka ogólnie podoba (ale ja lubię prostotę), ale wydaje mi się że byłoby lepiej jakby nie trzeba było jej przewijać. Filmik wydaje się niepotrzebny, podobnie jak wtyczka facebookowa. No i jej dużą wadą jest fakt że graficznie jest niedopasowana do strony Orkonu.

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:07:31 am »
u mnie odwrotnie-fortiguard nie przepuszcza strony i forum orkonowego-zaklasyfikowane w defaulcie do zablokowanej kategorii "games". LP śmiga bez problemu (całe szczęście są proxy i UltraSurf:>)

IMHO ten LP jest ładny.

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:09:44 am »
Mam dosyc standardowo ustawione w biurze filtry na sieć, czy jak to się tam nazywa - przepuszczają stronę orkonową, forum, fejsbukę, gmaila, wszystkie portale informacyjne i takie tam. Nie przepuszczają też standardowo - filmików z yt, gołych bab etc.

I Twojego landing page'a nie przepuszczają.

Wspominam o tym, bo jeśli młody człowiek z kompa w szkole, na uczelni, czy w domu gdzie uprawnienia ustawił ktoś rozgarnięty, nie będzie mógł wejśc na ten LP, to nie na wiele się zda Twoja praca.

A to bardzo cenna informacja. A przepuszcza podrecznik-asg.blogspot.com, albo np. to http://madmonkeymediaservices.blogspot.com/?expref=next-blog
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:15:05 am »
nie, nie przepuszcza. Być może moi firmowi informatycy blogspota nie lubią ;)
tak czy inaczej pewnie sie z tym wiele nie zrobi - oby problem nie dotyczył serwerów szkół czy uczelni
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong