Autor Wątek: UBS - autorska gra karciano-fabularna  (Przeczytany 860 razy)

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
UBS - autorska gra karciano-fabularna
« dnia: Czerwiec 06, 2012, 01:01:22 pm »
Jako że forum orkonowe ostatecznie ruszyło, mogę wreszcie opublikować to, co niektórzy mogli już widzieć w innych serwisach:)

Mianowicie (tamdaramdam, tamdaramdej), mam zaszczyt przedstawić pierwszą stworzoną przeze mnie grę:D (Przy wydatnej pomocy kilku znajomych, nie ukrywajmy...) Mam nadzieję, że spodoba się wszystkim, którzy zdecydują się w nią zagrać i z niecierpliwością oczekuję na wszelkie uwagi i komentarze, zarówno na temat samej gry, zrozumiałości instrukcji i zasad jak i jakości i przejrzystości pliku PDF. W razie problemów, błędów i niejasności proszę o wypowiadanie się w tym wątku - sprostowania i poprawki będę publikował najszybciej, jak to będzie możliwe.

Co to jest UBS?
UBS (Universal Brawlin' System) to szybka i prosta gra karciano–fabularna przeznaczona dla dwóch lub więcej graczy oparta o talię klasycznych kart do gry, umożliwiająca staczanie dynamicznych, popartych barwną narracją pojedynków, w których szczęście na równi z taktyką ma wpływ na ostateczny wynik walki. Może też z powodzeniem służyć jako prosta, narracyjna mechanika RPG, jeżeli takie będzie życzenie samych graczy.
Gra nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony graczy, wszystkie niezbędne rekwizyty można znaleźć w prawie każdym domu lub za niewielką kwotę nabyć w każdym kiosku, niepotrzebne są też nadzwyczajne umiejętności matematyczne – jedynym, co może się przydać, jest doświadczenie w komputerowych i konsolowych grach – bijatykach, gdyż właśnie do fanów takich produkcji (także filmowych) niniejsza gra jest adresowana. Osoby liczące na wielogodzinne, taktyczne pojedynki, będą tą grą zwyczajnie zawiedzione, podobnie jak miłośnicy filozoficznej zadumy i romantycznych porywów serca. Za to fani szybkiej, brutalnej i nieprzewidywalnej akcji i rywalizacji powinni poczuć się UBS co najmniej usatysfakcjonowani.

Poniżej link umożliwiający pobranie darmowej "jazdy próbnej". Pełna wersja książeczki, z zaimplementowanym systemem tworzenia postaci, autorskim settingiem i kilkoma erratami do obecnej mechaniki będzie możliwa do nabycia za symboliczną kwotę w czasie zielonogórskich Bachanaliów Fantastycznych 2012. Enjoy:)

https://docs.google.com/file/d/0Bzd8YKyl1ZL6ckZSLVBDd0dOOU0/edit