Autor Wątek: jaka ksiazka fantasy dla mnie?  (Przeczytany 4565 razy)

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
Odp: jaka ksiazka fantasy dla mnie?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2012, 10:16:26 am »
A ja polecam:
Ursula K. Le Guin - "Dary"

Kres - "Piekło i szpada"

nie pamiętam autorów:
"Żona zmiennokształtnego"
"Most nad otchłanią"
"Różanooka"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2012, 10:37:36 am »
"Most nad otchłanią"
"Różanooka"

Konrad T. Lewandowski. Zanim Różanooką, polecam przeczytanie Ksina, bo to kontynuacja.
"Żonę zmiennokształtnego" nie pamiętam, kto napisał, musiałabym sprawdzić, jeśli znajdę w domu.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2012, 04:01:21 pm »
A czemu polecacie?

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2012, 08:53:27 pm »
"Most nad otchłanią" - za całkiem ciekawy pomysł świata.
"Różanooka" - fajnie się czyta i całkiem fajne postaci główne.

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2012, 08:30:17 am »
Robin Hobb-Uczeń Skrytobójcy, a później reszta serii-dark fantasy, low magic (z "ceną magii"-lubię tak). Zgrabnie napisane, klimatyczne i oryginalne.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 31, 2012, 08:33:26 am »
Robin Hobb-Uczeń Skrytobójcy, a później reszta serii-dark fantasy, low magic (z "ceną magii"-lubię tak). Zgrabnie napisane, klimatyczne i oryginalne.
o tak tak... lubie to!
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:46:29 pm »
Akurat przeczytałem, to i jakoś tak ... no nie polecił bym tego, taki poziom salvatora, nic tam odkrywczego nic zaskakującego, przebieg fabuły był dla mnie w zasadzie oczywisty po pierwszych parudziesięciu stronach. Osobiście mało produktywnie wolę zabijać czas inaczej ;)

Jak by się ktoś podjął akcji masochistycznej gdzieś mam parę książek z tej serii chętnie oddam bo mi zagracają a na pewno do nich nie wrócę.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:51:19 pm »
wow - bestia, to mnie zaskoczyłeś... nie spotkałem się jeszcze z taką krytyką tej książki... a już napewno nie porównania do Salvatore!! tam przecież nie ma żadnych turbo heroicznych wyczynów, dramatycznych momentów co 20 stron - wręcz przeciwnie - przez pół książki bohater jest pizdusiem...

problem tej ksiażki to to, że Robin Hoob jest kobietą i odznacza się ten kobiecy styl pisania o przeżyciach i emocjach...  i jest to troche nudnawe... ale polityka która tam jest jest świetna i aspirująca do tej dziejącej się w grze o tron...

to ja wezmę tej książki, bo nie przeczytałem do końca ostatniego tomu!! zaklepuje, raz, dwa, trzy za siebie
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 31, 2012, 01:17:02 pm »
Poszukam ich i napisze ci które mam ;)

W moim porównaniu nie chodzi o heroiczność, bądź nie, a o sienkiewiczowską płaskość bohaterów i akcji. Mnie Hoobowej polityka jakoś też nie przekonuje. Ale mnie również najbardziej dotknęła i sfrustrowała babskość męskich bohaterów ;) Którzy jeżeli byli by zbokami, to by nie było problemu, ale o ile mnie pamięć nie myli to się nie dźgali wzajemnie dzidami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 01:20:04 pm wysłana przez Bestia »

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2012, 01:22:28 pm »
a o sienkiewiczowską płaskość bohaterów i akcji
masz rację... tak było...

chociaż jakoś mnie to nie raziło - po prostu - taki pomysł na książkę...

Offline Moria

• Użytkownicy
  • Czcicielka Bobrzej Nory
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2012, 02:53:10 pm »
Dziekuje wam bardzo.
Kierujac sie pierwszymi poradami wzielam narazie Gre o tron.
Z reszty waszych propozycji skorzystam pozniej. Na przyklad ktos tu wymienial Mgly avalonu, nie czytalam a mylse ze napewno mi sie spodoba:)
Dzieki jeszcze raz.
Pozdrawiam  :)
siga siga