Autor Wątek: Strona Orkonu - Dyskusje  (Przeczytany 5753 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Odp: Strona Orkonu - Dyskusje
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2012, 04:20:25 pm »
Trochę postaram się odpowiedzieć.

Faktycznie, część rzeczy jest w przygotowaniu, na różnym etapie - część mocno zaawansowana i o krok od publikacji na stronie, część niestety niemal równie mocno rozgrzebana. Sami nie jesteśmy zadowoleni, że tak się to rozciągnęło w czasie; różne przyczyny się złożyły na taki poślizg.

Z paru powodów uznaliśmy, że na pierwszy ogień powinna zostać udostępniona graczom Północ. Po pierwsze: w tym rejonie będzie się rozgrywać Gra Główna i ze względu na zmiany, które dokonały się w świecie, raczej mało postaci z innych rejonów będzie miało powód czy możliwości, żeby się tam znaleźć. Czy, mówiąc inaczej: postacie spoza tej części mapy będą musiały bardzo dobrze umotywować swoją obecność w Erainn. Po drugie, ze względu na GG ten region opisujemy znacznie bardziej drobiazgowo niż pozostałe - już niebawem pojawią się kolejne informacje o Erainn, a później także o kolejnych miejscach na mapie. Chcemy je solidnie dopracować.

Przy zmianach wprowadzanych w świecie Orkonu nie chodziło nam o jakąś abstrakcyjną rewolucyjność, bo to nadal miał być ten sam świat. Łatwiej byłoby stworzyć coś od zera, ale tutaj musieliśmy wypracować opis "kompatybilny" z tym, co istniało wcześniej. Zależało nam, żeby świat po zmianach był wyrazisty i spójny, lepiej uporządkowany, a jednocześnie dzikszy i bliższy fantasy sensu stricte, tzn. średniowiecznemu, a nie stojącemu na krawędzi rewolucji przemysłowej. Mam nadzieję, że kiedy wrzucimy więcej szczegółów, uznasz, że jest atrakcyjny i daje pole do popisu.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2012, 05:51:50 pm »
Ja bym uznała cokolwiek, ale przyznasz Jerzy, przy całym szacunku do Waszej pracy, a wiem, jak prawdopodobnie wygląda, że jak na luty, to dość mało. W lutym to ja zazwyczaj miałam już choć plan postaci, jakąś wizję czy coś - a na razie wizja koali przemawia do mnie coraz bardziej, bo nie widzę niczego, w czym mogłabym postać zaczepiać. Znaczy - coś tam widzę, ale są to bardzo ogólne zarysy...
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2012, 05:55:54 pm wysłana przez Zsa-Zsa »
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2012, 07:58:33 pm »
Dzięki Jerzy za odpowiedź. Czekam z niecierpliwością. Owocnej pracy.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2012, 08:31:16 pm »
no bez jaj zsa zsa chyba nie zdradzisz koali?

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 24, 2012, 10:01:02 am »
Ja na szczęście mam już cały plan na grę na podstawie opisu i już wiem, że będę się świetnie bawić :)
71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2012, 11:37:52 am »
Czyżby kontynuacja? :)

Offline Marianna

• Hrabina Trzy Wina
  • Użytkownicy
    • Who googles your name?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2012, 01:09:28 pm »
Na stronie orkon.org pojawiły się opisy larpów pobocznych - zapraszamy:)

W ten weekend możecie spodziewać się kolejnych zmian, także technicznych, więc bardzo proszę o ciepliwość, jesli akurat w ich trakcie traficie na stronę.

Pojawią sie też dalsze opisy!

Ponieważ niektóre osoby miały problem z zalogowaniem się na stronę, tymczasowo otworzyłam mozliwość komentowania bez zalogowania. Trzeba podać email i pierwsza wiadomość jest moderowana - kolejne pojawiają sie bez moderacji (ale mogą zostać usunięte of corz). Prosimy żeby komentarze były na temat postu, czy konkretnej podstrony, a nie OT.

EDIT: Uprzedzając pytania, pole komentarzy wymaga edycji ze strony graficznej, jak również część stałych elemntów jest po angielsku, co oczywiscie zostanie poprawione (jak tylko znajdę trochę czasu..)
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 01:25:12 pm wysłana przez Marianna »
Sell Your Pictures Online with Dreamstime and Shutterstock

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 23, 2012, 08:41:11 am »
http://prime.hostingasp.pl/swiat/ziemie-polnocy/erainn/

Hej - zwróciliście uwagę, że na stronie pojawiły się opisy klanów i historia Erainn??
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 23, 2012, 02:32:12 pm »
Niestety, dopiero teraz. Adres ciężki do zapamiętania...
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 24, 2012, 11:52:33 am »
Prostszy i działający adres to orkon.org. Opisy są w stosownej zakładce. ;)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline owsianka

• Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 02, 2012, 12:09:33 am »
Aż muszę pochwalić twórców/twórcę opisów krajów Wschodu, naprawdę robią wrażenie  :) Mam nadzieję, że przyszłoroczna Gra będzie się rozgrywać w którejś z tych przepastnych, niebezpiecznych krain...