Autor Wątek: kilka pytanek natury mechanicznej ^_^  (Przeczytany 3771 razy)

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
Odp: kilka pytanek natury mechanicznej ^_^
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2012, 10:09:16 pm »
Tarcze nie chronią przed magią - tylko przed pcvałami i pacynami :)

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline owsianka

• Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2012, 10:45:22 pm »
mega ważne pytanie: co się robi, kiedy chce się na krótki czas zejść z terenu gry w celu : udania się do wc, zjedzenia lub napicia się, poprawienia stroju etc. Są jakieś ogólne przerwy dla wszystkich czy idzie się do DO?

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2012, 11:10:03 pm »
Schodzi się z rękami skrzyżowanymi na piersi, co oznacza: "nie ma mnie tu". Nie wolno (tzn. nie powinno się) nadużywać tego oznaczenia, np. żeby kogoś podsłuchać w grze czy wywinąć się od zranienia.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline owsianka

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2012, 11:35:48 pm »
Mogę współtowarzyszom szepnąć gdzie, po co, dlaczego czy jest to zabronione?
Jeśli chodzi o walkę to zawsze jak się wykonuje cios/rzuca czar to się trafia? Czy są jakieś czynniki, które na to wpływają? Innymi słowy, od czego zależy to, że ktoś skutecznie walczy?

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2012, 11:50:35 pm »
A przerw ogólnych nie ma i powiadomienie DO jest na pewno dobrym gestem w stronę organizacji (gdyby ktoś cię szukał potem na grze), ale nie jest obligatoryjne. Powiedziec dlaczego schodzisz z gry jak najbardziej wypada (bo potem są głupie historie: "Widziałem Cię kobieto jak idziesz do lasu! Zapewne pertraktować z demonami! Tak, poszłam, ale sikać :P - szeptem"

Trafia się wtedy kiedy się trafia.

Czyli jak trafisz kogoś mieczem, to go raniłaś, jak trafisz rzutką (szyszką), to zaklęcie go raniło. Od czego zależy skuteczna walka? No od skutecznej walki - od twoich własnych, wyćwiczonych przed konwentem, umiejętności :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2012, 11:53:38 pm wysłana przez KURA »

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2012, 08:31:04 am »
ale nie - nie musisz każdemu napotkanemu graczowi obwieszczać "ja tylko schodzę na chwilę do obozu"....
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Wargulec

• Opiekun Nurglingów
  • Użytkownicy
  • ..A szóstego dnia Papcio Nurgl stworzył Cholere...
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 06, 2012, 08:36:18 pm »
Siemanko
dzisiaj sprawdziłem co sie zmieniło w tym roku w mechanice i mam pytanie?
Przy 3 stopniu Guślarstwa tj. Czarnoksiężniku nie ma "*". czy jest to zabieg celowy (każdy może go wykupić) czy to literówka?
-Kto tam Idzie?
-My
-Dobrze że nie ONI!

Offline Avallach(Eredin)

• Użytkownicy
  • Rambo
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2012, 09:18:34 pm »
Ja miałbym pytanie jeszcze co do magi.
Np jakiś tam czar powiedzmy "Kula ognia" czy coś takiego
Biorę sobie szyszkę i rzucam ją jak trafie to trafiłem jak nie to nie ?
Tak poważnie jest czy ktoś znów troluje miśki ?
"(...)
-Bo tam za drzwiami jest Rambo !
-A kto to jest Rambo ?
-Nie twoja sprawa Bambo !
(...)"

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 07, 2012, 04:48:56 pm »
Wargul - To błąd. Wszystkie III poziomy sztuk tajemnych i skrytobójstwo wymagają zgody...

Lach - a skąd wyciągnąłeś tą szyszkę?? znaczy, nie że z kieszeni...

jeśli rzucasz czar, to albo musisz dotknąć cel, albo użyć komponentu przestrzeń, żeby ten cel wskazać...

Czar działa na jedną osobę. Jeśli użyjesz komponentu wielość - może działać na kilka celów. Jeśli w czarze jest też przestrzeń, to możesz te cele wskazywać. Jeśli nie ma - działa na najbliższe cele.

Uprzedzając pytanie - jeśli nie korzystasz z przestrzeni, działa na wszystkie najbliższe cele, sojusznicze też...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5