Autor Wątek: Broń strzelecka  (Przeczytany 23816 razy)

Offline zukuDANIEL

• Użytkownicy
Broń strzelecka
« dnia: Stycznia 28, 2005, 06:16:57 pm »
Mam pytanie [do orgów]: czy mona w ramach ucznictwa strzela z luku o sabym nacigu strzaami zakoczonymi pacynka
? cuantos dormitorios tienes ?
-tres. uno grande y los otros dos mas peque?os

Verence

• Gość
Broń strzelecka
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 28, 2005, 09:49:25 pm »
Pytanie bardzo dobre. Sam chciaem by ucznikiem, no ale niestety - nie krci mnie rzucanie szyszkami  : Zabija to ca otoczk ucznictwa: dotyk ciciwy na twarzy, obserwacja wiata wzdu strzay poprzez grot (pacynk), wyszukanie celu i uwolnienie zebranej mocy... :D Oj tak! To si da lubi! :D

Myl, e przy ukach o sabym nacigu (lub celowo osabionym) pacynki to cakiem bezpieczne rozwizanie - w kocu powszechnie stosowane.

Mógbym si te czepi co do zasad ucznictwa:

-ilo strzaów na walk - w wypadku normalnego uku jakiekolwiek ograniczenie nie ma sensu, bo i tak wolno idzie takie skuteczne strzelanie, natomiast co do szyszek itp. - tu pojawia si pytanie: czy 1-3 strzay na walk oznacza:
a) walk z jednym przeciwnikiem
b) walk jako starcie 2 grup
c) cholera wie co, ale jestem za tpy, eby zrozumie

Zreszt - jestem przeciwnikiem ograniczenia iloci starzaów - raczej lepiej tu uywac rozsdku i ograniczenia szybkostrzelnoci, eby nie byo "karabinów maszynowych" :D

- przebijanie zbroi, minimalna odlego - ok, nie bd si czepia, zasady wporzo

No to tyle uwag na razie. Pozdrawiam orgów i czekam na odpowied  :wink:

Offline miłka

• Użytkownicy
Broń strzelecka
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 28, 2005, 09:55:40 pm »
pytanie do orgow, ale juz wiem, co odpowiedza: nie. i beda mieli slusznosc. krzywde na orkonie to sobie mozna zrobic nawet skrawkiem otuliny, a to dopiero lukiem o malym naciagu. a jak komus w okulary trafisz, a

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
No i wasnie
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:02:53 pm »
No to wasnie po to jest ta pacynka eby taki okularnik poczu woreczek a nie elazo...
A tak poza tym to wasnie po to sa te tarcze o duych rednicach :) o których pisaem gdzies indziej :)
Ale oczywicie w kwestii bezpieczestwa z nikim si nie mam zamiar sprzecza. O ile mi moecie zrobic krzywde o tyle ja nikomu nie chce zrobi krzywdy.
gdzie?

Ravanath

• Gość
Broń strzelecka
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:15:38 pm »
Taa Blepfuj, a ta siekiera pod paszczem to do rbania drewna
C odo uków to uwarzam, i pomys ze sabym nacigiem i zabezpieczonymi strzaami jest cakiem niezy i strzaa nie bedzie miaa jakiego okropnego pdu(podejewam, e co zwinniejszy byby w stanie zapa j w locie) i jeszcze zabezpieczony grot...a dziki temu ucznictwo dawaoby o wiele wicej przyjemnoci i satysfakcji...noi nawet ma tarcz daoby sie spokojnie obroni przed taka miercionon strza kupidyna :wink:

Verence

• Gość
Broń strzelecka
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:19:53 pm »
Dobrze zrobione pacynki i uk ze sabym nacigiem s nie wikszym zagroeniem ni szyszka  :D  Powaga. szyszka jest lekka, ale ja wole dosta pacynk w oko ni szyszk, serio. Pacynka moe by NAPRAWD MIKKA... i na tyle dua, e w oko nie wejdzie, a jeli nie trafi w oko, to wtpi, eby zrobia jakiekolwiek szkody. Ja tu mówi o naprawd maych nacigach, nie ukach dugich angielskich z nacigiem dochodzcym do 80 kg :D

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
Problem...
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:20:44 pm »
Myl e to i tak niebezpieczne... nawet na normalnych pokazach (chodzi mi tu o wojowanie na prawdziw stal i inne takie) raczej bardzo duo uwaa si na tak zabaw. Bo gdy z takiej "strzay kupidyna" przez przypadek spadnie "zabezpieczenie" to ten jeden raz wystarczy aby popsu ca impreze.

PS. Oblicz prawdopodobiestwo trafienia misia w oko jeli na orkonie wystepuje 48 uczników z czego 4 leniwych i nie przywiazujcych uwagi do szczegóów ;P. A wystarczy tylko 1
gdzie?

Offline miłka

• Użytkownicy
Broń strzelecka
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:21:58 pm »
ale nie wszyscy maja tarcze. poza tym ta strzala, czy zakonczona pacynka, czy nie, musi miec na koncu patyk. no i ten patyk, powiadam wam, moze byc smiercionosny:)

Verence

• Gość
Broń strzelecka
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:23:04 pm »
A ile radochy daje dobrze "zdeflektowana" strzaa! Mmmmmmmhhhhhmmmm! Miodzio! Naprawd - te strzay mog lata wolniej od szyszek, a przy dobrych pacynkach trafienie przypomina raczej oberwanie papierow kulk ni pociskiem z karabinu snajperskiego  :wink:

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
Kto tu o czym zapomnial
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:26:10 pm »
Hmmm.... ale wyjscie, którego uzyli organizatorzy równie wcale nie jest bezpieczne :).
Pamitam gdy na wakacjach poszlimy ze znajomymi do lasu tak ot sobie porzuca si szyszkami...Efektem tego bya po 5 minutach krew toczona z nosa jednego z bioracych udzia....A byo nas tylko 3......
gdzie?

Offline miłka

• Użytkownicy
Broń strzelecka
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:29:21 pm »
ten temat juz byl na liscie i po dlugich, burzliwych dyskusjach DOSZNIETO () do wniosku, ze to najlepsze. ew. mozesz uszyc sobie woreczek i nasypac tam jakiegos ziarna. tylko nie wloskich orzechow:)

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
ohhh.well....neverminde.
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:32:19 pm »
kamyków  :P
gdzie?

Verence

• Gość
Broń strzelecka
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:33:35 pm »
Nie wiedziaem, nie byem zapisany do listy dyskusyjnej. Potestuj sobie przed Orkonem róne pacynki, strzay, uk i zobacz jak to tam jest. Potestuj te szyszki i jeli uda mi si po dugotrwaych, wieloletnich badaniach stworzy sensowne "bezpieczne" strzay, to przyjad na Orkon i po prostu zaprezentuj orgom, pozwol w sibie postrzela i moe zaakceptuj. Jak nie, to trudno - zmieni profesj  :wink:  Nie ma si co upiera i psu zabaw innym.

Offline miłka

• Użytkownicy
Broń strzelecka
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:34:27 pm »
odpowiedz sobie sam:)

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
huhu
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 28, 2005, 10:37:38 pm »
Cytat: "Verence"
[...] jeli uda mi si po dugotrwaych, wieloletnich badaniach stworzy sensowne "bezpieczne" strzay, to przyjad na Orkon i po prostu zaprezentuj orgom, pozwol w sibie postrzela i moe zaakceptuj. Jak nie, to trudno - zmieni profesj  :wink:  Nie ma si co upiera i psu zabaw innym.

A czy kady moze sobie potestowa "bezpieczne" (huhuhu) strzaly na tobie  :shock:
gdzie?