Autor Wątek: czemu elfy sa bardziej  (Przeczytany 1924 razy)

Offline kenny

 • a co to ? :D
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 401
 • jacy oni powazni i jacy mezni xD
czemu elfy sa bardziej
« dnia: Styczeń 04, 2012, 07:55:18 pm »
no założyłem temat bo oczywiście nudzi mi się ^^

ale o co chodzi, no minął rok zaczął się nowy, chociaż chiński jeszcze nie.

i na tym schylku roku a poczatku nowego. nacodza takie dziwne przemyslenia. wynika to tez ze, ma praca wyprała mnie z checi do robienia czegokolwiek wiec od 2 godzin słycham przemówienia galaddrielli.

I amar prestar aen… han mathon ne nen, han mathon ne chae a han nostan ned gwilith.

Świat się zmienia. Czuję to w wodzie. Czuję to w ziemi. Czuję to w powietrzu…

Czas ucieka. Biegnie na przód niczym biały obłok po błękitnym niebie o świcie; galopuje w pośpiechu niczym dziki mustang pośród wiosennych traw; wypala się niczym gwiazda na wieczornym niebie…

Świat się zmienia. Wszystkiego jest w nim coraz mniej. Dawni królowie odchodzą, ustępując miejsca młodszym i silniejszym. Dawne rasy, rządzące prastarymi krainami, skrywają się w cieniu pozostawiając miejsce liczniejszym od siebie.

Patrzę na nowy świat mymi starymi oczami i nie widzę już tego, co było dawniej. Nic już nie jest pewne. Ludzie się mnożą, rosną w siłę. Zaludniają wszelakie krainy, sięgając swymi dłońmi po to, co zakazane. Pradawne istoty patrzą na to z dala, dostrzegając to, co ukryte.

Elfy nie powracają zza morza, obserwując poczynania swych młodszych braci z niepokojem. Czytają przyszłość z gwiazd i modlą się do swych bogów, by uchronili świat od zagłady.

Krasnoludy zaszyły się w swych kopalniach, nie wychodząc na powierzchnię nawet na chwilę. Przekuwają stare miecze i topory na nowe, czując, że ich siła niebawem znów będzie potrzebna.

Hobbici zasiedlają ziemie Shire’u nie bacząc na resztę świata, na konsekwencje ludzkich czynów. Myśląc, że ich to nie dotyczy...

Dawni czarodzieje odeszli. Ci, którzy wciąż żyją ukrywają się wystarczająco dobrze, by świat myślał, że umarli. Era magii przeminęła. Nastała era miecza i złotych dukatów.

Ludzie czynią sobie ziemię poddaną wbrew jej woli. Zagrabiają to, co nigdy do nich należeć nie miało. Za ich plecami ciągnie się krwista szrama, płonąca piekielnym ogniem. Niosą ze sobą śmierć i zniszczenie. Przynoszą chaos.

W chaosie rodzi się zło. Jest słabe, ale z każdym dniem budzi się do życia potężniejsze niźli kiedykolwiek, ukrywając swe prawdziwe oblicze nawet przed najuważniejszymi.

W chaosie odradza się prastara potęga…

Dawni wrogowie połączą swe siły z nowymi potworami.

Dawni przyjaciele zjednoczą się z nowymi sojusznikami, zrodzonymi w chaosie. Serca ich splamione zostały popiołem ludzkich ciał. Ich dusze poznały czarne płomienie zagłady. Ich oczy widziały śmierć, gwałt i chciwość, pochłaniająca kolejne istnienia. Ich dłonie czuły dotyk pożądania, wypalający trzewia i kruszący opamiętanie. Ich usta bluźniły przeciw bogom, ludziom i naturze, a nogi wiodły ich na bezdroża, których nikt nigdy miał nie poznać. A mimo to wciąż są jedyną nadzieją dla jutra. Mimo to, wciąż mogą nas ocalić…

o to dokładnie ^^

wiec po przeanalizowaniu go. postanowiłem zostać filozofem, no dobra zawsze nim byłem domorosłych filozofów u nas jak mruwków ^^

a wiec elfy. jako ze oscylujemy w kolo gier, to w grach jest to najstarsza rasa, należy tu zwrócić uwage ze przede wszystkim odnośnikiem jest tolkien a od niego powstały inne systemy również młotek.

elfy sa stare umierają, ich kultura jest przestarzała, Przestaszewskim elfy to idealiści, oczywiście nie znaczy to ze elfy sa dobre, a raczej nie w formie jaka my znamy, elfy sa dumne, sa tak dumne ze według kanonów innych ras młodszych sa wyniosłe, znają wartość swojej kultury i wiedza ze to dzięki ich kulturze powstały kulturę innych ras, sa tez perfekcjonistami, ich sprzęt ich ozdoby musza byc piekne, wszytko co robia nawet jeśli słuzy wojnie musi byc piękne, elfy maja mnóstwo czasu na tworzenie, nie maja takiego przymusu pospiechu zyja za długo,
nawet ich walka ma byc piekna jak taniec, ale jednocześnie wszytko ma byc zgodne z natura , współgrać z nią, młodsze rasy chca zmieniac swiat w kolo siebie, elfy sie z nim lacza, niestety to powoduje ze ich kultura staje sie archaiczna , nie rozwija sie , holduja starym normom moralnym i społecznym, nie nadążają za innymi rasami, nie chodzi oczywiście o fizyczność, chodzi o spoleczestwo, elfy wiec pod koniec istniania ich rasy, a taki obraz mamy u Tolkiena i w młotku, sa nacja pełna tęsknotą za dawnymi czasami melancholijnie mysla i wspominaja stare czasy i nie umieją zyc w nowych, jednak tam maja miejsce powrotu, Tolkien zamiast zabić pierwotna po Valarach, i Maiarach, jednocześnie sa oni wyrzutem innych ras, a wiec gdyby nie one ludzie dawno poddali by sie sauronowi lub tez chaosowi i stali by sie nowa nie do konca dobra rasa, no ale dobra elfy odpluwają, pokonujac najwiksze zagrożenie, jednak zagrozenie wiksze i nie do powstrzymania jest w samych ludziach, ich chaotyczna natura ich sklonnosci do chciwosci i przemocy, ich niedokladnosc, i pozucanie piekna na rzecz prostoty, ale inaczej niz u krasnoludów wcale nie na rzecz funkcjonalnosci, kiedy elfy odejda odplyna, ale jesli elfy umra, wygina, gdzes tam bedzie ostatni elf, a reszta odejdzie, tragiczna postać ostatnie mazenie w swiecie bez marzen, gdyby zgineli bylo by to duzo mniej romantyczne , takie nie elfickie, nie ladne, kosci i zgniłe mieso, przegniłe ubrania. bleee. ale jakiez to by bylo dramatyczne upadek mazen. no i co z mrocznymi elfami, Tolkiem zrobił orki po to elfy torturowane i spaczone jeszce przez morgotha a kontynlacja tego przez jego sługe maiara saurona, byly nie ladne, i brutalne, nie kochały piekna a kochły przemoc,  odwrotnosc swych prawdziwych braci, potem orki komus siespodobały i takie zostały, maja w sobie cos, w koncu jesli ktos lubi bestie, ale na ich miejsce zostały stwozone morczne elfy, wciaz kochajace piekno, ale widzace je w nico innej barwie, piekno dostrzegajace w smierci, doprowadzajace sztuke wojenna do perfekcji, wciaz wyniosłe, majace niesnaski ze swym rodzenstwem, ale w przeciewiestwie do swych braci kochajace ciemnosc, czy nie jest to rasa bardzij przystosowana do nowych czasów mogaca współgrac z młodszymi rasami, bedac brutalna, budzaca lek w sercach wrogów, jednak co jelsi czasy wejda na nowy poziom kiedy ludze nie beda siebac tylu rzeczy co kiedy czy czasem drushii nie stana sie tak samo jak ich bracie rasa przestrzala, w najlepszym wypadku zamiast odplynac odejda w jakies ciemne złe miesce. ehhhh to wszytko przez to ze jak człowiek zacyna dorostac tyle bajek okazuje sie nieprawdziwych i upada, w sesie ze przestaje wierzyc w dobra jak kiedys. gdzie moje stre mazenia <placze>
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline jezior

 • Neuroteam
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 763
 • hadysz!
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2012, 08:26:19 pm »
elfy sa stare umierają, ich kultura jest przestarzała, Przestaszewskim elfy to idealiści, oczywiście nie znaczy to ze elfy sa dobre, a raczej nie w formie jaka my znamy, elfy sa dumne, sa tak dumne ze według kanonów innych ras młodszych sa wyniosłe, znają wartość swojej kultury i wiedza ze to dzięki ich kulturze powstały kulturę innych ras, sa tez perfekcjonistami, ich sprzęt ich ozdoby musza byc piekne, wszytko co robia nawet jeśli słuzy wojnie musi byc piękne, elfy maja mnóstwo czasu na tworzenie, nie maja takiego przymusu pospiechu zyja za długo, nawet ich walka ma byc piekna jak taniec, ale jednocześnie wszytko ma byc zgodne z natura , współgrać z nią, młodsze rasy chca zmieniac swiat w kolo siebie, elfy sie z nim lacza, niestety to powoduje ze ich kultura staje sie archaiczna , nie rozwija sie , holduja starym normom moralnym i społecznym, nie nadążają za innymi rasami, nie chodzi oczywiście o fizyczność, chodzi o spoleczestwo, elfy wiec pod koniec istniania ich rasy, a taki obraz mamy u Tolkiena i w młotku, sa nacja pełna tęsknotą za dawnymi czasami melancholijnie mysla i wspominaja stare czasy i nie umieją zyc w nowych, jednak tam maja miejsce powrotu, Tolkien zamiast zabić pierwotna po Valarach, i Maiarach, jednocześnie sa oni wyrzutem innych ras, a wiec gdyby nie one ludzie dawno poddali by sie sauronowi lub tez chaosowi i stali by sie nowa nie do konca dobra rasa, no ale dobra elfy odpluwają, pokonujac najwiksze zagrożenie, jednak zagrozenie wiksze i nie do powstrzymania jest w samych ludziach, ich chaotyczna natura ich sklonnosci do chciwosci i przemocy, ich niedokladnosc, i pozucanie piekna na rzecz prostoty, ale inaczej niz u krasnoludów wcale nie na rzecz funkcjonalnosci, kiedy elfy odejda odplyna, ale jesli elfy umra, wygina, gdzes tam bedzie ostatni elf, a reszta odejdzie, tragiczna postać ostatnie mazenie w swiecie bez marzen, gdyby zgineli bylo by to duzo mniej romantyczne , takie nie elfickie, nie ladne, kosci i zgniłe mieso, przegniłe ubrania.

To się nazywa długie zdanie. A świat faktycznie się zmienia :P
there's too much blood in my alcohol system

Offline DonKszaq

 • Imperator krzaków
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 71
 • Bush in da face!
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:28:21 pm »
Czego najlepszym przykładem jest Świat Orkonowy (Orconia? Orconius? Jak to się zwie jakoś tak ładniej? :P)
Tyle że tym razem to ludziom, nie elfom się po łapach dostanie.

Yeah.

Offline Bestia

 • Jajakobyły
 • Administrator
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 6651
  • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2012, 09:47:51 am »
Nazywa się to światem Orkonowym, ładne nazwy są dobre wąskodupców ;)

btw. Kto się podejmie streszczenia posta Kenego bo może to coś ciekawego?

Offline Sekta

 • GTM - Porucznik Rezerwy
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 1448
 • chyba boję się kobiet...
  • ja
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2012, 03:16:46 pm »
 ;D ;D ;D
rzeczywiście dobre pytanie:P
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Chincu

 • Logistyka
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 87
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2012, 09:47:03 pm »
A może ktoś się podejmie stworzenia programu do tłumaczeń jego postów, bo niestety najdalej po 3 linijce nie wiem co się dzieje.

Offline kenny

 • a co to ? :D
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 401
 • jacy oni powazni i jacy mezni xD
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2012, 11:13:34 am »
chyba tylko ja mogl to zrobić, no ale tak w skrócie chciałem podyskutować o elfach na przykładzie. i teksie za Starymi czasami, kiedy bylem młody i wierzyłem w bajki ideały i takie tam
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Emilia

 • Pierwszy oficer HSS Haryzma
 • Administrator
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 2210
 • Evilia Cruella Skirmuntt
  • galeria
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2012, 12:20:51 am »
On vel Kenny, w powyższym poście postanowił przeanalizować czemu elfy są taką super rasą, że wszystkie zakompleksione nastolatki chcą nimi grać. Przeanalizować bez używania zbędnych znaków przystankowych. Niezbędnych też.
Tyle z tłumaczenia 'jego' postów.

Buziaki Kenny :*

Offline matmis

 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 473
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2012, 10:32:53 am »
a zatem, Kenny, przestałeś się bać mrocznych elfów...? Nie przejmuj się, to normalne. Doceń to, że zaczął się pierwszy dzień nieustraszonej reszty życia! :D

Offline Sekta

 • GTM - Porucznik Rezerwy
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 1448
 • chyba boję się kobiet...
  • ja
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2012, 02:00:13 pm »
 ;D ;D ;D
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline kenny

 • a co to ? :D
 • Użytkownicy
 • Wiadomości: 401
 • jacy oni powazni i jacy mezni xD
Odp: czemu elfy sa bardziej
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2012, 02:10:56 pm »
spamerzy :P no emi mnie rozumie :*
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?