Autor Wątek: Kamera! Akcja!  (Przeczytany 1061 razy)

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
Kamera! Akcja!
« dnia: Kwiecień 06, 2012, 01:23:10 pm »
Hejka,

Na Orkonie 2012 ponownie będę miał kamerę i nie będę brał udział w LARPach.

Do organizatorów LARPów
Jeśli jesteś organizatorem jakiegoś larpa i chciałbyś, aby powstał o twoim LARPie dokument, proponuję współpracę. Chodzenie randomowe po lokacjach kończy się zwykle materiałami średnio ciekawymi, z których trudno zmontować fajny film. Dlatego w tym roku będę robił zdjęcia planowane wraz z organizatorami LARPa.
Chodzi o to, by org zaznajomił mnie z planowaną główną linią fabularną, ważniejszymi / ciekawszymi postaciami, istotnymi wydarzeniami, które mają mieć miejsce. Razem pomyślimy jak najlepiej opowiedzieć historię LARPa, gdzie być z kamerą i kiedy, kogo filmować w trakcie, z kim przeprowadzić wywiad przed (plany snute przez postaci) i po imprezie (relacja ustna z wydarzeń). Nie chcę pokazywać barwnych strojów, tylko wciągającą historię. Jak się nie uda złapać dostatecznie dużo fajnych rzeczy, to materiał nie powstanie (bo montaż to kilka dni, szkoda je marnować jeśli na pierwszy rzut oka efekt ma być kiepski).

Do twórców ciekawych prezentacji
Jest też opcja nagrania prezentacji grupy, pod warunkiem, że to coś ciekawego, a nie nudny standard (jakich jest najwięcej). Warunkiem dodatkowym jest prezentacja w dzień lub przy dobrym oświetleniu. Jedno ognisko i lampa to za mało. Moja kamera niestety to amatorski sprzęt (HDC SD60) i przy słabych warunkach oświetleniowych wychodzi zbyt wiele szumów.

Współpraca z innymi kamerzystami
Jeśli ktoś też ma kamerę, a nie planuje być na jakimś LARPie, to zapraszam do wspólnego filmowania. Dwie kamery na tym samym larpie to możliwość złapania większej ilości zdarzeń, które mają na siebie wpływ.

Kręcenie fabuły
Jeśli będą chętni i będzie ku temu sposobność (jak pokazał ostatni Orkon, zwykle gracze nie mają czasu na dodatkowe zajęcia poza LARPami i chlaniem), to bardzo chętnie nakręciłbym jakąś krótką fabułę w strojach fantasy. Jeśli masz pomysł na scenariusz lub postaci, pisz. Zastrzegam sobie tylko, że jak filmuję, to lubię się rządzić i potrafię być niemiły. Ale jak najbardziej dopuszczam dyskusję.

Kontakt
chris.studzinski@gmail.com
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
Odp: Kamera! Akcja!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2012, 03:07:47 pm »
Biorę udział tylko w GG, więc jak ktoś ma sprzęt i nie boi się go oddać w moje ręce, bardzo chętnie coś nakręcę.
71:5

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2012, 03:21:34 pm »
A ja chętnie w miare możliwości zagram, może nawet poumieram przed kamerą, mam już wprawę;)
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2012, 10:56:51 am »
Up!

LARP który nie zostanie uzgodniony, nagrany nie będzie - to info dla orgów.
Jakby ktoś chciał wystąpić w jakiejś scence epizodycznej to zapraszam do kontaktu. Możemy zrealizować WASZ pomysł. Możecie spróbować gry aktorskiej lub innej roli na planie.

Dla mnie Orkon to ludzie i stroje w jednym miejscu - i odrobina czasu (choć zwykle zdecydowanie za mało). Tak więc chętnie coś zmajstruję.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2012, 10:30:17 am »
Mała próba aktorska - sporo się przy tej okazji nauczyłem i wielu błędów więcej nie popełnię. Zapraszam do wspólnych nagrań na Orkonie tych, co akurat nie będą mieli chęci / siły pić.
http://www.youtube.com/watch?v=orfBUWq__PY
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.