Autor Wątek: Strona Orkonu - Dyskusje  (Przeczytany 5836 razy)

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
Strona Orkonu - Dyskusje
« dnia: Luty 21, 2012, 09:50:28 am »
przydałby się jakaś zakładka - NOWOŚCi - bo po prawdzie średnio wiem po przeczytaniu wstępu że aż tyle nowych rzeczy się pojawiło - Plan Orkonu, opis świata, kalendarium - krzyczcie o tym wszędzie - na FB, forum, stronie, blogu, Wszędzie :)
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Mały

• Użytkownicy
Strona Orkonu - Dyskusje
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 10:17:35 am »
Super - szkoda ze ma bugi - klikniecie jakiejkolwiek głównej kategorii (np świat) daje "Adres URL jest nieprawidlowy" dużo dalej się nie zagłębiałem po pierwszym failu...
takie pytanie troche z boku:
czy historie ktora jest na poprzedniej stronie będziecie też jakoś przenosić (czyli całosc pracy jaka była włożona w świat do tej pory) czy umrą ze starą stroną? W sensie czy zostaje tylko metka orkon z bagażem mechaniki i caly nowy świat bez możliwości wglądu w to co było i z czego ewoluował (tudzież co uległo zagładzie)
(w sumie pytam z czystej ciekawości, bo to nie moja praca była ;) )

Poza tym - dlaczego nie przekierowaliscie domeny http://orkon.org/ na nowa strone? to tworzy lekki zament znowu i pewnie skopie pozycjonowanie (jesli juz jakiekolwiek jest) nie pozwala tez zapewne graczom szukajacym info z wyszukiwarek na ogarniecie co jest aktualnym info a co stara strona itd.
Please... be Pr0 - bo na razie to "chcemy dobrze a wychodzi jak zwykle" ... a konkurencja nie śpi... i w dbaniu o wizerunek jest bardziej pro...
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 10:20:49 am wysłana przez Mały »
...We just dinged them!...

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
Strona Orkonu - Dyskusje
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2012, 11:15:13 am »
Super - szkoda ze ma bugi - klikniecie jakiejkolwiek głównej kategorii (np świat) daje "Adres URL jest nieprawidlowy" dużo dalej się nie zagłębiałem po pierwszym failu...

Te elementy wyglądają tak jakby nie miało się ich w ogóle klikac, tylko się powinny rozwijać podkategorie (które się rozwijają i da się je klikać z właściwym efektem).

Offline Inny

• Fanatyczny Optymista
  • Użytkownicy
  • BTZ
Odp: Strona Orkonu - Dyskusje
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2012, 11:48:07 am »
To niech się nie da klikać :P

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 11:57:47 am »
To niech się nie da klikać
Skoro już zwróciliśmy na to uwagę to pewnie Marianna to zmieni

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 12:04:31 pm »
prośba

czy webmaster, lub dowolny inny co potrafi (bo ja nie) mógłby i zechciałby zbackupowac starą stronę, w szczególności opis świata? To kupa ludzkiej pracy i w dalszym ciągu ciekawsza od tego z nowego świata, co do tej pory pokazano. Szkoda by się bezsensownie zmarnowała. Ja te informacje chętnie przygarnę
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 12:07:00 pm »
Opisy świata zniknęły publicznej części strony już w październiku...

Ale zostały zachowane - nie zostały usunięte.
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2012, 01:50:53 pm »
Spokojnie, nic nie zginie.  :)

"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Marianna

• Hrabina Trzy Wina
  • Użytkownicy
    • Who googles your name?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2012, 02:05:15 pm »
Hej, no to po kolei:

Strona oczywiście będzie stała na domenie orkon.org, ten link, który dostalisci uznajcie proszę za nieoficjalną odsłonę. Dzisiaj będziemy przekierowywac DNSy.

Sekta - Dział nowości to blog, tam bedą updaty na bieżąco

Główne menu - moglibyscie mi napisac z jakich browserów korzystacie? Te główne kategorie są oczywiście w back-endzie ustawione jako nieklikalne, ale może jest jakiś bug - dzieki za info.

Forum - jak już DNSy załapią i orkon.org zacznie pokazywać nową stronę, zniknie też dostęp do tego forum. Migracja bazy danych odbyła się w weekend, więc ostatnie posty się nie załapią. Migracja użytkowników przebiegła pomyślnie, więc powinniście być w stanie zalogoweć się na stronę, za pomocą swoich loginów do forum.

Strona jest zintegrowana z nowym forum - więc wystarczy jeden login, żeby komentować na blogu i na forum. Pracujemy nad ustawieniami forum na nowej platformie i dlatego przez jakis czas nie będzie do nowego forum dostepu.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 02:09:20 pm wysłana przez Marianna »
Sell Your Pictures Online with Dreamstime and Shutterstock

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2012, 02:20:46 pm »
Główne menu - moglibyscie mi napisac z jakich browserów korzystacie? Te główne kategorie są oczywiście w back-endzie ustawione jako nieklikalne, ale może jest jakiś bug - dzieki za info.
Ustawienie na nieklikalne jest dośc ciekawe -
wg Chrome [17.0.963.56 m] podpiete pod nie jest adres http:/#                       on nic nie robi po kliknieciu
firefox [10.0.2] z kolei pokazuje ze pod te elementy jes podpiete http:///#         i jemu wyskakuje popup z błędem
IE [8.0.7601.17514] pokazuje to samo co firefox                                            i przechodzi do strony z błędem
wnioskuję więc ze stronę testowaliście w jakiejś ultra egzotycznej przegladarce ;)

co do reszty - GoodLuck & HF - w sumie przydałoby się ogłoszenie że forum będzie migrowane i kiedy został wzięty backup (a żeby być dokładny powinno to być PRZED przeniesieniem systemu w stan zamrożenia)... ale... co ja tam się znam na migracjach IT i powidamianiu uzytkowników
...We just dinged them!...

Offline Marianna

• Hrabina Trzy Wina
  • Użytkownicy
    • Who googles your name?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2012, 02:27:07 pm »
W Chromie.. dobra, dzięki muszę znaleźć inny sposób na inne browsery.
Sell Your Pictures Online with Dreamstime and Shutterstock

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2012, 05:14:11 pm »
A ja jestem zwiedzona.. Jak czekałam tak długo to myślałam, że będzie coś wow, fajerwerki i inne takie, a tu niestety.. Wygląda jak standardowy szablon nie jednego bloga, a szkoda. ;/

i jak dla mnie sprawdziło się to, że tak długo się czekała a potem dostaje się tyle info ile się dostało i człowiek aż zły jest..
"Pokonaj słabych wrogów, z silnych uczyń przyjaciół" ;)

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2012, 06:16:10 pm »
Sama strona wg mnie ładna, przejzysta, przewijające sie na pierwszej stronie zdjęcia - super.

No ale podobnie jak Luna jestem zawiedziony liczbą umieszczonych jak dotąd informacji. A te co są jakoś mnie nie powalają (ale to już kwestia gustu)

Offline Birkart Apostata

• Użytkownicy
    • AR "Argos"
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2012, 06:35:14 pm »
Ładna :-)  Fajnie że udało się powstrzymać od ziejących ogniem flashowych smoków, fantasy grafik w tle i innych plebejskich fajerwerków, zagrażających tego typu witrynkom. Dodałbym jakiś delikatny deseń do listy linków pojawiającej się po najechaniu na pozycje w górnej nawigacji - wygląda to teraz troszkę "systemowo". Ew. bardziej delikatny kolor. Swoją drogą.. kto jeszcze robi strony na ramkach?

Offline Kamil Małysz

• Kamikaze wielokrotnego użytku, popularnie zwany małysz...
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2012, 06:52:29 pm »
Miałbym prośbę, czy mógłby ktoś podać linka do "tej, omawianej, nowej strony".
"Vi veri veniversum vivus vici"