Autor Wątek: Strona Orkonu - Dyskusje  (Przeczytany 5725 razy)

Offline DonKszaq

• Imperator krzaków
  • Użytkownicy
  • Bush in da face!
Odp: Strona Orkonu - Dyskusje
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2012, 07:01:31 pm »

Yeah.

Offline Kamil Małysz

• Kamikaze wielokrotnego użytku, popularnie zwany małysz...
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2012, 07:10:22 pm »
Dzięki.^^
"Vi veri veniversum vivus vici"

Offline Marianna

• Hrabina Trzy Wina
  • Użytkownicy
    • Who googles your name?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2012, 07:11:13 pm »
Już jest na orkon.org.

Dzięki za uwagi, tak jak napisaliśmy w poście, strona będzie ulegała modyfikacjom na bieżąco.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 07:16:09 pm wysłana przez Marianna »
Sell Your Pictures Online with Dreamstime and Shutterstock

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2012, 07:20:49 pm »
Ładna :-)
nie :) nieładna... (ale to kwestia gustu) moze ja nie lubie blogów ale to startowanie z bloga z typowym blogowym "archiwum" po prawej stronie z kategoriami i komentarzami ssie
brakuje jeszcze żeby była klasyczna portalowa chmura tagów.
Sorki ale wg mnie nie ma żadnego charakteru - rozumiem ze newsy sa najwazniejsze na start... ale faktycznie wyglada jak pierwszy lepszy template wordpressa z doklejonym logo  (tak wiem jak wygladala strona orkonu jak przerzucilismy ja na CMS dokąd Arek nie wydziergał szablonu wiec rozumiem ze to wersja przejsciowa nowej strony rzucona jako ochłap rozgrzanym tłumom domagającym się chleba i czekającym na igrzyska a nie produkt finalny --> tak znowu piszę o Jeziorze... w sumie dołącza do niego Luna ;) )

ciemne tło nie pomaga jej nijak. ikonka standardowego templejta w polu adresu również (no bo G przeca nijak ma sie do Orkonu) przejrzystość nawigacji z rozwijanymi menu z gornych buttonów jest dyskusyjna ale może i bardziej trendy niż drzewiasta struktura prastarego drupala.
Nie wiem jak z łatwością wrzucania contentu więc sie nie wypowiem - na pewno będziemy mogli podziwiać łatwo dodawane blogowych wpisy które będa nas na bierzaco informowały o tym co może wydarzy się w przyszłości - btw zauwazyliscie ze informacje orgów są o jednym a faktycznie dzieje się co innego? magia...

mowiąc wprost - nie wdzę wartosci dodanej w migracji na nową stronę poza zmianą dla zmiany i czyimś napracowaniem się w ciul żeby inni potem skrytykowali ;) , ani ona ładniejsza ani bardziej funkcjonalna ani bardziej pociągająca ani nic jest szaro-przeciętna - nie powoduje "łał".
Wybitnym plusem jednak jest że nie powoduje też "bleeeee" czyli ze nie ma wszystkiego co mogło jej sie przytrafić żeby była tragiczna. Szkoda bo jak przeczytałem news pt. nowa strona to na prawdę myslałem że będzie ŁAŁ. Nie wyróżnia się na tle konkurencji a nawet rzekłbym designersko pozostaje w srodku jak nie tyle.
(żeby nie szukać daleko np. styl Steam&Sword jest dużo fajniejszy, template flambergu dopracowany i to juz lata temu, jakkolwiek wciąż orkon jest wg mnie lepszy niż strona fantazjady ktora wionie myszką z kilometra, czy hardkonu ktory miał świetny design pare lat temu ale ostatni to jak wejść do dicho z lat '80)
...We just dinged them!...

Offline Marianna

• Hrabina Trzy Wina
  • Użytkownicy
    • Who googles your name?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2012, 07:51:54 pm »
Strona chwilowo nieczynna.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2012, 08:02:13 pm »
Strona chwilowo nieczynna.
mała uwaga/porada - jak się wyłącza stronę to się stawia stronę zastępczą informująca o pracach serwisowych i niedostepności zwyklego serwisu :)
bo teraz strona nieczynna - a po prostu wyświetla się bałagan testowy/nie mający szablonu/cokolwiek ... jak już napisałem - be Pr0 ... co prawda wiem że to nie środowisko komercyjne i może nikt nie zwróci akurat na to uwagi ale ... może zwróci

Offline Marianna

• Hrabina Trzy Wina
  • Użytkownicy
    • Who googles your name?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2012, 08:18:07 pm »
Wow, dzięki, naprawdę.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2012, 08:33:45 pm »
oj czyżbym uraził zupełnie przypadkowym i nietrafnym na dodatek komentarzem czyjs profesjonalizm?
straszliwie przepraszam - zapomniałem że w niektórych kręgach dobrze działa tylko lajkowanie, chwalenie i głaskanie a jak ma się odmienne zdanie (co gorsza jeśli jest ono w jakimkolwiek stpniu prawdziwe) to lepiej go nie wyrażać - myślę że wrócę do niewyrażania to działa lepiej, a przynamniej gro osób może tonąć w niczym nie zmąconym samozadowoleniu i pochwałach swojego kółka wzajemnej adoracji ... ze staroamerykańskim pozdrowieniem "WOW grejt dżob kip it up! dis is ołsom"

Over&out (zresztą te posty i tak znikną przy migracji ... czyż nie?)

Offline Marianna

• Hrabina Trzy Wina
  • Użytkownicy
    • Who googles your name?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2012, 09:09:02 pm »
tak

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2012, 11:23:57 am »
Jak będziecie chcieli zmienić adres forum, to dajcie znać... ;)
Btw. Linki wywalają się pod androidami, chrom radzi sobie.
Mała sugestia zmień to http:/# na po prostu # na zasadzie <a href="#"></a> i będzie działało. albo chociaż http://# ;)

Wczoraj zmieniłem przekierowanie, na razie dns jeszcze jest na starym serwerze.

Over&out (zresztą te posty i tak znikną przy migracji ... czyż nie?)
O ile Kajtek dalej drukuje Forum to nie znikną.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 11:31:14 am wysłana przez Bestia »

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy

Offline Marianna

• Hrabina Trzy Wina
  • Użytkownicy
    • Who googles your name?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 22, 2012, 12:27:13 pm »
Mała sugestia zmień to http:/# na po prostu # na zasadzie <a href="#"></a> i będzie działało. albo chociaż http://# ;)

Było http://# i wywalało, teraz zmieniłam na samo #, sprawdzę na innych browserach i iphonie, ale nie mam androida, więc jakbyś mógł sprawdzić czy nie wywala, to byłabym wdzięczna ;)

Bestia, jak będziesz zmieniał dnsy, to daj mi pls znać, wariuje mi panel i linki ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 12:31:22 pm wysłana przez Marianna »

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2012, 01:28:08 pm »
Dam bo będę zmienial rejestratora i musimy się umówić na jakiś termin, bo będzie pewnie przerwa w kierowaniu na www

Pod Androidami jest już okej :)

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2012, 02:54:28 pm »
Dziękuję, u mnie działa, nowości znalazłem bez trudu.

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2012, 11:35:30 am »
Ja jeszcze tylko ponarzekam na informację o świecie (oczywiście tylko na podstawie tego co zostało opublikowane, na pewno jest mnóstwo rzeczy które są w przygotowaniu i zmienią moje spojrzenie):
Właściwie nic nowego, po prostu cofnięto świat cywilizacyjnie i tyle. No dobra dodano Zieleń, ale gniew przyrody już mielismy na jednym GG (nie pamiętam daty ale był wtedy początek Selenitów)
W wojnie bogów swoją drogą ani słowa o udziale Seleny czy jej wyznawców.
No i ani słowa o jakichś chociażby resztkach Cesarstwa.
Nie czuje też za bardzo różnic między przedstawionymi krajami ludzi (pewnie wynika to z tego że opisy są krótkie i mało szczegółowe)

Właściwie to ja nigdy nie rozumiałem pomysłu zmiany świata, który uważałem za calkiem spójny i dający duże możliwości tworzenia ciekawych postaci.

koniec narzekania