Autor Wątek: Logistyka Orkonowa - temat ogólny  (Przeczytany 13620 razy)

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
Logistyka Orkonowa - temat ogólny
« dnia: Czerwiec 26, 2012, 02:54:34 pm »
Czyli to mój post Was zachęcił do przyjechania?

Ej, czuję się dumna :D

Temat logistyki = temat drażliwy, ale spróbuj to wyjaśnić... ::)

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: Logistyka Orkonowa - temat ogólny
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2012, 03:04:57 pm »
Fajnie, że larpy się tak logistycznie rozwijają. Tylko Orkon jakby zostaje w tyle i teraz wyraźniej to widzę.

Tzn?
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2012, 03:23:01 pm »
Tzn?
Orkon nadal jest konem w krzakach, z mega cienkimi lokacjami, z brakiem wsparcia logistyki dla samych graczy, tworzenia dużej ilości fajnych rekwizytów... no zostaliśmy w 2004/05 roku, a przez te 7 lat naprawdę sporo..... się zmieniło.

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2012, 04:02:39 pm »
Grey przestał grać w larpy i zajął się ich filmowaniem. Nic dziwnego, że szczególnie zwraca uwagę na  tzw. "production values".

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2012, 04:07:16 pm »
Orkon nadal jest konem w krzakach, z mega cienkimi lokacjami, z brakiem wsparcia logistyki dla samych graczy, tworzenia dużej ilości fajnych rekwizytów... no zostaliśmy w 2004/05 roku, a przez te 7 lat naprawdę sporo..... się zmieniło.

No właśnie nie wiem czy chodzi o logistykę gry, czy konu. Bo to różnica.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2012, 04:54:51 pm »
I jedno i drugie. I logistyka konu i logistyka gry jest u nas przeterminowana.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2012, 05:07:05 pm »
No, ale nadal nie wiem, jakie są konkrety Wiedźmina w Byczynie :(

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2012, 05:22:56 pm »
No właśnie - pytanie brzmi: czy larpy są do grania,  czy do filmowania?
Już dawno doszłam do wniosku /usiłując opowiedzieć fabułę i o co chodzi w larpach komuś postronnemu/, że do grania. I to gracze mają się bawić. Fajnie jest to utrwalić, ale żeby to wyszło dobrze, trzeba dobrego - profesjonalnego ;) - podejścia - jak to w filmie czy teatrze - próby, scenariusz, reżyseria. Albo namęczyć się przy montażu :) /i nakręcić więcej przypadkowego materiału - żeby wyszło coś jak ten filmik Greyowy, taki dokument/.

Moim zdaniem konwent miłośników fantastyki to jednak nie stricte plan filmowy, więc umowność jest w to wpisana. Domki z dykty wyglądają tragicznie, niepofarbowane prześcieradła też. To już wolę 100%, naturalne krzaki ;)

No i jeszcze jedna kwestia, że nazwę ją roboczo "Vivat pompa!" - to w końcu mają  wczasy all incusive czy konwent? czyli kto czego się spodziewa i życzy. Pewnie, jeśli gra się odbywa w środku Stumilowego Lasu Daleko Od Szosy, aprowizacja i sanitariaty muszą być jakoś zorganizowane. Na pewno są tacy, którzy wolą skromniejsze warunki i tacy, którzy wolą /i mogą/ po prostu zapłacić i mieć z głowy ew. kłopoty /mogą spać w agro, jeździć do knajp itp./.
Ale w końcu i jedni, i drudzy powinni mieć możliwość uczestnictwa, czyli potrzebna jest różnorodność. Jeśli poziom imprez /ogólnie/ zostanie wywindowany na 5 gwiazdek, to spadnie i frekwencja.

Co do Byczyny - warunki noclegowe bardzo w porządku, tak jak napisała Kura w 1 poście. Chociaż chyba generalnie było za mało miejsc, a za dużo graczy, no ale to już bardziej skomplikowana kwestia, zależna od kilku rzeczy.
Nie za bardzo wypaliło wyżywienie i trochę otoczenie /ta impreza z laserami pod bokiem ;)))/. Bo poza tym bardzo fajna okolica /woooodaaaaaaaaaa!!!!! bagienka!!!! łączki!!!!/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2012, 05:34:41 pm wysłana przez Akinomaja »
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2012, 05:48:59 pm »
I wypożyczalnia kajaków (niby mam taką na co dzień w pobliskim parku, ale wychodzi na to, że muszę wyjechać gdzieś wakacyjnie, by skorzystać), tym bardziej że pogoda dopisała. Gródek w Byczynie chędogi (grod.byczyna.pl), noclegi na łóżkach polowych, ile tam ich było? chyba nie więcej niż sto. Mechanika gry szczątkowa, oparta o DKWDDK - też nie było tego siedem lat temu, ale to nie znaczy przecież, że orkonowa jest przeterminowana.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2012, 06:52:02 pm »
o przepraszam Bestia - akurat logistyka konu jest  przodująca - normalna knajpa, w stałym budynku, działająca całą noc, duża ilość toalet, umywalki, prysznice, parking, duże pole namiotowe, aprowizacja wokół miejsca konwentu... niewiele konwentów ma taką bazę...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2012, 07:23:36 pm »
... mówisz o ptaszarni w której wywala prąd i non stop są zapchane sracze? Śmierdzących tojach na cały obóz bo stoją na jego środku? Terenie namiotowym który staje się jeziorem przy byle deszczu? Parkingu.... że niby gdzie na palu namiotowym?? Bo o ile pamiętam to w Smoleniu auta stoją wszędzie gdzie da się wjechać cienki mi to parking, prysznice.. no tak licząc że do domku wpuszczano tych spoza to było dużo ... aprowizacja? Czyli co bliskość sklepu, a może innej knajpy, czyli liczyć trzeba to że z pilicy pizze dowiozą? A może o aprowizacji myślisz pod kątem disco napierdalania z samochodów do rana?

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2012, 08:08:38 pm »
duża ilość toalet, umywalki, prysznice

Ja tam dalej nie wiem, jak z logistyką higieniczną w tym roku :(

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2012, 09:22:17 pm »
nie będę się kłócił z oczywistościami - poczytaj podsumowanie logistyki z zeszłego roku... narzekasz na rzeczy, które już nie występują, tudzież wyolbrzymiasz... powiedz jeszcze o wodzie zbierającej się pod wiatą, rezerwacie egzotycznych owadów i mikroklimacie...

zresztą- jako logistyk - napewno sobie z nimi poradzisz...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:43:42 pm »
Ja tak tylko dodam, że moim skromnym zdaniem oceniając logistykę konwentu trzeba brać pod uwagę czas jego trwania. Akredytacja w Byczynie wynosiła 85 zł (z tego co pisze Kura). Czyli żeby uzyskać takie same warunki, akredytacja Orkonu powinna wynosić w przybliżeniu 250 zł. Tu zaczyna się problem.
Może sposobem na przyszłość byłoby zaktywizowanie uczestników. Jak wymyśle jak to na pewno dam znać. Pierwszą rzeczą mogłoby być chociażby zrobienie konkursu na krainy/religie/itp. Gracze których teksty zostałyby wykorzystane dostają punkty, zniżki, chwałę :) Tak samo możnaby ogłosić, że potrzeba konkretnych rekwizytów na grę (takich które nie są niezbędne a dodadzą kolorytu) i zobaczyć może by się znaleźli ludzie gotowi je przygotować.

Offline Marianna

• Hrabina Trzy Wina
  • Użytkownicy
    • Who googles your name?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2012, 12:02:32 am »
Nie no, 85 zeta to było za 2 noce, więc jeśli dobrze liczę Orkon musiałby kosztować 595. W tym było spanie w grodzie i jedzenie (chleb ze smalcem na sniadanie, zupa na obiad i bigos, więc szału nie ma). Ja tam i tak wolę spać pod namiotem i nie mam nic przeciwko graniu w krzakach. A, że jest piwo gdzie kupić prawie 24h to już jest total wypas (Bestia wie, że można mnie zawsze znaleźć w budce z piwem LOL). Ale na poważnie, nie każdy larp musi być w zrekonstruowanym forcie, czy średniowiecznym zamku (Geas rulez, na S&S nie byłam), potrzebna jest różnorodność :)
Sell Your Pictures Online with Dreamstime and Shutterstock