Autor Wątek: dużo, tanio, prex: czyli jak zrobić dużo bezpiecznej broni i mało za to zapłacić  (Przeczytany 2552 razy)

Offline Kajtek

• natejak rechas
  • Użytkownicy
Świniobicie się pyta.

Potrzebujemy sporo-sporo (SPORO) bezpiecznej broni na tegoroczną misiówkę. Chodzą nam po głowie albo sztylety albo miecze, to jest to, czego możemy zrobić więcej za mniej. Niestety, stukanie broni na larpy jest bodaj jedyną dziedziną w której jesteśmy słabi, obok odkładania grosików przez cały rok, żeby potem starczyło na hobbystyczne fanaberie - ALE czyta toto pewnie całe gremium fachowców którzy z niejednej pecefałki majchry kleili, orientują się ile co kosztuje i jak to się robi, żeby nie bolało i wytrzymało przynajmniej pół dnia larpa ("może nie najtaniej, ale za to jako-tako"). Jeśli macie jakieś pomysły, podzielcie się, nie bądźcie świnie.

O0
Maksymalnie 300; pozostało znaków: 262

Offline matmis

• Użytkownicy
O super, rozumiem że będzie można po larpie tanio nabyć te bezpieczniaki. 8)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword

Offline Kajtek

• natejak rechas
  • Użytkownicy
przez lepiące się gały i klejące się palce, gwoli wyjaśnienia: NAjtaniej, Najwięcej, NAjednego larpa. (Bestia, litości, jakbymy bieli 23 Ojro  toby cały ten Orkon ze ZsaZsami wykupyly)

Offline Kajtek

• natejak rechas
  • Użytkownicy
ale, Chopi jeden z Trzecim, dzięki, zredaguję ten post, bo się chyba potkłę o gramatykię. adios. (sam nie pisz po pijanemu, zobaczymy jaki będziesz odważny na waryńskim jak ni się nie będzie działo.)

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
Mam pomysło-sugestię - myślę, że napraawdę najtańszym rozwiązaniem jest zrobienie sztyletów, siekierek, toporków bez "szkieletów".

Przepis:
1. Rysujecie, drukujecie na papierze kształty broni.
2. Kupujecie najtańszy materiał karimatowo-gąbkowy i odrysowujecie kształty.
3. Wycinacie i po 3 wykroje gąbki/karimaty na jedną broń.

i teraz dwie opcje końcowe:
1. Sklejacie wykroje na butapren i po wyschnięciu rzeźbicie w nich (np ostrzycie ostrza, żeby realniej wyglądało), oklejacie powertapem.
2. Olewacie sklejanie i rzeźbienie i odrazu oklejacie warstwy powertapem.

Aby rączka (stylisko?) była solidniejsza można między warstwy chwytu wsadzić poskładaną/zrolowaną gazetę. Dobrze usztywni a nie jest materiałem drogim ani śmiercionośnym.
there's too much blood in my alcohol system

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Chyba żartujesz Jezior, a co jak taka gazeta się wysunie i trafi kogoś w oko!!  :o :o

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
Zamiast butaprenem, lepiej, szybciej i przy mniejszym bałaganie - taśmą dwustronną. Sa potrzebne 3 warstwy karimaty na sztylet. Można zrobić kanapkę z 3 karimat i 2 tekturek, też masowo odrysowywanych i wycinanych z tej samej kształtki. Wszystko przełożyć taśmą dwustronna. Na krótka broń (30cm) będzie to wystarczająco stabilne po sklejeniu powertapem.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline apollyon

• Użytkownicy
lepiej kochanie - ale nie TANIEJ...

a w tym wypadku to priorytet...

poza tym myślę że opary butaprenu będą do nich pasować jak świnie do bicia
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
Ale z drugiej strony wtedy na pewno wytrzymają całego larpa, a może nawet dwa :P

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Kajtek

• natejak rechas
  • Użytkownicy
dzięki za podpowiedzi, koledzy i koleżanki. zapytanie nie jest już aktualne, ponieważ podobnie jak Żelazne Wrota, uwięzieni pomiędzy pustkowiem a oceanem zdecydowaliśmy się na rozwiązanie "może nie najtaniej, ale za to jako tako".

edit: interfejs jest intuicyjny, ja nie jestem. sam bym se zamknął ten wątek, żeby nie robić bałaganu, ale nie umie. moderatorze, uratuj!
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2012, 07:49:39 pm wysłana przez Kajtek »