Autor Wątek: Praca Magisterska  (Przeczytany 2597 razy)

Offline matmis

• Użytkownicy
Odp: Praca Magisterska
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2012, 04:00:18 pm »
Aha! takie "wolę larpować taniej, ale częściej" - tak, to jest dylemat...

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2012, 08:52:50 pm »
Już śpieszę z wyjaśnieniami:

Odpowiedź neutralnej nie było, gdyż dla badacza jest to stracone pytanie: ponieważ poszukuję korelacji  bardziej wartościowa jest dla mnie odpowiedź w jedną lub drugą stronę, choćby oznaczała ona minimalną sympatię lub antypatię do danego tematu/zagadnienia.

To jest badanie pilotażowe - sprawdza czy w ogóle istnieją pewne tendencje. Jeśli wykaże ono, ze coś jest na rzeczy wtedy zasadne będzie użycie bardziej precyzyjnych narzędzi badawczych. W odwrotną stronę potrafią wyjść fałszywe korelacje (jeśli jest dość duża próba, lub dość duży zbiór odpowiedzi, to zawsze można znaleźć coś co koreluje z czymś innym - jest to magia wielu amerykańskich badań: badają 5 tysięcy osób i szaleją jak znajdą dowolną korelację ;) )

Za błędy gramatyczne czy ortograficzne szalenie przepraszam - starałam się dokładnie sprawdzać odpowiedzi, lecz jak widać coś mi umknęło.

Serdecznie wszystkim dziękuję za udział w badaniu :) Jeśli możecie podawajcie ankietę dalej - czy to znajomym na FB, czy w jakiejkolwiek innej formie.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 28, 2012, 09:03:27 pm »
magia wielu amerykańskich badań: badają 5 tysięcy osób i szaleją jak znajdą dowolną korelację ;) )

"Badania statystyczne dowiodły, że blisko 90% kierowców, którzy spowodowali śmiertelne wypadki samochodowe piło wcześniej herbatę."