Autor Wątek: Low Orkon - High Orkon???  (Przeczytany 8132 razy)

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
Low Orkon - High Orkon???
« dnia: Czerwiec 12, 2012, 11:05:04 pm »
Dodatkowo - świat orkonu zawsze starał się być low - co wychodziło różnie...

Fascynujące spostrzeżenie. Przynajmniej na połowie Orkonów na których byłam nie spostrzegłam takiej tendencji. Na większości, w których brałam udział w organizowaniu, również nie spostrzegłam podobnej. Myślę, że ludzie, którzy jeżdżą dłużej niż ja ( i nie chce im się już wypowiadać na forum) również się ze mną zgodzą. Orkon bywał low dopiero od niedawna...

Co do pytania, to strój fantasy jest jak najbardziej ok. Zdjęcia w galerii na stronie są jedynie z ostatniego ( lub dwóch ostatnich…) Orkonów, a to przy 20 edycjach nie jest mimo wszystko wiarygodna próba. Stroje fantasy sa o wiele fajniejsze LARPowo niz jakieś historyczne fartuchy i czepki;)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: Low Orkon - High Orkon???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2012, 11:44:17 pm »
O przepraszam bardzo w 2002 był low. O0

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2012, 11:55:59 pm »
E tam, low. Tiger-golem wcale low nie był :P
Low/high - ważne, co się dla siebie wymyśli, w low można być high i odwrotnie. Tylko, żeby się jednak z sensem wpasować i sobie i innym zabawy nie psuć :P
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2012, 09:18:06 am »
odkąd jeżdże, a to oczywiście nie jest wiele, to słyszę że ten świat jest low... oczywiście wszelkie demony, wróżki, stwory nieco temu przeczą...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2012, 09:37:04 am »
2005 - Narodziny Drzewa, Śmierć A, Wiązanie węzłów magii
2006 - Drzewo wstąpienie
2007 - Nowy Ostrogród
2008 - Otwarcie bram między światami
2009 - Mgła
2010 - Craigmillar
2011 - Craigmillar
4 HI 3 Low z czego jeden low się nie odbył...

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2012, 10:04:32 am »
a nie nie - o czym były gry to inna bajka... bo na przykład 2009, z jarmarkiem, założenie, przekazane graczom, było low...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2012, 10:15:56 am »
jasne.... zwłaszcza biorą pod uwagę regiment i mnie  8)

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:34:20 am »
Hi w krzakach to jest to co lubimy 8)
71:5

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2012, 11:53:40 am »
Regiment i Półbóg był spory zaskoczeniem dla osób, które się szykowały na jarmark... moją absolutną bohaterką roku 2009 była Julka, która grała dziewczynę sprzedającą ciastka... nigdy się w sumie nie dowiedziałem, czy nie była czasem jakimś wróżkowym dealerem...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2012, 12:51:36 pm »
Bo jesteś mało domyślny... ja tam wiedziałem że 2009 będzie hi.

Offline Emilia

• Administrator
  • Użytkownicy
    • galeria
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2012, 01:04:02 pm »
Pomijając już regiment i półboga, to po Jarmarku biegały faerie i demony, a co jakiś czas pojawiała się Mgła. Na ten sam Orkon mechanika miała wymyślić specjalne dodatki dla ras z Zielonego Cienia i Otchłani i nawet ogłaszaliśmy na stronie, że robimy nabór na takie postaci.

Tak…brzmi bardzo low.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2012, 01:40:26 pm »
nabór był ogłaszany na rok 2008...

na rok 2009 było powiedziane, że jak ktoś chce grać to ma się zgłosić do kwietnia...

ale nie będę się kłócił, robiąc offtopic (później się go wytnie jak już sobie umrze) - mogę uznać, że świat Orkonu był zawsze high i tak też był prezentowany rokrocznie wszystkim odbiorcom...

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2012, 02:03:14 pm »
Low to ja mam świat na co dzień - jak mi się chce grać w larpy, to nie po to, żeby się w błocie taplać i z tego cieszyć, bo taki jest świat (no chyba, że to pogoda). Co oznacza, że jeśli będę sobie mogła high robić, to będę, choćby sama dla siebie :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 02:06:54 pm wysłana przez Zsa-Zsa »
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2012, 08:14:40 pm »
Ape ma rację stare wyjadacze - częściej niż rzadziej na długo przed kolejna edycją, organizatorzy zapowiadali (sobie i publicznie) deklaracje, że "teraz to będzie low". Z deklaracji nic nie wychodziło, więc starsi stażem już z góry traktowali je z przymrużeniem lub ignorowali, ale były takowe. Wiem bo sam deklarowałem, a z ostatnich 8 orkonów kierowałem scenariuszem w 4  O0
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Emilia

• Administrator
  • Użytkownicy
    • galeria
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2012, 10:29:23 pm »