Autor Wątek: bezpieczeństwo na Larpie- ciosy w głowę  (Przeczytany 9999 razy)

Offline miriada

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnego Gryfa
bezpieczeństwo na Larpie- ciosy w głowę
« dnia: Październik 28, 2011, 10:43:56 am »
Ostatnio nawiązała się w kręgu moich znajomych pewna dyskusja, związana właśnie z headshotami na larpie;
w związku z tym mam do Was pytanie- jako że jest tu wiele osób bardzo zorientowanych w temacie organizacji i bezpieczeństwa...

czy są gdzieś larpy, na których ciosy w głowę są dozwolone? z hełmami, bądź bez [nie mówię tu o odtwórstwie, stali itd]

i w ogóle czy ktoś z was pojawiłby się na larpie gdzie może dostać po głowie? o0

To bardzo istotny dla mnie temat, a chciałabym choć trochę zasięgnąć języka :)

Offline apollyon

• Użytkownicy
Odp: bezpieczeństwo na Larpie- ciosy w głowę
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2011, 10:49:04 am »
Na Hardkonie lub Zardziewiałym Toporze słyszałem że było twardo...

Też chciałbym wziąć udział w takim larpie, najlepiej w takim, gdzie walczysz do momentu w którym masz na to ochotę...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2011, 11:19:46 am »
Odpowiednia broń i do KO? Uderzenia porównywalne z uderzeniami rękawicami bokserskimi? To się może udać ale w pobliżu powinna być karetka :P

A tak na poważnie to myślałem żeby zrobić taki turniej wojów. Ale broń musi być wykonana odpowiednio, taka sama dla każdego. No i karetka w takim wypadku byłaby niezbędna. A pacanie się otuliną po głowie? Niby można ale co to zmienia ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2011, 11:23:40 am wysłana przez Thorgrim »
71:5

Offline miriada

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2011, 11:23:18 am »
co to jest "KO"?

emm- sry, ale nie potrafię rozgryźć skrótu ^^

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2011, 11:24:37 am »
knock-out

Offline miriada

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2011, 11:29:39 am »
aaa... o bosz
nie, o czymś takim nikt z nas sobie nie pomyślał zaczynając ten temat :P

teoretycznie to miało być tak, że po protu głowa zaczyna się wliczać do strefy trafień, aby np tarczownicy mieli mniejsze szanse
jednak potem zaczęła się dyskusja o bezpieczeństwie, okularach, hełmach, odpowiednio bezpiecznej broni itd... aż się pogubiłam i stąd to pytanie tutaj; bo może je jestem przeciwna, ale chciałabym poznać kogoś kto byłby "za"- i już znam jedną osobę ^^

Offline Michałek

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2011, 11:36:49 am »
Ja jestem za, lałem się po głowie normalną bronią to otulinka nie jest zła. Z tego co mi się wydaje nie nawalamy na oślep na larpach więc jak ktoś dostanie lekko w głowę to nic się nie dzieje. Ja się sam zastanawiam czy na Warhammerze głowa będzie strefą trafienia.

Offline miriada

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2011, 11:40:28 am »
ale co z niepełnoletnimi wtedy na Młotku?
raczej to pewna odpowiedzialność dla opiekunów i dla samej osoby

Poza tym dobrze wiedzieć ^^, muszę w takim razie jako wojak sobie jakiś ochraniacz na mózg załatwić ^^

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2011, 11:44:36 am »
wiesz Thorgrim - nie chodzi mi o KO, ale o dodanie pewnego wyczucia gracza... jak mocno dostałes, to wiesz że mocno dostałeś, tymbardziej jak dostałeś w głowę...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2011, 11:46:18 am »
Michauek - spójrz sobie w archiwum jaki był lament podczas orkonu 4000, gdzie walka na PCV była poboczna, a wszyscy nosili okulary... ale jestem ZA

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2011, 11:56:38 am »
Też jestem za, ale wydaje mi się że broń musiałaby przejść specjalny astest :P Bo walka niektórymi bułami, które są atestowane, sprowadziłaby się do tego co napisałem. Pozdrawiam kolegów, którzy obili mi łydki O0

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2011, 01:08:07 pm »
Ja w czasie przedostatniego turnieju wojowników na Orkonie zaliczyłem 3 ciosy w głowę, po jednym zobaczyłem gwiazdy (przesadzam tylko nieznacznie) więc wolałbym tego nie powtarzać. Mozliwość celowania w głowę stwarza wg mnie za duże zagrożenie, nie ufałbym wyczuciu graczy w tym temacie. Za to przypadkowe trafienie w głowe mogłyby być punktowane.
A jeśli chodzi o  walkę z wczuwaniem się w to jak się dostało to mam sporo wątpliwości co do uczciwości graczy. Są tacy którzy ile ciosów by nie wygarneli ciagle będą twierdzić że grają mega wojownikiem na którycm to nie robi wrażenia (walenie w nich tak żeby robiło wrażenie nie jest rozwiazaniem :) ).

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2011, 01:21:52 pm »
Przypadkowe celowanie :P

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2011, 02:16:11 pm »
To ja będę atestować tą broń, waląc właściciela w łeb, w taki sposób jaki dostał by ode mnie w ferworze walki :D

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2011, 02:33:22 pm »
i ja też chcę atestować, i jeszcze Terence weźmiemy.
Oj znowu twardzielimy...
Zróbcie sobie larpa dla megaidio... przepraszam megatwardzieli. Bo przekonywanie ludzi że dostanie w łeb bezpiecznym dwurakiem jest fajne chyba nie wyjdzie. Bo już od przypadkowych trafień był i wstrząs  mózgu i złamany nos i takie tam pierdoły...
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.