Autor Wątek: Apokryfy Orkonowe - Nieoficjalna Mapa Królestwa Erainn, Al'Hazglija i inne  (Przeczytany 21208 razy)

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
Hajjj, dawno mnie tu nie było [studia studia studia-.-] ale do rzeczy;) Panie i panowie, chłopcy i dziewczęta - przedstawiam opracowaną wspólnie z Kurą mapę królestwa Erainn wraz z przyległościami. TAAADAAAM:
Ostrzegam solennie - w tej chwili mapa jest niekanoniczna czyli oficjalnie nikt mi tego nie zlecił ani tego nie zaakceptował [innymi słowy, informacje, które zawiera, nie muszą być wcale prawdą w świecie orkonowym] - Kura miała fajny szkic, a ja trochę czasu i oto mamy efekt. Być może kanoniczną się stanie, tego nie potrafię na razie powiedzieć (ale mam taką cichą nadzieję, tylko ciii...). Nic jednak myślę nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać co nieco z zawartych tu informacji do tworzenia swojej historii postaci:)
Mam nadzieję, że nasza koncepcja się wam spodoba, chciałem odejść wreszcie od tradycyjnego designu "map fantasy", który widzieliśmy już tyle razy, że na nikim nie robią wrażenia i myślę, że odniosłem na tym polu pewien sukces, hehe.
Do następnego;]

EDIT:
Jeżeli kogoś to interesuje, podana skala nie jest przypadkowa - skalowałem całość względem proporcji starej dobrej Europy. Ziemie Erainn rozciągają się jakieś 700 - 750 mil ze wschodu na zachód i dobre 350mil z północy na południe - jest to więc całkiem rozległe królestwo:)

P.S. Podoba ci się..? Masz konto na Deviant Art? Daj Fava:3
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 08:35:19 pm wysłana przez Chloru »

Offline apollyon

• Użytkownicy
Odp: Apokryfy Orkonowe - Nieoficjalna Mapa Królestwa Erainn
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2012, 02:43:28 pm »
daje Fava...

Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2012, 05:14:32 pm »
Podoba mi się - ciekawy wygląd i efekt topograficzny :)

Ale muszę zgłosić pewne, oby konstruktywne, zażalenie - mapa, generalnie, jest dla mnie nie czytelna. W rozmiarze 1:1 i tylko trochę zmniejszonym potrafię odczytać z niej informacje.

Kiedy włączę ją sobie na "full screen" w przeglądarce (na sporym 23" monitorze), gdzie na oko wyświetla się w rozmiarze 25%, nic nie da się przeczytać (chyba że zna się nazwy skąd indziej).
there's too much blood in my alcohol system

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2012, 05:25:27 pm »
Zaciekawiło mnie i po chwili przeglądania google'a znalazłem program do tworzenia map.
http://autorealm.sourceforge.net/download.php
Włączyłem i wygląda na świetny do szybkiego stworzenia czytelnej mapy w stylu fantasy.

Mapa którą pokazałaś Chloru - mam mieszane uczucia. Ilość kolorów powoduje, że mimo iż mam sporo doświadczenia w czytaniu prawdziwych map, trudno jest się połapać. Na pewno przykuwa wzrok i z tego co napisałeś na deviancie zajęło sporo czasu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2012, 05:42:47 pm wysłana przez Grey »
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich

Offline Asia

• Zakon Świętego Krzesła
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2012, 05:35:42 pm »
Udało ci się skłonić mnie do pierwszego, po latach cichego lurkowania, posta na forum. :)

Podoba mi się idea bardziej przestrzennej mapy i w ogóle tworzenia przeróżnych dodatkowych map wzbogacających wiedzę o świecie O. ale, kurcze, ta coś więcej miesza niż informuje. Jak wyżej - jest nieczytelna. Niefortunnie dobrane kolory i stroke do tego typu fonta to chyba główny problem.
Rozumiem, że teren miał być przedstawiony przestrzennie, ale imho w sposób zbyt mechaniczny - zwłaszcza tereny leśne. Nadużywasz też czerni, która tak w realistycznych jak i stylizowanych przedstawieniach bardzo rzadko wygląda w roli cienia dobrze, czy chociażby naturalnie.

Pomysł zacny. Myślę, że dałbyś spokojnie radę pimpnąć wykonanie. :)

edit: obczaiłam full reskę na dA. Z jednej strony można przeczytać napisy, ale z drugiej efekt filtrów daje w mordę. Boli. :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2012, 06:30:50 pm wysłana przez Asia »

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2012, 07:07:29 pm »
Fajnie, że pojawiły się komentarze, będę wiedział, na co uważać następnym razem:) Zdaję sobie sprawę, że całość ma swoje wady - jedynym moim usprawiedliwieniem jest to, że robiłem to wszystko tak, żeby Mi się podobało. Taki dobór kolorów i użycie czerni, oraz "syntetyczny" feel są bardzo w moim guście:]  Nie lubię kiedy mapa przypomina mi majtki trolla z warhammera (postrzępione żółtobrązowe coś z brązowymi plamami), lubię właśnie high and mighty color, czarne cienie i rozwarstwione pasma czerni gdzie się da - taka już moja natura;)
Nie zmuszam nikogo do przyjęcia jej za kanoniczną ani do lubienia jej w ogóle, mapka ta ma jednak jedną zasadniczą zaletę. Otóż proszę państwa, ona jest. I nie ma żadnej innej. No chyba, że ktoś mi zrobi konkurencję... Moja propozycja:

Ma zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na

Szukasz chwały młody kartografie? Czy przemierzyłeś już niezbadane rejony Królestwa, by zakląć w pergaminach jego cuda i niebezpieczeństwa? Czy znasz wysokość gór i głębokość mórz? Wiesz lepiej od innych, jak daleko stąd do stolicy Erainn..? Więc witaj w Wieży Kartogrfów, zwanej też czasem Wieżą Mędrców - a teraz usiądź i narysuj nam, co takiego widziałeś. Herbaty..?

Zapraszam do prezentowania swoich pomysłów na mapę Królestwa Erainn, niech społeczność orkonowa sama zdecyduje, jak kraj powinien wyglądać i jak winien być przedstawiony.
Nagrodą, przynajmniej póki co, jest nieśmiertelna chwała zwycięzcy i tytuł Kartografa Orkonowego, ale czy to aby na pewno jest tak mało? Nie mówiąc już, że jest to świetny pomysł na rozwijanie świata, łączący wysiłki graczy i organizacji.
Zapraszam:] Wyzywam każdego mężczyznę, kobietę i dziecko, niech zrobi to lepiej ode mnie - lub zamilknie na wieki >:D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2012, 07:42:52 pm wysłana przez Chloru »

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2012, 07:38:59 pm »
o nie nie chloru, wycofuje mojego Fava, bo zamachnąłeś się na najświętszego Warhammera...

Ale każdemu zainteresowanemu udostępnimy mapę Erainn produkcji Kury, która ABSOLUTNIE NIE jest oficjalną mapą Erainn
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2012, 07:43:58 pm »
Ja tam lubię warhammera, ale przyznaj szczerze, że gacie trolli i mapki fantasy przydałoby się nieco "odbrązowić" w tym czy w innym sensie >:D Swoją drogą, sam bazowałem na szkicach Kury właśnie - bo niczego oficjalnego po prostu nie ma;) Więc radźmy sobie jak możemy, FTW.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2012, 08:17:32 pm »
Wszystko co Warhammerowe jest święte, a najświętsze to co w głównym podręczniku... a nie święte to co jest w Zbrojowni Starego Świata...

ale zgadzam się że są ładniejsze mapki - zwłaszcza ta stylizowana na zdjęcie satelitarne...

A gdyby ktoś chciał podjąć wyzwanie ActiChlora, to zamieszczam mapę autorstwa Kury, która wogóle nie jest mapką Erainn

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2012, 08:41:11 pm »

PODEJM WYZWANIE ACTICHLORA!!!

EDIT:
Sprowokował mnie, wszyscy to widzieliście.

Offline Asia

• Zakon Świętego Krzesła
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2012, 08:57:44 pm »
Gdyby nie to, że mam już aż nadto rysowania na potrzeby orkonowe, podjęłabym w tej chwili. Jeśli waści się nie pali, to bardzo chętnie, ale w sierpniu.

A co do Twojego dzieła - porównując do "typowych mapek fantasy" bronisz stylu i gustu, rozumiem to. Ale jednak te wyprane, gaciowe mapki lepiej pełnią swoją funkcję i raczej nie ze względu na to, że są typowe. :) Nie miej za złe krytyki, uważam, że incjatywa jest super i "wymondrzam się" bo się tej inicjatywie należy uwaga i komentarz.

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2012, 10:07:28 pm »
Mi się akurat w ogóle nie spieszy - jako że pomysł jest pozaorganizacyjny, to termin można śmiało ustalić na <<Aż pojawi się coś na tyle dobrego, że jednogłośnie powiemy "TO JEST TO!">> :D

[...]wyprane, gaciowe mapki lepiej pełnią swoją funkcję[...]
Agree, nie da się z tym polemizować. Ale za to moja jest ładna 8)

Krytyki nie mam za złe, tylko że średnio mi się robi na duchu, kiedy nikt nawet palcem nie kiwnie, żeby zrobić coś takiego, a jak już się wychylić z inicjatywą, to wszyscy zgodnie stwierdzają, że zrobiliby to lepiej...
No bo nie oszukujmy się, konkluzja wynikająca z całego tego wątku brzmi "Fajnie, że się starasz - ale jednak nie tych droidów szukamy". Niełatwo się trawi taką reakcję.  Dlatego chętnie zobaczyłbym, co zrobią inni, żeby zapełnić dziury w bazie tekstów i grafik >:D

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2012, 10:57:06 pm »
Dla chętnych szkice:

Można sobie znaleźć na mapie miejsce terenu gry :)

Ps.: mapy są obrzydliwie duże - ale mam nadzieję, zę to raczej grafikom ułatwi pracę.

Ps2.: mam też mapę Marchii z różnymi Marchiami na niej zaznaczonymi - ktoś by tez chciał?

Ps3.: proporcje tych map (Erainn i Marchii) NIE ZGADZAJĄ się z proporcją oficjalnej mapy orkonowej - są zbyt "wyciągnięte" w pionie: powinny być krótsze i szersze aby zgadzać się z oficjalną. Niestety ten błąd powstał z powodu odręcznego rysowania tego z zwykłego małego szkicu, kiedy jeszcze nie było oficjalnej mapy. Ale za to zgadzają się ze sobą :)

Ps4.: Martwe Ziemie, to obszar dawnego Wolnego Miasta w którym doszło do wypadku z nekromancją - zona śmierci jest niemal idealnie okrągła - jest to do porównania z mapą oficjalną.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Fionka

• św. Fiona od Melanżu xD
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2012, 11:53:55 pm »
A mi się bardzo podoba!

:D :D :D
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"

Tennessee Williams

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2012, 11:49:33 am »
Chloru, przepraszam, ale twój gust jest zupełnie inny od mojego. Szkic Kury o wiele bardziej mi się podoba. Nazwij mnie tradycjonalistą. Mapy sam nie zrobię, za dużo już mam rzeczy na głowie. Ale krytykuj moje filmy albo mojego LARPa Rozbitkowie. Nie obrażę się - przywykłem.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich