Autor Wątek: Logistyka Orkonowa - temat ogólny  (Przeczytany 14103 razy)

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
Odp: Logistyka Orkonowa - temat ogólny
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2012, 08:16:10 am »
"Nie no, 85 zeta to było za 2 noce, więc jeśli dobrze liczę Orkon musiałby kosztować 595" - założyłem że na dłuższe wynajmy można mieć zniżki i że zakładana większa ilość uczestników obniża koszt jednostkowy :) A tak naprawdę to chodziło mi o zwrócenie uwagi na kwestię finansową zwiazana z podnoszeniem jakości. Jeśli nie będzie sponsorów którzy takie rzeczy finansują to siłą rzeczy musi to się odbić na użytkownikach. Ale to takie teoretyzowanie bo nigdy się tym nie zajmowałem i z moim brakiem umiejętności organizacyjnych raczej nie powinienem :)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2012, 09:55:38 am »
I 250zł było by rozsądną kwotą za akredytację na Orkonie (za 15 dni). I w tedy twój plan ze zniżkami za zaangażowanie się w robieniu konu miał by jak najbardziej ręce i nogi. Bo opłacało by się coś zrobić licząc na sporą zniżkę.

A tym samym byłby wypas bo było by więcej kasy i teoretycznie więcej zaangażowanych ludzi. Piszę teoretycznie, bo jak do tej pory zaangażowanie konwentowiczów w zdecydowanej masie przypadku polega na obserwacji pracy tych niewielu pijąc piwko ;)

Ale są 2 opcje moim zdaniem, albo robimy to znajomi dla znajomych a tym samym zaangażowanych w organizacje nie jest naście osób a dziesiąt. Albo robimy to pół komercyjnie, z nieco wyższą akredytacją tak aby zrobić coś na wypasie.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2012, 10:01:00 am »
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 27, 2012, 10:11:44 am »
"robimy to znajomi dla znajomych a tym samym zaangażowanych w organizacje nie jest naście osób a dziesiąt"
Ja bym spróbował tej opcji :) Tylko ona wymaga tego żeby na tydzień po Orkonie ruszyła machina organizacyjna nowego pełną parą :)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:24:52 am »
Rozumiem że Sew startujesz na głównego Orga :) (To tak zupełnie bez ironii)

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:30:51 am »
"robimy to znajomi dla znajomych a tym samym zaangażowanych w organizacje nie jest naście osób a dziesiąt"
Ja bym spróbował tej opcji :)
a ja myślałem że ta opcja właśnie działa od lat
jak popatrzysz na ilość osób w organizacji to przecież tak jest:
- wszystkie GTx-y i głowna organizacja to kilkanascie osób
- organizatorzy innych larpów (po 3 osoby na grę) to kolejnych kilkanaście
- ochrona i gremliny - następnych kilkanaście
jak wszystkich zliczysz to wyjdzie ponad 1/3 konwentu
...We just dinged them!...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:33:07 am »
No sęk w tym że właśnie nie wyjdzie ;) I od lat nie wychodzi.

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2012, 11:44:48 am »
Ale to takie teoretyzowanie bo nigdy się tym nie zajmowałem i z moim brakiem umiejętności organizacyjnych raczej nie powinienem :)
cytując sam siebie
Tak więc raczej nie.
A zresztą jako wkrótce bezrobotny doktor muszę najpierw zorganizować se jakąś pracę :)

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2012, 12:26:28 pm »
ale możesz pogadać z różnymi zaangażowanymi, a nuż ktoś ci obiad postawi ;) popytaj na przykład, czy te zespoły infrastrukturalne (Logistyka, Ochrona, Gremliny, IT) to są wybierane na jakieś dłuższe kadencje, czy zawsze co roku inne osoby to robią - co prawda kwestia ta nie ma większego znaczenia, ale może przy okazji dowiesz się jakie inne pomysły krążą po ludziach...

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2012, 02:01:26 pm »
Ja bym spróbował tej opcji :) Tylko ona wymaga tego żeby na tydzień po Orkonie ruszyła machina organizacyjna nowego pełną parą :)

Raczej nie naście, a X<3. Bo przecież nie wypada powiedzieć znajomym: "weź się ogarnij z robotą" bo się obrazi, ze mu jako znajomy tak brzydko każesz być odpowiedzialnym.

Takie tam, z autopsji.

Ale może masz lepszych znajomych Sew ;)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2012, 02:10:37 pm wysłana przez apollyon »

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 27, 2012, 10:16:36 pm »
Bo przecież nie wypada powiedzieć znajomym: "weź się ogarnij z robotą" bo się obrazi, ze mu jako znajomy tak brzydko każesz być odpowiedzialnym.

Takie tam, z autopsji.

Ja tego nie pamiętam ze swoich, organizowanych i współorganizowanych, Orkonów. Jakoś nikt się nie obrażał, jeśli się mówiło, żeby się sprężył z robotą - może kwestia podejścia?

Inna rzecz, że nie wszyscy się w końcu sprężali - i wtedy trzeba było brać na siebie odpowiedzialność, ale taka już uroda bycia szefem.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 27, 2012, 10:36:39 pm »
a może się obrażał, więc się nie sprężał?
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 27, 2012, 10:41:40 pm »
Nie. Ale może to kwestia podejścia?
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 28, 2012, 03:19:29 am »
Ja rozumiem, że fajnie jest zagrać w wypasionych lokacjach z cudami na kiju do dyspozycji, ale czy naprawdę jest to niezbędne do dobrej zabawy? Przez długie lata obywaliśmy się bez tego i Orkon był zajebistą imprezą. Dobra zabawa zależy od ludzi i od odpowiedniego nastawienia. Jeżeli coś może spieprzyć Orkon na dowolnym etapie, to toksyczne podejście ludzi o tematu. Może ono przybrać postać roszczeniowej postawy uczestników. Może być chorą ambicją udowodnienia wszystkim swojej zajebistości i jedyniesłuszności. Może stać się wyścigiem szczurów między kolejnymi ekipami, w którym ludzie, zamiast pomagać sobie nawzajem, czekają z mściwą satysfakcją na cudze potknięcia. I tak dalej.

Najlepszego larpa, jakiego udało mi się zrobić w życiu, przygotowałem w jeden wieczór. Za całe zaplecze miałem do dyspozycji długopis i cztery czyste kartki A4. Rozegranie go zajęło jakieś półtorej godziny. Ludzie nawet nie mieli strojów, a "karty postaci" dostali pięć minut przed grą. Wystarczyło. Wszystko to kwestia odpowiedniego podejścia.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 28, 2012, 09:17:15 am »
Kiedyś nie było pompy na polu, sklepu i knajpy w okolicy orkonu, kiedyś stroje były z prześcieradła i królowały adidasy, kiedyś nie było internetu... kiedyś....

Czy jeśli "kiedyś coś" i "że od lat..." to znaczy że trzeba stać w miejscu? "bo od lat tak jest dobrze" ... moim zdaniem nie

tak samo moim zdaniem roszczeniowa postawa zaczyna mieć rację bytu - bo takie czasy nastały
kurczowe trzymanie się formuły która sprawdzała się w latach 90tych wg mnie doprowadzi do tego że na O. przyjedzie grupka zatwardziałych 30latków myślących i zachowujących się jakby nadal mieli 17scie, a inni... no cóż lepsza jakość będzie dostępna w innych miejscach

Już widać że zmienił się sposób w jaki ludzie przyjeżdzają i na co zwracają uwagę - zauważ że gro osób chce przyjechać tylko na pojedyncze interesujące ich gry a nie na całe 2 tyg konu. Wiele imprez które są uznawane za obiecujące / wysokiej jakości mają zupełnie inną formułę (mniej gier, krótszy czas trwania)... może należałoby wyciągnąć wnioski z tego co się dzieje naokoło i jak się środowisko zmienia a nie trwać z uporem przy "moje podejście jest najlepsze"
...We just dinged them!...