Autor Wątek: Broń w filmie i obawy  (Przeczytany 845 razy)

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
Broń w filmie i obawy
« dnia: Sierpień 29, 2012, 12:17:44 pm »
jeśli dobrze rozumiem, to w filmie ma być obszernie ukazana walka na stalową broń, w strojach wg konwencji Conana dość dalekich od dobrze chroniących.

Po pierwsze - ze swoją obecną wagą, w stroju barbarzyńcy będe wyglądal bardziej jak Fred Flinstone niz jak zbójca

Po drugie - przy moim niezwykle skromnym doświadczeniu treningów ostrą bronią i układania walk takąż pod kamerę, doświadczyłem jak łatwo o wypadek i dlatego, jeśli za układanie walki nie wezmą się osoby z doświadczeniem jak to robić bezpiecznie, to zwyczajnie boję się o własną skórę.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: Broń w filmie i obawy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:23:42 pm »
W sumie racja o której zapomniałem dając się wodzić chęcią zagrania sobie. Ja przy stalówach się wypisuje.

Offline szpila

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2012, 02:26:27 pm »
No tu trzeba będzie wyprowadzać stricte lekkie ciosy.
Bardziej cięcia niż uderzenia. Uderzenia mocno przewidywalne. No i nie może być to improwizacja.

Z lateksami byłoby bezpiecznie. wiadomo. Tylko dochodzą dogrywane efekty dźwiękowe stali.

Offline Grey

• Król Smról
  • Moderatorzy
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2012, 04:48:27 pm »
Lateksy się gną na potęgę. Źle wyglądają ostatecznie, ale możemy zrobić jakąś próbę video i ocenić 'na zimno' czy efekt gięcia da się wyeliminować.

Schamann, barbarzyńcą jest tylko Conan, ale nie nagim barbarzyńcą. Jeśli gdzieś będzie wyprowadzone uderzenie z siłą, to będzie tam ukryta deska, szmaty, lub inne wytłumienie, a miecz zostanie zatrzymany przez uderzającego.

Za choreografię odpowiada Markus, czyli IMO ktoś, kto wie jak to robić. Problemem jest tylko to, że ćwiczenia muszą odbywać się w Warszawie, tam gdzie mieszka Szpila i Markus. Ergo niektóre osoby choć świetnie wyglądają, odpadają z racji odległości. Ale odpadają z walki na pierwszym planie, nie z grania, bo nie każdy kto będzie pokazany, będzie walczył w bliskim dystansie (gdzie będą perfekcyjnie przygotowane układy. W tle można spokojnie walczyć także lateksami.

Zarówno w przypadku broni stalowej jak i latekstów dźwięk będzie w dużym stopniu montowany z efektów dźwiękowych.

Ogólnie bardzo mi się podoba wasza panika powodowana przypuszczeniami :P
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich

Offline Berserker

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:12:14 am »
Hmm, to byłoby nawet ciekawe. Dyskryminacja ze względu na wiek, ale w drugą stronę :). A po zdjęciach, geriatryk party.
Na żelastwo nigdy się nie tłukłem, więc się nie pcham pod topór, ale jak potrzebujecie konającego bandytę nr 4, to czemu nie.
Moja Pani jest piękna i młoda
Elficki książe właśnie zrobił jej loda

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:48:49 am »
wdłg mnie lateksy to najgorszy pomysł. Broń nie-stalowa owszem, ale to by musiały być jakie filmowe rekwizyty, które wyglądają. A tak mamy tylko stal, która wygląda normalnie.
Toporki, włócznie, tarcze, też się znajdą :-)
71:5